Respectul fata de clienti din partea Omniasig si BRD(doar credit auto)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • shogwn
    replied
    problema e ca daca ai credit la brd trebuie sa faci casco la o firma agreata de banca si ei nu locreaza decat cu omniasig si asiban

    Leave a comment:


  • tonyx
    replied
    da intaradevar o fi el convenabil pretul dar si cand nor mai avea lichiditati atunci sa vezi ce promti vor fi cu tine si cu noi toti la fel ca si omniasigul ca doar pana de curand nu au avut probleme. oricum eu iti dorsec sa nu te afli in cazul nostru cu sigurati la omniasig. numai bine

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    uitati dece anuleaza contracte , dece le considera ca fiind pierderi , dece ne baga nou fransize pe gat. http://www.loganclub.ro/forum/ajutor...1.html?t=13421

    sunt oameni care gandesc ca el care fac ca el , hai sa bag o bara de mcv hai sa vopsesc bariile pe casco ce daca a venit masina cheala , si uite asa ies asiguratorii in pierdere si incep sa ne stranga pe noi de coae

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    `demone` unde anume ai sunat la banca? eu am sediul bancii jos la parterul blocului dar vorbesc cu ei ca si cum as vorbii cu cainele meu , eu vb si ei fac pe bufnita

    Leave a comment:


  • demonhunter
    replied
    Am sunat la banca si le-am zis ce magarie fac cei dela Omniasig, si au zis ca sunt constieti ce acest lucreu dar nu au ce face, si ca ne ofera posibilitatea sa ne alugem alt asigurator, ceea ce nu ma incalzeste cu nimic, eu unu mai am 2 ani pana fac anul de credit si va trebui sa imi fac casco pe 2 luni cu tarif normal si cu fransiza la alta firma

    Leave a comment:


  • SoNyKeL
    replied
    deci ce sa mai csau si opcu nu au de ce sai sanctioneze , de ce sai acuze? exista clauza 19.1 ca ei pot rezilia contractu si bye bye... eventual ii acuza de santaj

    Leave a comment:


  • tonyx
    replied
    Si pana la urma ce ramane de facut cu Hotii astia?
    ne lasam pacaliti si meregem mai departe?(La alti hoti mai mari)

    Leave a comment:


  • demonhunter
    replied
    re

    Azi am primit raspuns in scris si de la OPC si de la CSA, am atasat scrisorile ca sa cititi si voi, se pare ca nu putem face nimic, daca nu ne convine sa ne mutam la alta firma.
    O sa sun maine la OMNIASIG si BRD sa vad cum ramane cu polita mea, daca au reziliat-o, ce urmeaza sa fac, ma apuca toti nervii
    Attached Files

    Leave a comment:


  • CRISX
    replied
    azi imi face si mie constatarea la baia de ulei sparta, sa vedem ...

    Leave a comment:


  • demonhunter
    replied
    o alta varianta ar fi sa semnati contractul aditional ca sunteti de acord cu fransiza de 175 euro, si cand faceti anul de credit, reziliati contractl si va mutati la alta fiorma, eu asa o sa fac, ca nu vreau sa raman descoperit cu casco

    in caz de iti reziliaza omniasig-ul contractul inainte, banca te obliga sa-ti faci caco in alta parte pe cateva luni, dar la niste preturi foarte mari si cu fransize de minim 100 euro(nu beneficiezi de preturi promotionale cu fransiza 0, decat atunci cand faci anul de credit)

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    Macar dauna ai rezolvat-o prin ei sau ai ramas cu amandoua in aer?

    Da-i incolo, nu-ti mai fa inima rea.
    Urmatorul CASCO(de asta nu vei scapa asa cum zici intr-un alt post) fa-l la ALLianz sau Generali, au fost si sunt cei mai o.k. de pe piata asigurarilor si nu vin cu cioace gen OMNIASIG.



    Important Moderator or Administrator NoteUltimele 3posturi s-au sters din motiv de off-topic. va rog ramaneti la subiectul cu omniasig , acte aditionale , daca nu treceti in alt topic
    Last edited by SoNyKeL; 27 May 2009, 08:10.

    Leave a comment:


  • sandu
    replied
    nu s-a terminat nici un an... au reziliat ei unilateral invocand art. 19 alineat 1 si au zis ca reziliaza ca urmare a refuzului meu de a semna act aditional privind accept fransiza, si ca urmare a deschiderii dosarului de dauna nr xxx din data de 7 mai 2009

    nu sunt primul, saptamana trecuta au trimis scrisori de reziliere la mai multi clienti cu polite multi-anuale de la credite brd asta e informatie aflata din interior omniasig iasi, dar confirmata si de alta persoana din interior brd, ca deja s-a dus un client la ei care e in situatia asta

    Leave a comment:


  • B 83 RMJ
    replied
    vezi cum le zici ca ti-ai spart-o...

    Leave a comment:


  • CRISX
    replied
    Aoleu, ma doare capu'..., am citit tot , cautand informatii despre casco-omniasig. Mi-am spart baia de ulei acu 2 zile si trebuie sa ajung la ei. Sper sa nu mi se urce sangele la cap cand o sa-mi spuna de fransiza ...

    Leave a comment:


  • B 83 RMJ
    replied
    deci esti primul cu contract reziliat? pe ce baza ti-a reziliat contractul? sau ai terminat anul?

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google