Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca nu mai platesc rata la casco la bcr si fac alt casco..........am probleme
    sigpic Alexandria

    Comment


    • Astept sa-mi vina si mie Logan-ul (kiss 1.5 dci 85 cp). Am intrebat in stanga si in dreapta de un casco si, ptr . valoarea asigurata (10.770 eur), full casco + vandalism, ofertele sunt undeva in jur de 560 eur...adica: Asirom, Generali, Omniasig. Doar asta am cautat azi. Vreau sa stiu si impresia voastra privind pretul politei. Mie mi se pare exagerat...adica peste tot pe net am vazut ca e in jur de 460-480 eur, si mi se pare ca nu am cautat unde trebuie!

      Comment


      • O intrebare am si eu: am masina in leasing si am casco la omniasig; dupa ce termin leasingul platesc casco in continuare sau o iau de la capat cu altii?

        Comment


        • Omniasig 89 lei/luna
          KISS FM 1.4 MPI sigpic

          Comment


          • Ionut TWY- alegerea e a ta, da de regula firmele de asigurari ofera reduceri substantiale daca esti client vechi. Sigur la incheierea leasingului (>3/5 ani) fara evenimente iti da un 40% reducere pentru cazier curat si continuitate. Alta firma deoarece ai donat la cea anterioara chiar daca iti verifica cazieru nu iti da atata reducere ca patesti ceva si ei tre sa sara dupa ce a luat smantana altul.

            Comment


            • Ce imi recomandati asa mai ales ca am tuning pe ea?
              sigpic

              Comment


              • Dintre cei care nu fac figuri:
                Allinz
                BCR asigurari sunt ok
                Asirom

                cam astia ar fi cat de cat ok... daca mai comenteaza cand fac constatarea spunetzile la agentzii constatatori cam asa... "nu-mi datzi inlocuire sau reparare... nu-i nimic... maine vin cu dauna totala!" ... dar asa flanc in fatza ca merita... si o sa mearga

                Comment


                • Dintre cei care nu fac figuri:
                  Allinz
                  BCR asigurari sunt ok
                  Asirom

                  cam astia ar fi cat de cat ok... daca mai comenteaza cand fac constatarea spunetzile la agentzii constatatori cam asa... "nu-mi datzi inlocuire sau reparare... nu-i nimic... maine vin cu dauna totala!" ... dar asa flanc in fatza ca merita... si o sa mearga

                  Comment


                  • BT Asigurari pe anul asta 2000 ron/an,am renuntat la Generali(de fapt au renuntat ei la mine)

                    Comment


                    • Asiban merg ca ceasu elvetian fara probleme la daune
                      sigpic

                      Comment


                      • Cei care au asigurare la generali s-au uitat sa vada daca masina e asigurata si inafara tarii ?
                        stiu de la cineva ca asta ar fi problema: newblush:

                        De GENERALI ASIGURARI nu stiu ce sa zic mi-a spus cineva ca nu ar avea acoperire decat pe teritoriul Romaniei eu am la asirom stie cineva daca este asa sau nu ?!
                        Last edited by crististreulea; 13 May 2008, 22:20.

                        Comment


                        • Originally posted by SUPERCAR View Post
                          BT Asigurari pe anul asta 2000 ron/an,am renuntat la Generali(de fapt au renuntat ei la mine)
                          Cat ai valoarea asigurata de este asa mult pe an ?
                          Eu la 8800E valoare asigurata am 460E/an(la BCR fara franciza pe eveniment dar cu cu franciza 10% in caz de furt).
                          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                          Comment


                          • Am ramas cu Asibanul, imi convin reducerile care le am de la an la an, ca nu am folosit casco.
                            Multa lume, putini oameni...

                            Comment


                            • Eu la 9657 de euro, la Omniasig, am full casco 80 de ron pe luna, cu fransiza 0.
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment


                              • Asiban, dar obligat de BRD.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google