Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce se mai stie de cei de la Carpatica asigurari ?

    Am facut asigurare la doua scutere : 30 lei/scuter pe un an (pensionar) , mi se pare suspect de putin in conditiile in care ceilalti imi cer incepand de la 120 lei/6 luni /scuter.

    Inca o problema in ambele asigurari la rubrica numar locuri este trecut : 2 locuri desi in cartea de identitate scrie 1 loc. In caz de accident se poate lega de aceasta problema ?
    Last edited by prometheus; 9 March 2015, 14:41.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • 1. In general e ok. Nu prea lucreza multe serice-uri bune cu ei datorita proastei reputatii din trecut dar daca iti platesti tu reparatia iti deconteaza tot.
      Problema e ca majoritatea soferilor au ramas cu parere proasta si risti ca in caz de accident sa nu doreasca sa incheie amiabila .

      2. legat de nr de locuri , chiar daca este trecut gresit polita iti va acoperi daunele provocate

      Comment


      • Originally posted by kosfunny View Post
        1. ...... dar daca iti platesti tu reparatia iti deconteaza tot.
        N-am inteles , puteti explica mai detaliat ?
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Scoti tu cash din buzunar si achiti la service, apoi duci factura la Carpatica si ti-o deconteaza.

          Comment


          • Cum vi se par preturile?
            Din cate am vazut pe la tv si pe net este vorba sa se ieftinesca politele in cazul tinerilor, ceva genul de la 1 martie dar suntem..pe 11 si nimic, tot aceleasi preturi am, la voi sa mai modificat ceva intre timp?

            Comment


            • Inca sunt destul de mari , va mai trece ceva timp pana cand se va schimba ceva si in cazul tinerilor.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Mai mult de atat nu se vor mai ieftini. Plus ca vor incepe sa le scumpeasca incet, incet pentru toate categoriile.

                Comment


                • Prin ianuarie am facut o simulare si cel mai mic pret il aveam la Carpatica - 188 lei/6 luni. Azi, cand m-a sunat agentul sa-mi spuna ca peste 3 zile imi expira RCA-ul, am ramas mut (in sensul de "placut surprins") cand mi-a zis preturile. Ma gandeam ca e vreo greseala sau ceva. Sunt exact preturile din simularea din poza.

                  S-au ieftinit RCA-urile?
                  Attached Files
                  Last edited by vitriol; 17 March 2015, 19:52.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • ce bonus ai ?

                    Comment


                    • si da. s au ieftinit de la 1 martie parca
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Originally posted by b997ndl View Post
                        ce bonus ai ?
                        11 .
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Carpatica 613
                          Groupama 403
                          Oare ce am ales?

                          Comment


                          • Ia uite tarife de RCA
                            Pai cum sa nu-ti faci rca la unii mai fantoma????
                            Attached Files
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Eu am avut doua cazuri luna trecuta pe Astra si plata s-a facut in mai putin de doua saptamani de la depunerea cererii de despagubire. Bineinteles , sumele solicitate au fost ceva mai mici decat cele din devizele Audatex dar ajung pentru reparatia cu piese sh si mai raman si bani de-o revizie.

                              Comment


                              • @vitriol....
                                cum de ai ajuns la 199 RCA pe tot anul? eu mi-am calculat si imi iese 292 la Astra (31 ani,B10, permis din 2002)
                                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google