Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • casco am si eu tot la asiban datorita creditului auto luat de la berede dar acusi im expira rcau de la asiROM si nush spre ce rca sa ma indrept ceva ieftin pt 1.5 dci ce recomandati ? asiban,ardaf ?
    sigpic

    Comment


    • eu la 1.4 meu am facut la ASIBAN : RCA 270 Ron pentru un an cu tot cu carte verde si CASCO 500 de lei si inca ceva marutzis
      sigpic

      Comment


      • Daca ai credit Brd nu esti obligat sa faci casco la Asiban,in contractul cu banca se spune ca trebuie sa fie o companie de asigurari agreata de banca. In legatura cu RCA-ul,aveti grija [mai ales cei din s-v tarii] la Asiban, cartea verde nu e valabila pentru Serbia,trebuie platit ceva in plus...
        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

        Comment


        • masinile noastre is la asirom asigurate ..mi se pare o firma foarte serioasa .. face si reduceri acum .. mama e asigurata de vreo 20 si cva de ani..pe la ei din cate am inteles ;))
          Its just a car ...

          Comment


          • Originally posted by raduprov View Post
            masinile noastre is la asirom asigurate ..mi se pare o firma foarte serioasa .. face si reduceri acum .. mama e asigurata de vreo 20 si cva de ani..pe la ei din cate am inteles ;))
            stiu ca asiromu e singura cred care face reducere la rca daca masina e pe femeie inmatriculata si + vechimea in retea ca si masina mea e trecuta pe mama si am avut o reducere de 10 la suta cind miam facut in prmu an
            sigpic

            Comment


            • pai cei de la asirom ne-am facut reducere de 42 % din cate stiu .. si acum masinile sunt amandoua pe numele lu tata parca
              Last edited by Marius; 24 February 2008, 11:50.
              Its just a car ...

              Comment


              • la omniasig ca asa a vrut banca..oricum mi se pare de kko...oare se poate schimba??ca as vrea la generalli....ca astia de la omniasig te pun mult pe drumuri
                Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                Comment


                • eu am la bcr
                  platesc 280 lei pe trimestru cu franciza 10 %
                  asvrea s-o shimb ,se poate?
                  am asigurato in12 2007.
                  sigpic Alexandria

                  Comment


                  • Da, se poate... cand iti expira actualul contract nu mai reinnoiesti cu ei.
                    numar secundele

                    Comment


                    • si daca nu mai platesc a2 a rata?
                      sigpic Alexandria

                      Comment


                      • eu am la carpatica full casco si platesc cam 950 ron pe an
                        Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                        Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                        Comment


                        • cristy plus, in cateva minute iti raspund pt ca nici eu nu stiu sigur.

                          Mda.. am uitat sa mai raspund. Daca nu platesti rata iesi din drepturi..
                          Last edited by Marius; 3 March 2008, 16:26.
                          numar secundele

                          Comment


                          • Casco ful fara franciza la Unita cu plata 370 lei la trimestru ,scriu dupa ce ieri am ridicat masina din service si va spun ca au colaborat fb cei de la asigurari cu mine si cu cei din service, fara nici o reclama gratuita . Super multumit chiar aveam emotii dupa ce am mai citit pe forum.

                            Comment


                            • la omniasig nu se despagubeste "autor necunoscut in parcare" sau am auzit eu stramb?
                              EX : + =

                              Comment


                              • Eu am la omniasig.platesc 12 mil pe an.am bubuit masina de 2 ori. paguba=80 mil si eu am platit doar 20 ron

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google