MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [QUOTE=ten;1648427]pot sa zica ca a fost jetul de apa prea puternic, daca le-ai zis ca ai spalat-o[/QUOTE

    asta chiar e culmea la un jet de hobby de pana in 100bar e puternic, pai atunci ce sa mai zic la splalatorie .........dar la ei oricum ,orice este posibil

    au livrat ei masina de noua gata zgariata ,dar acum!

    Gata, dupa tot taraboiul de la V.C de marti astazi am fost sunat au acceptat reparatie pe garantie,fara nici un argument de genul "Factor extern"

    re,revopsi capota...vedem acum cat tine tot 6 luni
    Last edited by bobbyred; 5 February 2015, 11:02. Reason: Automerged Doublepost
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • daca nimeresti o masina bine facuta din fabrica nu prea ai probleme cu vopseaua dar sa te fereasca cel de sus sa ajungi sa vopsesti ceva la reprezentanta.

      eu am vopsit bara fata si spate si vopseaua a crapat dupa 1 an si cateva luni, am fost sa le spun si au zis ca a trecut termenul de garantie de 1 an si nu o mai pot face acu pe banii lor ), doar pe banii mei daca vreau

      am vorbit si la casco si cica exfolierea de vopsea nu e risc acoperit, in consecinta nu pot apela nici la casco invocand greseala celor din reprezentanta. sa vad daca merge cu actiunea materialelor antiderapante...e clauza in contractul casco

      oricum, rabdare si nu-ti pune mari sperante in lucrare. cam 1 an tine, maxim

      Comment


      • te cred cu masina bine facuta, am inca una veche de 10 ani Ph1 tot diesel de 65cp si merge de rupe dar asta care este nou deja am apelat la grantie de 6 ori in 6 luni

        o data pe luna la garantie
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • poate se plictisesc aia de tine si incep sa faca treaba bine
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • N-ar trebui sa se plictiseasca, ci sa-i schimbe masina.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • Corect asa ar fi, dar... Odata ce ti-au luat banii...

              Sent from my Nokia 3310 using Morse.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Daca nu au schimbat ei din prima saptamana de cand am reclamat capota si au tras de timp cca.2 luni pana au vopsit.............acum numai sper la schimbat masina din partea lor.

                Dar avem si alte mijloace de a face treaba rapid si elegant.....termen de livrare piesa initial 30-31 .01.2015 dupa.....pe 20 au si montat pe 22 au sunat pentru confirmare.)

                de frica se poate !


                Ii astept, sa vad ce lucrare fac acum..
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 6 February 2015, 18:29.
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Bine macar ca in rest masina e buna, si poate compenseaza cumva partea asta mai neplacuta.

                  Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • in rest este OK nu am ce reprosa ,eu sunt multumit astepct,design,consum si de ce nu fiabilitate

                    problema este cand apelezi la marea GaRaNtIe, "aici este ala mic de respira greu!"
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Sanatate sa avem...

                      Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • si nervi de otel
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Originally posted by Niki View Post
                          N-ar trebui sa se plictiseasca, ci sa-i schimbe masina.
                          mie abia mi-au schimbat un telefon pe garantie cei de la samsung, slabeee sanse sa schimbe masina cei de la dacia. Macar sa faca treaba buna si aia e.
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Nervi de otel intr-adevar. Stiu ca cei de la Meridian Sud vopsesc prost masinile, a patit-o si userul o8MeLc caruia ii gazasera masina din cate stiu.

                            De curiozitate, trebuie sa mergi mereu la dealerul de la care ai luat masina pentru problemele legate de garantie?

                            De exemplu la Ph2 am vopsit portbagajul + bara spate (lovituri, pe asigurare) de doua ori la Nesti Auto, la cei din Aparatorii Patriei si am fost foarte multumit de felul in care a fost vopsita (tot Rouje de Feu).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • NU trebuie sa mergi eu de aici am achizitionat masina de la Sud,tot ei au facut si vopsitoria prima data ,acum tot catre ai am fost indrumat de la V.C.

                              Acum dupa tot taraboiul facaut la V.C. ,ANPC, Meridian Sud ,tare sunt curios cum iese si cel mai important cat tine ! eu asta am solicitat sa schimb unitatea service


                              La Meridian Sud, nu doar vopsitoria este praf....daca vrei ati detaliez .
                              Last edited by bobbyred; 6 February 2015, 17:32.
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Daca este marti "gargaritza" a fost lasata la vopsit ,abia joi este gata astept rezultatul final
                                Sa vedem cat tine acum!?!?!
                                Tinand cont ca se apropie Pastele sper sa nu am surprize sa o curat de coaja ) !
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google