Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Asa e, si-au revenit ceva de atunci, acu' isi maresc capitalul. Stai linistit ca aici sunt multi actionari ''grei'': BCR, BRD, CEC si cred ca mai e unul.

    Comment


    • #77
      de bine ce le merge, vor brd-ul si bcr-ul sa se retarga dintre actionari or fi avut multe daune rezolvate si atunci brd-ul in loc sa-si ia banii din rate, ii dadea ianpoi sub forma de despagubiri casca, ca altfel nu vad de ce s-ar retrage. nu-s tiganii aia francezi prosti
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #78
        Nu as vrea sa se inteleaga ca am "pica" pe ASIBAN. Am dorit sa fie doar un exemplu pentru a va face sa va ganditi de doua ori cand trebuie sa faceti uz de una din cele doua asigurari RCA sau CASCO.
        In subsidiar pentru ca din post'ul meu precedent nu se intelege clar, diferenta de suma pe care nu a vrut sa o achite ASIBAN la Service si pentru care a trebuit sa ma prezint alaturi de cei doi la tribunal a fost de 1.996RON (intreaga reparatie facand ~16.500RON).

        Comment


        • #79
          Am si eu o intrebare, cu BCR Asigurari a avut careva probleme? Pt ca am primit o oferta de la un broker de asigurari, si sunt cei mai ieftini.

          Daca inchei asigurarea CASCO la o companie printr-un broker, in caz ca trebuie sa folosesc CASCO pe cine contactez? Compania de asigurari sau broker-ul?

          Comment


          • #80
            Originally posted by vali007
            Am si eu o intrebare, cu BCR Asigurari a avut careva probleme? Pt ca am primit o oferta de la un broker de asigurari, si sunt cei mai ieftini.

            Daca inchei asigurarea CASCO la o companie printr-un broker, in caz ca trebuie sa folosesc CASCO pe cine contactez? Compania de asigurari sau broker-ul?
            Depinde pe ce nume este asigurarea sau mai exact catre cine este cedata asigurarea.
            Daca asigurarea este facuta de tine dar cedata catre broker, atunci va trebui sa iei acceptul de a face uz de asigurare de la el de fiecare data.
            Din experienta mea acceptul este cerut/necesar doar in cazurile de avarii mai grave.
            Last edited by Adriann; 1 November 2007, 12:11.

            Comment


            • #81
              carpatica la 1,5 dci laureate 900 ron in luna februarie incheiata.ma pregatesc de anul 2
              sigpic........restul e NoSpeedLimit

              Comment


              • #82
                Eu am CASCO la OMNIASIG si in curand voi prelungi tot cu ei pentru anul 4.
                Am utilizat o singura data pentru o aripa indoita in parcare cu autor necunoscut (pe bune) si au fost prompti cu plata la service.
                Omniasig are o locatie dedicata accidentelor unde iti faci si constatarea cu politia si cu inspectorul de daune.

                Comment


                • #83
                  OMNIASIG-asa a vrut BRD cu astia lucreaza cred, masina luata in rate.
                  D.A.C.IA [\___\===V===/___/]

                  Comment


                  • #84
                    Da BRD-ul are cu Omniasig un parteneriat. Si au si cu ASIBAN-ul dar mai de curand si au si preturile mai mari de aceea nu prea ii baga la inaintare.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #85
                      Omniasig.....full CASCO....420 euro pe an......deocamdata nu am avut nevoie dar nu se stie niciodata....mai bine previ decat sa tratezi.....
                      JUST ME.....30-rdd......

                      Comment


                      • #86
                        Nu am casco...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #87
                          Astra, 74 euro/trimestru

                          Comment


                          • #88
                            eu am si RCA si casco la BT (ca acolo lucrez )
                            oricum va anunt ca de la 10.12.2007 se va baga fransiza obligatorie de minim 100 de euro. se poate alege de catre fiecare societate sa-si puna tarif intre 100 si 500 de euro (500 de euro e maxim stabilit).
                            de de la 1 ianuarie se maresc tarifele la RCA si casco,iar la BT vor ramane la fel cum sunt acum; iar BT va fi a 3 societate ca pret (dupa Astra si inca o societate nu mai stiu cum se numeste).
                            daca vrea cineva informatii despre preturi,etc va pot da niste exemple.
                            http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
                            : 0722.526.317 0765.488.804

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by ggd_87
                              ...
                              oricum va anunt ca de la 10.12.2007 se va baga fransiza obligatorie de minim 100 de euro. se poate alege de catre fiecare societate sa-si puna tarif intre 100 si 500 de euro (500 de euro e maxim stabilit)...
                              valabil si pt contractele gata incheiate? nu de alta dar eu la asiban am fransiza 0, contractul a fost facut acum un an si jumatate. daca vor baga fransiza, ma gandesc serios sa schimb asiguratorul (va fi mai greu sa-i conving pe cei de la brd, dar sper sa reusesc in cazul in care tre' sa acceptam chestia asta).din cate stiu, politele RCA incheiate anul trecut raman nemodificate pana la expirare, deci pana-n iulie 2008 sunt "acoperit". sau?...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by csebalyn
                                valabil si pt contractele gata incheiate? nu de alta dar eu la asiban am fransiza 0, contractul a fost facut acum un an si jumatate. daca vor baga fransiza, ma gandesc serios sa schimb asiguratorul (va fi mai greu sa-i conving pe cei de la brd, dar sper sa reusesc in cazul in care tre' sa acceptam chestia asta).din cate stiu, politele RCA incheiate anul trecut raman nemodificate pana la expirare, deci pana-n iulie 2008 sunt "acoperit". sau?...
                                da,ai dreptate. politele casco incheiate pana la data de 10.12.2007 nu au nici o treaba pana expira,nu baga nici o fransiza la ele. doar la cele incheiate dupa data respectiva.
                                http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
                                : 0722.526.317 0765.488.804

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google