Diverse: Casco , rate , evaluari , cu leasing sau cu credit...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • beso
    replied
    @cromatic: incearca sa privesti mai departe... daca omniasigul are bani si o duce bine, nu va fi "tentat" sa apeleze la astfel de smecherii ca sa-ti bage fransiza. Si atunci eu mi-am facut RCA-ul la ei, ca sa aibe bani. Stiu ca este o picatura mica intr-un ocean mare, dar ce lucru s-a facut pe lumea asta dintr-o data?... Trebuie sa intelegi "the big picture"
    Toate cele bune...

    Leave a comment:


  • Cromatic
    replied
    NU, nu inteleg. Ce legatura are CASCO cu RCA-ul? Ti-au spus ca daca faci RCA-ul tot la ei n-o sa mai existe probleme cu introducerea fransizei la CASCO? La urma urmei tu ai un contract care se reziliaza doar in anumite conditii.Din punctul tau de vedere atata timp cat iti platesti ratele la timp NU AU CE SA-TI FACA.

    Leave a comment:


  • beso
    replied
    eu cred ca scandalul asta cu omniasig nu se stie cand (si daca) se va termina, e ca criza... cat tine criza atata o tine si omniasig cu stransul degetelor la usa. Sa speram ca trece si criza asta falsa la care ne-am abonat....
    Toate cele bune...
    PS: si contrar tuturor asteptarilor, ieri mi-am facut RCA-ul la Omniasig. De ce? Nu, nu-s orb, am vazut ce se discuta aici. Pentru ca la ei am casco si le dau bani ca sa nu fie "nevoiti" sa-mi ceara fransiza. Intelegeti?
    Last edited by beso; 24 May 2009, 11:07.

    Leave a comment:


  • B 83 RMJ
    replied
    si el, la fel ca si cei cu leasing au contract pe toata perioada creditului/leasingului. de ce sa ma duc in alta parte, cand eu am contract pe toata perioada creditului? eu nu am semnat degeaba acel contract, asa ca nu renunt. simplu. nu trebuie nimeni sa treaca la alta firma, ca asta da dovada de lasitate

    Leave a comment:


  • bogdan_1984
    replied
    cunosc pe cineva care a lucrat la omniasig. in momentul in care se angajase erau peste 400 de dosare neplatite. dupa 6 luni mai erau 8. conteaza foart mult cine este in spatele biroului.

    Leave a comment:


  • B 83 RMJ
    replied
    repet...singura firma de asigurari la momentul asta care NU are probleme cu lichiditatile este Generali si ATAT! in rest toate firmele se confrunta cu niste probleme financiare, un factor important fiind ofertele de la rca si casco, care micsorandu-le au mai putini bani, si de aceea unii recurg la 'nesimtiri' pentru a scapa de plata despagubirilor. nu trebuie iertati!

    Leave a comment:


  • Seba
    replied
    asiban...alti hoti

    Leave a comment:


  • B 83 RMJ
    replied
    sunt nesimtiti!

    CARPATICA, UNITA si OMNIASIG (mai nou) sunt firme nesimtite. mi-a spus asta un agent de asigurari care imi e ruda. cea mai sigura firma de RCA/CASCO este doar Generlai in acest moment.

    uite aici un topic despre OMNIASIG.

    CSA si OPC pe ei! sa se invete minte! abia astept eu sa ajung la ei sa vezi acolo circ. ca eu sunt mai rau de gura...

    Leave a comment:


  • Diverse: Casco , rate , evaluari , cu leasing sau cu credit...

    si eu am full casco la omniasig prin leasing...este o poveste asemanatoare cu cea de la CARPATICA, prezentata de un coleg pe forum. deci daca ai reusi sa obti de la ei ceva care e in afara contractului si sa ai la mana o hartie ceva, te duci frumos la CSA si le bagi o reclamatie frumoasa. adica eu platesc casco doar pentru prima reparatie, dupa care restul mi le platesc singur, eu continuand sa platesc casco, dar sunt obligat sa semnez o foaie prin care spun ca nu mai merg a doua oara la despagubiril e inacceptabil!
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google