Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de ce nu vrei sa mai faci ? eu n-am avut niciodata. ) mai bine motorina.
    dar sunt curios de ce nu mai vrei, mai ales ca ai si facut uz de asigurare.

    Comment


    • Pana o intra unu' de Bulgaria in voi, sau fara RCA! Sau mai pica un pom...

      Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

      Comment


      • pai merg la risc. in conditiile in care masina valoreaza 2000 euro ce rost are sa dau 1500 lei/an la casco ?

        Comment


        • Originally posted by einstein1984 View Post
          Valoarea masinii e in functie si de starea de intretinere a masinii (e precizata in polita). Suma asigurata se reevalueaza in caz de dauna, si nu cred ca in favoarea ta.
          Eu cand va ziceam nu ma credeati , uite aici: http://www.loganclub.ro/forum/insela...2.html?t=50412

          Originally posted by IancuMIC View Post
          Cum se reevalueaza in caz de furt, ca nu se mai vede masina?. La fel si in cazul avariei totale, cand, doamne fereste, ramane un morman de fiare.
          Asta-i buna tare.


          Daca vii cu un exemplu concret, n-am niciun motiv sa nu te cred.
          Uite si exemplul mai sus.
          Last edited by einstein1984; 29 July 2013, 10:03. Reason: Automerged Doublepost
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Originally posted by gaboneygg View Post
            pai merg la risc. in conditiile in care masina valoreaza 2000 euro ce rost are sa dau 1500 lei/an la casco ?
            Nu dai 1500 de lei pentru o masina de 2000 de euro! Ai cerut oferta undeva si ai primit pretul asta?

            Comment


            • pai atata platea acum...

              Comment


              • pffffffffff....eu am dat 2000 de lei la Ford anul trecut si acum 2800 pentru ca am avut doua dosare, altfel scadeam cu el in 1800.
                Last edited by PCH; 29 July 2013, 11:10.

                Comment


                • Groupama: CASCO-150 euro/an, fara fransiza, nivel de asigurare Extreme.
                  -Logan 2005: valoare asigurata= 2428 euro

                  Suma include reduceri pentru fidelitate plus ca am RCA si asigurare la casa tot la Groupama.
                  Last edited by mr.K; 29 July 2013, 12:19.

                  Comment


                  • CASCO Asirom
                    7 ani fara daune;
                    S.A. - 2860euro (initial pe mail era vorba de 3250e, dar s-au sucit in ultimul moment carnatii - anul trecut am avut S.A. 3700e - mi se pare foarte mare devalorizarea). In fine, cica, citez: "s-a stabilit o noua grila ptr. stabilirea uzurii, chiar de azi a intrat in vigoare".
                    P.A. - 100euro (asta nu mai scade, indiferent de ce vechime si bonus ai, e suma minima - alta japca - la cati bani am pompat in ei an de an timp de 7 ani, trebuia sa fie aproape moka - de vreo 2 ani tot cam atat platesc)
                    - franciza zero

                    Sincer, am stat mult in dubii daca s-o mai reinoiesc ori ba, mai ales cand mi-au comunicat noua suma asigurata. Si nu era vb. de cei cca. 450lei / an (are aproape valoarea RCA-ului) ci de faptul ca au un renume prost, sunt rau platnici si nu despagubesc...asta dupa ce ti-o evalueaza la un pret de kkt.
                    Last edited by Kojak; 30 July 2013, 00:02.

                    Comment


                    • Cum ziceam mai sus, suma asigurata stabilita la incheierea politei nu e o garantie ca si ma despagubita va fi la fel.
                      Pentru mine cu cat mai mica cu atat mai bine, ca e si cota de prima mai mica.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Ar fi si ceva avantaje la o S.A. mica...ai sanse sa obtii usor o dauna totala, in conditiile in care masina nu e musai sa fie facuta muci.
                        Daca valoarea devizului depaseste 75% din S.A., adica cca. 9500lei in cazu' meu, atunci primesc dauna totala, de exemplu.
                        Si cum stim piesele de origine dacia - reno in reprezentante sunt scumpe in draci...

                        Comment


                        • In plus, poti evalua epava la pret de fier vechi dar o pastrezi si o valorifici tu (la pret mai bun sau o repari). Depinde si cum te intelegi cu brokerul sau agentul de asigurare, SA poate fi mai mare sau mai mica functie de cine se uita la masina.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Mai moka decat 100 euro/an prima de asigurare cat sa fie ? Intr-adevar suma asigurata este si ea destul de mica dar tot e bine.
                            ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                            Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                            Comment


                            • Pai imi povestea tanti brokera cu care am incheiat eu asigurarea, ca are un client cu o berlina 1310 de 11 ani vechime ( de atunci e si clientul lor, altfel nu accepta casco la masini peste 10 ani vechime) care are masina asigurata la...700 euro si tot 100 euro plateste prima de asigurare / an...
                              Deci ala ramane cu vreo 2200 - 2300lei in caz de dauna totala...daca ramane si cu aia. Ca pe epava sau piese nu mai ia niente.
                              Last edited by Kojak; 30 July 2013, 15:29.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                pai atata platea acum...
                                acum platesc 36 lei . dupa ce termin cu rata la masina(mai am 7 rate) ma costa in jur de 100 lei casco lunar. in 3-4 ani dau cat face masina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google