Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Polita casco se poate incheia si pe 6 luni ,ca pe ei nu-i doare mana sa-ti ia banu,dar daca patesti ceva te obliga sa platesti valoarea la casco pe un an de zile,ca sa-ti repare masina,daca nu trebuie sa astepti sa faci anu.Cel mai bine faci contract pe cea mai lunga perioada care ti-o ofera ei , platesti si mai putin si poti renunta oricand prin neplata asigurarii.Sunt firme de asigurari care daa faci mai multe tipuri de asigurari iti da discount 10 % la fiecare gen de asigurare.Ex.Casco platesti 100%,asig locuinta platesti 90% din pret etc.EU am asig la omniasig si am folosit-o o data pe o factura de aproape 140000 ron,bineinteles umflata de cei de la service in cardasie cu operatorul omniasig si atata tim cat nu platesc nimic in plus nu ma intereseaza.Platesc 600 lei/an ,dar am contract pe 10 ani.Pentru cei care au casco la omniasig un numar de telefon la care se raspunde non stop,0219669 si chiar i-ti tracteaza masina grati daca nu mai poatefunctiona,in caz de accident bineinteles.
    CT-97-VIPsigpic

    Comment


    • Ai contract pe 10 ani CASCO la masina, dar daca vinzi masina in timpul asta ce faci??

      Comment


      • Simplu .Nu platesc se reziliaza contractul fara nici o problema.
        CT-97-VIPsigpic

        Comment


        • Santo , tu crezi ca e un contract ca la o retea de telefonie mobila sa le dai tzapa???
          eu am la OMNIASIG ,o rata lunara undeva pe la 65 ron ,iar in ce priveste daunele ,mie mi lea onorat fara nici o problema.Am avut zgariata aripa fata,vina mea,am fost la ei la sediu ,poze,hartoage,service,fara nici un comentariu.Foarte multumit
          am auzit ca astia de la ASIBAN se cam trag pe....Nu pot zice pe ce ca nu e frumos!

          Comment


          • Incheiat full CASCO Omniasig cu 1997.78 ron/an la o valoare a masinii de 9400 euro. Folosit acum (mi-au tabarat o haita de caini pe masina dupa o pisica si au facut-o zdrente, vopsit aripi, capota, usa stanga fata). Si pe mine ma enerveaza fransiza asta de 100 euro, dar oricum nu platesc toata dauna!

            Comment


            • La fostul logan aveam la Asiban si o sa fac si la viitorul tot la Asiban.

              Comment


              • CASCO la Tiriac 1344 ron/an si fransiza de 530 ron/eveniment, suma asigurata 9405 oiro.
                Intrebare: este adevarat ca polita CASCO, nu are valabilitate si pe drumurile forestiere?! Nu ca as frecventa asemenea drumuri, dar pentru cultura mea generala vreau sa stiu.
                Last edited by Hellbera; 29 October 2008, 12:35.

                Comment


                • Originally posted by alex_comisaru View Post
                  Santo , tu crezi ca e un contract ca la o retea de telefonie mobila sa le dai tzapa???
                  eu am la OMNIASIG ,o rata lunara undeva pe la 65 ron ,iar in ce priveste daunele ,mie mi lea onorat fara nici o problema.Am avut zgariata aripa fata,vina mea,am fost la ei la sediu ,poze,hartoage,service,fara nici un comentariu.Foarte multumit
                  am auzit ca astia de la ASIBAN se cam trag pe....Nu pot zice pe ce ca nu e frumos!
                  daca tu nu platesti ce se intampla?Eu tot la omniasig am si nu am platit nimic in plus!
                  CT-97-VIPsigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Hellbera View Post
                    CASCO la Tiriac 1344 ron/an si fransiza de 530 ron/eveniment, suma asigurata 9405 oiro.
                    Intrebare: este adevarat ca polita CASCO, nu are valabilitate si pe drumurile forestiere?! Nu ca as frecventa asemenea drumuri, dar pentru cultura mea generala vreau sa stiu.
                    da e adevarat.Daca vrei asigurare pe drum negru trebuie sa platesti mai mult.
                    CT-97-VIPsigpic

                    Comment


                    • Asirom , asiban si acum iar asirom
                      Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                      Comment


                      • Are cineva reducere de fidelitate?
                        sigpic

                        Comment


                        • Multumesc Santo

                          Comment


                          • Originally posted by loganf2 View Post
                            Incheiat full CASCO Omniasig cu 1997.78 ron/an la o valoare a masinii de 9400 euro. Folosit acum (mi-au tabarat o haita de caini pe masina dupa o pisica si au facut-o zdrente, vopsit aripi, capota, usa stanga fata). Si pe mine ma enerveaza fransiza asta de 100 euro, dar oricum nu platesc toata dauna!
                            Nu ti se pare ca dai cam mult,uite cineva mai jos la aceesi valoare asigurata ca si tine CASCO la Tiriac 1344 ron/an si fransiza de 530 ron/eveniment, suma asigurata 9405 oiro.

                            Comment


                            • Omniasig-ul este mai scump la CASCO. Cel putin asta am constatat pe Iasi.
                              La RCA, este mai ieftin Omniasig (399 lei) fata de Tiriac (460 lei).

                              Comment


                              • Full CASCO la BCR Asigurari 100 euro fransiza, 416 euro\an in 4 rate trimestriale 386 ron\trimestru, la promotie fara clauza de reintregirea a sumei asigurate in cazul unui eveniment. Suma asigurata 9900 euro.
                                Last edited by MS1.6>16V; 11 November 2008, 12:36. Reason: Completare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google