Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In general pretul unui RCA depind de foarte multi factori. Nu mai poti face comparatii fata de alti asigurati
    Singura sansa este sa urmaresti exact ca datele din polita sa fie corecte
    Si ai in vedere urmatoarele:
    sa ii amintesti celui ce incheie asigurarea ca beneficiezi de reduceri : pensionar, handicap
    de asemenea sa ii spui de cand ai carnet (nu ajuta decat foarte rar)
    In rest totul e normal

    ...depinde..
    Last edited by Lucian_2011; 6 January 2015, 12:46. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Poate nu intelegi, am comparat asigurarea mea curenta cu o oferta pentru acelasi vehicul si propietar facuta azi. Si preturile sunt cel putin duble la motoreta si de vreo 3 ori mai mari la masina...
      Kojak, o sa fie mai ieftin cu 30 de lei, nu cu 300! Ideea era de ordin de marime fata de anul trecut, desi nu am avut daune.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Eu am vb la modul general

        O analiza a costului (mariri sau micsorari de preturi) este greu a fi facuta.
        Unele societati au crescut preturile, altele l-au diminuat, altele l-au pastrat la fel dupa 01.01.2015.

        Din pacate preturile cresc in fiecare luna de cel putin 2 ani.

        In general la intocmirea politei ar trebui cu o luna inainte sa se urmareasca preturile. si pe eventuala promotie (daca exista!!!) sau o eventuala micsorare sa fie speculata oportun.

        Nici cei care intocmesc nu au date despre cum scad sau cresc. Le gasim pur si simplu in program modificate.

        Comment


        • ia calculati voi la emag, rcaieftin, rcapedia.
          o sa aveti surpriza sa fie aceleasi preturi la toate.

          asf nu ii mai lasa sa faca reduceri
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • asta am observat si eu chiar ma miram ca au disparut chestiile alea cu procente de reducere )

            Comment


            • La o simpla simulare pe rca ieftin, mi se ofera doar 2 variante (ce naiba mai e si asta, daca nu ofera informatii complete sa ma lase in pace cu site-ul lor de cacao), City si Carpatica, la un pret cu 30-50 de lei mai mare decat ce am platit anul trecut la Groupama. Frumos, ce sa spun.

              Pe rcapedia cel mai bun pret e la Generali, cu 30 lei mai putin decat anul trecut la Groupama, la Groupama crescut cu 26 lei fata de anul trecut.

              Deci renunt la Groupama si de 56 de lei o sa cumpar ciocolata la copil si niste bere pentru mine, daca nu mai au voie de la ASF sa ma fidelizeze.
              Last edited by mr.K; 6 January 2015, 13:59. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Eu am prins singura reducere pe citysmart.ro, platind aproximativ cat anul trecut la logan. Pe orice alt site (emag, rcalatineacasa etc) as fi platit cu 50 de lei mai mult in conditiile in care am ajuns la B10.
                La papucul tatalui meu am platit pe 6 luni mai mult cu vreo 15 lei fata de acum 6 luni (carpatica) desi a ajuns la B6 (achizitionat acum 3 ani).
                emag clar nu mai ofera reducerile pe care le oferea anii trecuti si mai nou, pentru unele polite, cere plata online.

                Comment


                • Ghita nu mai e la guvernare, emag nu mai ofera reducere mare.
                  Cautam un SSD si l-am gasit pe Altex mai ieftin fata de emag, spre surprinderea mea.

                  Comment


                  • Abia acu' ai sesizat...iemag nu mai are de ani buni cele mai mici preturi, n-are a face cu ghita.
                    Io am prins 5% reducere la rca la iemag.
                    Pe poliță scrie suma integrala, însă de plătit am plătit cu 5% mai puțin.
                    Ultimu ' tren pe 2014.

                    Comment


                    • Ce sa fac, nu cumpar des lucruri de la emag, CareFura vand mai ieftinache decat emag orice electronica, ramane doar sa vanda si ce te intereseaza. SSD nu aveau.

                      Comment


                      • Prin 2010-2011 erau cam cei mai ieftini de pe piața. Intre timp au ajuns sa practice preturi destul de mari comparativ cu alte magazine de profil.
                        Basca, colaborează mai nou și cu neserioșii aia de la depanero, pe partea de garantii.
                        Vezi ca altex sunt la multe produse mai ieftini decât carefoura, atât ca pe online sunt cam muci.
                        Last edited by Kojak; 6 January 2015, 19:19.

                        Comment


                        • Partea amuzanta e ca mi-au trimis oferta pe mail cu preturile pe 21 decembrie, la care s-a aplicat discount, dar cand am vrut sa comand polita (zilele trecute) mi-au dat alte preturi pt asigurari (fara discount) iar oferta de la carpatica nici nu mi-au afisat-o. Le-am trimis mail dar am primit oferta prin telefon numai pt omniasig cu 250 lei pe 6 luni.
                          Similar mi s-a intamplat si cu asigurarea pt logan.
                          De vreo 3 ani numai la ei comandasem pentru amandoua masinile.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by bossake View Post
                            ia calculati voi la emag, rcaieftin, rcapedia.
                            o sa aveti surpriza sa fie aceleasi preturi la toate.

                            asf nu ii mai lasa sa faca reduceri
                            Gasiti acelasi pret si la agentii de asigurari ! Acum nu mai are sens sa faci online decat daca esti prea comod . Mai bine lucrezi cu un agent profesionist care ti-ar putea sustine cauza in cazul unei daune si pe care il poti suna oricand pentru informatii si sfaturi in domeniu !

                            Comment


                            • Agentul meu imi aduce si polita acasa si ia banii in numerar deci aia e. Si a reusit si pret mai bun decat RCA-spanac online ultima oara.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment




                              • Era si timpul sa se discute si aceasta problema !
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google