Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fratilor , mi-am mai luat un ``dric`` sfatuiti-ma si pe mine urgent unde sa-mi fac casco??? Chiar nu ma pot hotara vreau si ieftin si bun ca tot omu... Anu trecut cand mi-am luat masina a fost usor ca ma obligat banca cu omniasigu acum nu ma pot hotara... La omniasig ma costa 1000de euro(in conditiile in care anu trecut ptr aceasi masina ma costa 400de euro) , zilele astea trebuie sa ridic masina si vreau sa-i fac casco pana ies cu ea de la dealer... Deci va rog ajutati-ma cu niste sfaturi

    sigpic

    Comment


    • @sonykel- Studiaza si tu ofertele! N-ai nici un prieten in bransa? Personal inclin spre firmele "de renume ": Asirom,Tiriac, Astra...Eu am la Tiriac. Bafta! Si sa n-ai nevoie sa o folosesti(casco).
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • Cred ca asirom... Are cineva idee in cat timp intra in vigoare polita casco?

        sigpic

        Comment


        • Incepand cu ora 0 din data in care este scrisa pe contract
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Eu am fost foarte multumit de tariful de la Tiriac (1344 ron/an cu fransiza de 530 ron/eveniment, suma asigurata 9405 oiro). La Omniasig imi cereau undeva pe la 530 oiro...
            Si cu agentul care "s-a ocupat" de mine foarte amabila (pt ca agentul este o ea), mi-a explicat absolut tot ce am intrebat-o, cu rabdare. Fiind prima polita CASCO am avut intrebari...

            Ca si sfat, RCA si CASCO, la aceeasi firma de asigurari.

            Comment


            • Deci avem 2candidati , tiriac , asirom... hmm pot sa-mi faca rca-casco daca n-am decat vinu de la masina??? ca nu am inca cartea de indetitate maine o achit dabia...
              Last edited by SoNyKeL; 13 November 2008, 22:09.

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by SoNyKeL View Post
                Deci avem 2candidati , tiriac , asirom... Hmm pot sa-mi faca rca-casco daca n-am decat vinu de la masina??? Ca nu am inca cartea de indetitate maine o achit dabia...
                Poti face asigurarea Casco cu factura proforma (avizul de plata, in cazul altor dealeri). RCA eu am facut la dealer, aveam oferte pe 6 luni sau un an, eu am spus ca fac numai pe o luna (cat am numerele rosii), apoi voi face definitiva dupa inmatriculare. Au strambat din nas, dar a mers.
                Apoi RCA am facut tot la societatea de Casco (Asirom).
                sigpic

                Comment


                • Da, poti sa faci casco-rca si fara sa ai cartea masinii
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Multumesc mult baieti, ne auzim sambata(sper) cand voi veni cu poze si detalii despre noul tanculet fratiorul geaman al SNK-ului...

                    sigpic

                    Comment


                    • Sa le stapanaesti sanatos...Imi place semnatura ta
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Unde se poate face casco fara fransiza?
                        sigpic

                        Comment


                        • La broker te interesezi cel mai bine . Din cate stiu EURO-ASIG (parte din BKP e foarte ieftin si nu are fransiza) BCR Asigurari cam 530 E fara fransiza si mai sunt cateva . Generali FATA(fost banca agricola) . Spor
                          INTREBARE : Daca ai Full Casco pe masina noua sa zicem cu cauciucuri intermediare si vine iarna si nu o dotezi cu cauciucuri de iarna - am auzit ca nu acopera unele casco (ca e problema ta daca se intampla asa)- gen OMNIASIG sau ARDAF
                          1.6 MPi Icy White

                          Comment


                          • Tocmai am aflat . Nu e obligatoriu sa ai cauciucuri de iarna . Unele firme de asigurari (mi-a zis de omniasig) cand nu vrea sa dea dauna invoca motive de tot felu` - gen nu ai avut cauciucuri de iarna - tu zici pai nu ninsese - ce conteaza era luna decembrie - si ei zic cred ca era polei si daca aveati nu se mai intampla deci e vina dumneavoastra ceva de genu` (offtopic)
                            Deci aveti grija cu cine incheiati polita . Eu de pe 15 imi voi schimba asiguratorul sper sa gasesc ceva bun . Astept recomandarile Brokerului
                            1.6 MPi Icy White

                            Comment


                            • Am facut asigurarea la allianz tiriac la un laureate 1.5dci cost 1651ron ,fransiza 360ron.Simbata m-a lovit o blonda cu un matiz ,depasea coloana si din sens opus venea un autoturism si blonda s-a bagat in dreapta direct peste mine < ca ea nu mai avea loc>,am fost atent si am luat de volan dreapta dar mi-a agatat aripa stinga si bara fataEu voi plati acum FRANSIZA sau nu .Nu am avut nici un eveniment pina acum.

                              Comment


                              • Trebuie sa o faci pe RCA-ul tipei, nu ai de ce sa folosesti CASCO.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google