Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BT Asigurari 12mil pt. Laureat 1.4 + culoare, in iulie 07. Am avut o dauna cu autor necunoscut (in jur de 8 mil) dupa care am platit 250.000 pt fransiza ,,0'' incontinuare. Acum sunt la a doua avarie, inca nu am dus-o in service, si NU am nimic de comentat, nici ei

    Comment


    • Originally posted by huzzy1981 View Post
      Pai nu asta inseamna fransiza de 100 euro? Adica daca ai o reparatie de 200 de euro, tu dai 100, firma de asigurare 100, iar daca reparatie costa doar 100 de euro, tu o platesti integral.
      cel putin asa am inteles ca e acum, insa la fel d ecasco am si eu facut anul trecut, cu fransiza zero, deci indiferent cat costa reparatiile, eu nu dau nici un leu!
      la prima avarie ATENTIE!!

      Comment


      • Logan preferance 2006 asiban, c-am 8 mil pe an. Oameni seriosi. Am avut ghinionul sa merite ca am facut casco (idioti zgariat portiere, 3 la numar , cadou de nunta probabil

        Comment


        • Asiban full casco si cand am avut probleme au fost de treaba.

          Comment


          • Mi se pare cea mai mare magarie care au facut-o toate firmele de asigurari (exceptie Allianz) cu fransiza aia de 100 Euroi, care nu se poate scoate.
            E inuman. Imi sparg un far eu pun 100 E, ei restu...Sau un parbriz eu pun suta ei restu...Ce casco lu' peste mai e si asta?

            Comment


            • CASCO si RCA la Asirom de ani buni.Personal,nu am avut evenimente de nici un fel ca sa pot spune cat de seriosi sau nu sunt,dar un var a avut un accident cu VW nou anul trecut si nu au facut nici un fel de problema,masina fiind reparata in reprezentanta.Au decontare directa.

              Comment


              • Mda...Asirom au fost primii taiati de pe lista cand mi-am facut polita Casco, pt simplul fapt ca tipa care mi-a raspuns era prea comoda sa imi faca o simulare si vorbea cu mine ''de pe scara''.

                Oamenii conteaza foarte mult intr-o sucursala de asigurari.

                Comment


                • Omniasig ,full casco ,in jur de 870 RON pe an (prin banca) ,Logan Easy 1.6 MPI din 2007

                  Comment


                  • Omniasig, full casco, in jur de 37E pe luna(= 440E pe an)

                    Comment


                    • Ardaf , preferance 2006 , 8 mil pe an - 10 rate fullcasco, fara fransiza .
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • Cordus, cam scump halatu...

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___28 View Post
                          Cordus, cam scump halatu...
                          ce sa ii faci? Se asigura in functie de valoarea masinii. Si la kiss-ul meu, asta e asigurarea.

                          Comment


                          • Eu de ce naiba platesc 15 mil pe an pentru un Laureate 1.4 la Generalii??????Aaaaa, ma duc peste ei!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Si mie i-mi cere Tiriac 2083 ron pt un Sandero Laureat 1,4

                              Comment


                              • Eu recomand Generali ( recomandare facuta de 2 preteni care au opel si au avut mici accidente )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google