Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asiban,am avut un mic accident,nu au comentat nimic,sunt foarte multumit de ei,mai ales cei din Resita...
    niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

    Comment


    • eu cred ca depinde foarte mult si cu cine vorbesti acolo, cine iti inspecteaza pagubele, etc, etc....
      1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

      Comment


      • Originally posted by 1.5 DCI View Post
        Asiban. polita incheiata prin BRD (masina este luata cu credit BRD).
        Suma asigurata e cea din factura, in jur de 35.800 RON. Polita este full casco.
        Se achita in 4 rate a cate 327 RON. Deci 1.308 RON pe an. Dar am prins promotia de la BRD si o rata o suporta ei. Rezulta 981 RON pe an.
        La fel si eu.Duar ca eu am preferance,si rata e mai mica.

        Comment


        • eu am cu asiban,am luat masina cu credit BRD,sunt obligat de banca sa fac casco anual,dar sunt obligat sa fac doar cu asiban, sau cu orce companie de asigurari,agreata de banca? Omniasig o fi agreata?
          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

          Comment


          • va recomand ce cea mai mare incredere GENERALI!!! sunt profesionisti si lucreaza repede, am doar cuvinte de lauda la adresa lor!

            Comment


            • Eu am casco la Omniasig. Am fost sceptic la inceput pt ca polita (470euro) este destul de scumpa, DAR, dupa evenimentul de pe 3 ian, s-a vazut ca nu am dat banii degeaba. Am fost la ei, le-am prezentat masina si in 15 minute aveam documentele necesare pt reparatie pe casco. La service nici nu s-a pus problema sa nu plec cu masina imediat dupa ce a fost gata. Acum... na, ce sa zic, pe vremuri am avut ceva probleme cu ei, dar acum, s-au schimbat, in bine, zic eu.

              Comment


              • Omniasig. Si chiar am fost foarte multumit de cum s-au miscat. Subscriu la ceea ce a spus Sp!ke.

                ========================
                alexdonc@yahoo.com

                Comment


                • UNITA frate am fo de 2 ori la ei nu au zis nici marrrr au semant foile si ne-am zis buna ziua
                  Acum tre sa merg iara ca am proiectoarele fisurate... pitricele pe drum (BOLOVANI).

                  Super multumit

                  Comment


                  • Allianz Tiriac. Si RCA si CASCO. Dea DOMNUL sa n-am nevoie de ei!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • Eu azi am prelungit contractul cu Asiban:am preference 1.4 vechime 1 an -290 euro,fransiza zero,full casco. Am fost si la asirom-305 euro cu fransiza 100 euro, la Omniasig 324 euro cu fr 100 euro,la Ardaf 250 euro cu fr 0,dar nu avea inclus vandalismul...
                      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                      Comment


                      • eu am facut recent un casco la asiban dar nu prea am inteles explicatiile agentului despre fransiza, scrie asa pe polita "Fransiza deducctibila de:100E din suma saigurata,ramane in sarcina Asiguratului,pentru fiecare eveniment asigurat." Ce vrea sa zica? trebuie sa platesc in fiecare luna o rata 155 lei.

                        Comment


                        • Platesti cam mult 155 ron/luna inseamna 516 euro /an!!! Mie mi-a zis agentul ca la ei au fransiza 100 euro,insa la cei care au credit BRD,is scutiti de aceasta fransiza,au ei un acord intre ei,mai multe nu stiu sa-ti zic...
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • Generali....si nici nu vreau sa vad vre-o data cum se misca...ei sau oricare altcineva!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Unita 35euro pe luna,masina luata pe firma in leasing.MCV (11350 euro)valoarea masinii.

                              Comment


                              • Asiban binenteles nu vreau sa ii cunosc mai bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google