Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am la ASIROM cu ei lucreaza Volksbank-u si era cel mai ieftin , platesc 950 ron/an asigurare full casco (furt+distrugere). Platesc in 2 rate cate 477 ron.
    sigpic

    Comment


    • Stie cineva daca se poate incheia polita casco numai pentru 6 luni ?
      sigpic
      Play ManagerLeague

      Comment


      • Din cate stiu un contract CASCO se face pe un an de zile, modul de plata fiind diferit!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by bragelone View Post
          Stie cineva daca se poate incheia polita casco numai pentru 6 luni ?
          Poti face un contract de asigurare casco si alegi sa platesti in rate,platesti pentru 3 luni apoi dupa 3 luni numai dai nici un ban si automat numai ai nici casco.
          Tot asa poti face si dupa 6 luni.

          Comment


          • Ma gandesc sa nu fie ceva in Contract cu care sa te shicaneze apoi...Dar nu bag mana in foc!Oricum, e buna ideea
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Multumesc de raspuns. Dar daca am de facut o reparatie in primele 6 luni nu mi se cere sa achit toti banii pentru un an ?
              sigpic
              Play ManagerLeague

              Comment


              • Polita ASTRA, 1450lei/an, polita nefolosita. Urmatoarea polita va fi Allianz Tiriac ptr ca este printre cele mai ieftine si nu are fransiza aia de kkt. As fi vrut sa-mi schimb parbrizul pe CASCO - e ciuruit de pietre - dar n-am chef sa dau 100EUR. Astept sa expire polita ASTRA, fac alta la Alliantz si in sec 2 schimb parbrizul.

                Comment


                • Allianz Tiriac printre cele mai ieftine ? Wtf ?! Eu am folosit calculatorul de pe site-ul lor si iesise un pret astronomic...
                  @bragelone: am facut eu reparatie la 1 luna si 1 saptamana dupa ce facusem polita casco si nu mi-a cerut nimeni sa platesc pentru restul anului(intamplator platisem de la inceput 2 din cele 4 rate dar chiar si asa "acoperisem" decat jumatate iar dauna a fost mai mult decat platisem eu cele 2 rate). Tot ce-a trebuit sa platesc a fost o suma decenta(40-50 RON) la service, bani care din cate am inteles reprezinta reintregirea politei casco(teoretic).
                  Ma gandesc ca totusi depinde de situatie; daca ai o dauna de 5000-10000 RON(e doar un exemplu) sau dauna totala, sunt destul de sigur ca or sa te puna sa platesti restul politei, ca altfel ar fi o gaura si mai mare pentru ei...mai mare decat este deja trebuind sa acopere o suma mare pt reparetie/dauna totala.
                  Last edited by god; 10 September 2008, 18:59.
                  ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                  Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                  Comment


                  • Multumesc pentru raspuns.
                    sigpic
                    Play ManagerLeague

                    Comment


                    • Am inchei azi casco cu asiban,valoare asigurata de 11500 €,13 mil pe an

                      Comment


                      • Poti face CASCO inainte sa iei masina de la dealer??? Atunci acnd faci si RCA?

                        Comment


                        • Polita RCA poti s-o faci inainte sa iei masina si cam este recomandat . La dealer probabil e un pic mai scumpa decat de obicei (nu cu foarte mult dar e) iar Casco indiferent de cei cu care-l inchei este Recomandabil pentru o masina noua de orice tip.
                          Eu am facut la EuroAsig (membra a grupului de investitii BalkanPetroleum (BP)) fara fransiza 344E/an. Este FULL Casco in toata Europa deci is international fara a mai plati ceva ulterior .
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • RCA-ul stiu ca poti sa-l faci inainte, eu intrebam de CASCO daca se poate face inainte (ca stiu ca-ti trebuie nr. Masinii trecut pe polita CASCO. Si in cazul asta, cand e cu nr. Provizorii nu-ti poti face CASCO?

                            Comment


                            • Ba da . Dar tre` sa chemi brokerul sau asiguratorul sa vina la dealer in momentul in care-ti pune numerele pentru ca-ti trebuie POZE la masina
                              1.6 MPi Icy White

                              Comment


                              • Am CASCO incheiat la ASIROM. Fransiza de 300 RON (la un coleg de munca are fransiza de 100 euroi). Am intels ca e bine de facut la firmele unde e mai maire suma pe care o platesti pentru ca sunt si ei mai promnti si iti poti lua masina din service la timp. Este asigurata la suma din factura. Masina acostat 28.600 RON si platesctimp de 10 luni. Este CASCO in caz de avarii si furt. Am incheiat la ei si asigurarea persoanelor din masina, cam 120 RON.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google