Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toti dau. Ca faci un singur drum, ok. Ca e mai putin de alergat iar ok.
    Insa daca vrei sa alergi si mai putin, exista firme care-ti iau masina de acasa, ti-o baga in service, iti aduc masina de schimb acasa si apoi iti iei masina reparata.

    Comment


    • Aveti mare grija pe mana cui lasati masinile in vederea deschiderii dosarelor de daune pe Casco ! Vine omul de la service sa iti ia masina de ex pentru o bara si un far dar pana la asigurator ii mai trage o dauna , doua, posibil un mic vandalism si deschide dosar si pentru acelea . Apoi ti se lauda ca ti-a facut o polisare sau o uniformizare asta asa ca esti clientul lui si te respecta. La reinnoirea politei sa nu te mire ca asiguratorul iti majoreaza prima cu vreo 50 % sau chiar refuza sa te mai asigure.
      Deci , ma repet, mare atentie !

      Comment


      • Adica vrei sa spui ca ala deschide un alt dosar de daune de care eu sa nu stiu ??
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • La Logan nu strica niciodata o revopsire totala, indiferent cu cat creste rata la CASCO, tot merita.
          Doar ca nu se ofera nimeni sa-ti faca asta fara sa stii.

          Totusi, fara semnatura mea, fara acordul meu, cum poate deschide inca un dosar de dauna? Mai trebuie sa semnez si devizul de lucrari pentru acea dauna. Daca o fac ei in locul meu, e fals si uz de fals.
          Last edited by mr.K; 18 January 2015, 13:45.

          Comment


          • Originally posted by kosfunny View Post
            Aveti mare grija pe mana cui lasati masinile in vederea deschiderii dosarelor de daune pe Casco ! Vine omul de la service sa iti ia masina de ex pentru o bara si un far dar pana la asigurator ii mai trage o dauna , doua, posibil un mic vandalism si deschide dosar si pentru acelea . Apoi ti se lauda ca ti-a facut o polisare sau o uniformizare asta asa ca esti clientul lui si te respecta. La reinnoirea politei sa nu te mire ca asiguratorul iti majoreaza prima cu vreo 50 % sau chiar refuza sa te mai asigure.
            Deci , ma repet, mare atentie !
            Care e asiguratorul care-ti deschide dosarul de dauna fara ca tu, cel ce a comis-o, sa fii prezent?

            Comment


            • Pai n-ai auzit ca, mai nou, vine..."omu'de la service" si-ti ia masina din fata blocului?
              ...
              Eu o tin incuiata.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Pai si cum constatarea de daune o face fara proprietar ?
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Exista firme care au ca domeniu de activitate preluarea cazanului.
                  Constatarea nu se poate face fara proprietar. SAu se face, si nu primesc banii (asta in ideea in care ei au un blat in sistem).

                  Comment


                  • Constatarea se poate face fara proprietar daca cel care deschide dosarul are vreo imputernicire. Cu toate astea cei din domeniu acesta au cunostinte printre inspectorii de daune si deschid dosarele direct in numele prorietrului fara aceasta imputernicire, doar in baza unei copii CI a acestuia . Bineinteles , declaratia de eveniment se semneaza pe numele proprietarului. Majoritatea cazurilor se fac sub forma avariilor cu autor necunoscut.
                    Last edited by kosfunny; 18 January 2015, 20:05.

                    Comment


                    • Aia cu vopsirea integrala e interesanta mr.K.

                      Comment


                      • "Avertizarea" asta care se vrea a fi ceva extraordinar si nemaipomenit a mai fost poatata la un alt topic. Ce se vrea cu ea , nu se stie.
                        Sper ca unul dintre moderatori sa se sesizeze.
                        Pe de alta parte este o mare "gogoasa" pe care s-ar putea sa o inghita vreunu mai "slab pregatit" , si nu mi se pare fair-play sa umpli de noroi la gramada reprezentanti de service-uri si inspectori, la gramada de dragul de a spune ceva extraordinar.
                        Eu zic sa fie date exemple concrete (daca exista) si nu baliverne din astea ieftine.
                        Pe filiera asta inchipuita s-ar putea deschide dosare si fara un intermediar, iar in cazul in care se intampla asa ceva se pot face cercetari care sa scoata adevarul la iveala si care nu o sa duca in nici un caz la cresterea primei de asigurare.
                        ADRIAN Vatamaniuc
                        0727.883.438

                        Comment


                        • Domnule Adrian din pacate pt dvs eu va cam cunosc , stiu si pe la ce firme de asigurari v-ati perindat , deasemenea stiu si cam ce stil de lucru ati avut in perioada in care ati lucrat ca inspector de daune. Acum ca s-au cam terminat firmele de asigurari la care sa prestati incercati cu disperare sa treceti de partea cealalta a baricadei , incercand sa va erijati in vreun protector al pagubitilor. Sa stiti ca este cam greu deoarece aveti metehne proaste !
                          Ati vazut ca v-am contrat incercarile de reclama mascata pe aici si acum credeti ca ca imi puteti infige vreun cutit in spate . Vedeti sa nu va impuscati singur si in celalalt picior , daca intelegeti ce vreau sa spun .
                          Dle Vatamaniuc va rog sa va vedeti de treburile dvs in liniste si cu putin respect , ok ?

                          Comment


                          • Nu stiu cu cine vorbesc , si in ce calitate sunt judecat.
                            Iar vorbe aruncate in vant , aiurea.
                            Pe piata sunt vreo 14-15 firme de asigurare ; sa nu-mi spui ca am lucrat la toate ca nu te cred.
                            Astept ceva mai multe detalii , nu de alta dar sa ma duc sa-mi iau adeverinta de vechime de la cele care le-am scapat.
                            Sau am fost angajat fara sa stiu eu , ca si dosarele alea facute pe genunchi ?
                            ADRIAN Vatamaniuc
                            0727.883.438

                            Comment


                            • Domnilor, cu tot respectul, va rog incetati aceasta disputa, eventual folositi mesageria, daca doriti sa continuati.
                              ...
                              Considerati aceasta interventie, un ultim avertisment public, dupa care voi fi nevoit sa aplic Regulamentul.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Hal de preturi, nu am nici o dauna pe RCA de cand a aparut bonus malus.
                                La Grupama e mica diferenta de la 6 luni la un an, la altii nu e asa... Deja ma gandesc ca in aprilie sa fac asigurare pe 6 luni in speranta ca mai scad preturile daca modifica astia norma.
                                Attached Files
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google