Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In ultima vreme Astra apeleaza la tot felul de tertipuri pentru a intarzia plata, in cazul daunelor mari. Ba chiar incearca sa santajeze clientii cu instanta de judecata, daca nu accepta solutiile lor.

    Folosesc expresii ca:
    : «Astra nu acordă despăgubiri dacă cererea de despăgubire are la bază mijloace sau documente mincinoase sau frauduloase», dar nu au mai menţionat nimic altceva despre care sunt acele mijloace sau documente mincinoase
    Asta declara un pagubit.

    La conciliere mi s-a spus acelaşi lucru şi că, dacă vreau să aflu mai multe, să îi dau în judecată.
    Pai ce fel de conciliere mai e asta cand esti trimis sa afli detalii la tribunal?

    Comment


    • Originally posted by Pacco View Post
      Si eu nu as face la Omniasig.3 ani de zile a durat procesul cu Omniasig ca nu vroiau sa plateasca.Nici sa nu mai aud de ei.
      Nu cred ca exista o firma de asigurari care sa nu fi nemultumit o parte din clienti; toate sunt croite dupa aceleasi principii.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Nu cred ca exista o firma de asigurari care sa nu fi nemultumit o parte din clienti;
        Depinde care e partea aia, 10% sau 75%.

        Comment


        • RCA si CASCO la BCR asigurari de cand am luat masina. Pana acum multumit.

          Comment


          • Eu am incheiat cu Generali, Casco cu fransiza 100 E - 316 E.
            Sper sa fi ales bine.

            Comment


            • rca - astra la ambele masini, casco la omniasig

              Comment


              • Anul asta am facut casco la Uniqa! La Logan am avut Groupama

                Comment


                • Vedeti ca Astra e cam pe duca, foarte posibil sa intre in faliment.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Asa am auzit si eu.....nu prea mai platesc, au probleme!

                    Comment


                    • Eu am si casco si rca, Deci sa le dau fatala ca nu am franciza?)

                      Comment


                      • Ce rau esti, ma!


                        Tu incearca, vezi dupa daca reusesti!
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Originally posted by Niki View Post
                          Vedeti ca Astra e cam pe duca, foarte posibil sa intre in faliment.
                          nu-i problema, la o masina mi-a expirat deja asigurarea, si la cealalta urmeaza. ce sa aleg acum ??

                          Comment


                          • Pentru CASCO: Allianz, Groupama, Generalli.

                            Pentru RCA: ce te tine punga si te lasa constiinta.

                            Comment


                            • Se pare ca incep sa plateasca datoriile cei de la Astra...sau asa au promis ca o sa plateasca datoriile! Se poate sa fi fost o campanie de triat serviceuri,ca de o luna tot aud de la oameni ca au incercat la 12-13 serviceuri si au fost refuzati...Si dupa parerea mea,ca lucrez cu asigurarile,la casco Allianz,Omniasig,Groupama,Uniqa,Asirom,Astra,Gener ali,etc...si Rca ce gasiti mai ieftin in afara de Carpatica si Euroins ca sa nu fiti injurati si pusi sa platiti in caz de accident.

                              Comment


                              • Astra a fost faliment acu cativa ani, acum cred ca se descurca un pic mai bine.Eu am avut o dauna pe RCA si s-a rezolvat elegant fara prea multe comentarii,mai ales ca reprezentanta Dacia-Renault din Timisoara are decontare directa inca cu Astra.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google