Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare.
    Am un logan, 1.6 din 2004, nu stiu exact luna. Oare imi mai fac Casco?

    Comment


    • ))) INCREDIBIL.

      Ce credeti? Oare ma incalt cu adidașii sau cu pantofii? ))

      De unde sa stim noi domnule Victor daca iti vei face tu casco sau nu?
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • el intreba daca ii mai fac asiguratorii casco. dar vad ca si tu intelegi totul.

        Comment


        • Nedeleule, pai raspunde-i tu, bre, daca tot ai inteles intrebarea.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by VictorMarian View Post
            Salutare.
            Am un logan, 1.6 din 2004, nu stiu exact luna. Oare imi mai fac Casco?
            OMNIASIG Vienna Insurance Group este o companie cu o tradiție de 25 de ani pe piața asigurărilor din România, ce face parte din grupul Vienna Insurance Group (Wiener Versicherung Gruppe), principalul lider pe piața asigurărilor din Austria şi Europa Centrală şi de Est.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • da ce, eu am casco ?! habar n-am daca tine de vechimea masinii sau nu.
              dar nici precum colegul care credea ca-l intreaba daca isi va mai face casco.
              cel mai probabil, eu nu voi mai face. mai ales ca rca-ul va costa cat casco.

              Comment


              • Originally posted by IancuMIC View Post
                -> Polita CASCO EXPRES se adreseaza doar persoanelor fizice care au un istoric bun RCA.
                ) foarte tare. istoric bun. ce o insemna bun probabil ca ramane la latitudinea lor.

                eu platesc la omniasig vreo 300 de euro pe an si nu am nici o fransiza, acopera totul..etc. logan prestige 1.6 16v 2007. am avut in fiecare an la bcr asigurari apoi cand s-au vandut la omniasig am continuat tot la ei.

                interesant e ca daca ma apuc si fac un calcul cred ca de banii pe care i-am dat in cei 7 ani daca ii strangeam imi ajungeau acum sa iau o masina ca a mea sh.

                nu am folosit casco niciodata, nu am avut nici o dauna.
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • Nu am facut si nici nu o sa fac casco la masina desi abia are un anisor ...vb colegului de mai sus, daca aduna banii de casco in 7 ani avea si el o suma frumusica acuma

                  Comment


                  • Originally posted by VictorMarian View Post
                    Salutare.
                    Am un logan, 1.6 din 2004, nu stiu exact luna. Oare imi mai fac Casco?
                    Vechime > 10 ani, un asigurator iti incheie CASCO daca esti deja clientul sau.
                    Altfel, putine sanse, ca si client nou. Nu te vor refuza in scris, ca e ilegal. Doar iti vor cere o suma de o sa renunti tu singur.

                    Comment


                    • Originally posted by Tinuletz View Post
                      Nu am facut si nici nu o sa fac casco la masina desi abia are un anisor
                      In cazul acesta, care-i rostul postului dummitale? Din cate se poate observa, avand minime cunostinte, topicul se vrea o discutie despre asiguratorii cu care ati incheiat asigurarea Casco.
                      @bossake
                      daca...
                      Si ca sa fiu ON, luna trecura am reinnoit polita cu Groupama; full, fara fransiza.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • @Tinuletz ramai tu nene cu gandul asta , dar vezi ca atunci cand te pui la volan esti expus riscului de a fi lovit de un neatent care realmente iti poate face masina "varza" , iar in cazul asta ti-ai fi dorit sa inchei o polita casco , e suficient o singura data sa fi lovit bine !!

                        Chiar si cea mai ieftina polita casco merita gen City Insurance , stii ca ai o asigurare facultativa decat deloc.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Al bătrânul a încheiat la Alianz.pe 1 an 1550 ron fara fransiza.Are de toate in ea.Deja am colaborat cu ei..fara nicio problemă.Chiar daca o sa crească politia rămânem la ei.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • No offense ...era doar o parere personala....nu imi sariti in cap, momentan asa gandesc eu incerc sa belesc ochii cat mai bine shi in plus nu is incepator nu am nici o dauna in 10 ani si peste 130 000 km.

                            Comment


                            • femeia a platit la groupama 1400 lei pe an, cu fransiza si 10% la paguba totala. valoarea despagubirii de doi bani. are "un vandalism" pe partea dreapta si nu l-a rezolvat. acum nu mai vrea sa reinoiasca polita ca i-am deschis eu ochii ca o plateste degeaba. are casco din 2006, de cand e masina, si pana azi, zero daune si 39 000 km parcursi. cum sa fac sa repar masina ? pot reinoi polita doar pe un trimestru siapoi sa nu mai platesc ? polita expira pe 4 ianuarie.
                              nici eu n-as face casco. mai ales ca n-am pile sa mi se aprobe o vopsire totala. in afara de asta, nu cred ca merita.

                              Comment


                              • are "un vandalism" pe partea dreapta si nu l-a rezolvat.
                                Depinde ce nivel de acoperire are polita, la Groupama sunt vreo 5 nivele din cat retin eu minte. Vandalismul nu se acopera la orice nivel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google