Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    ggd la mine pe polita zice perioada contractoala 7ani(e luata pe credit masina) eu la anu mai prind fransiza sau nu???

    sigpic

    Comment


    • #92
      Originally posted by 30rdd
      Omniasig.....full CASCO....420 euro pe an......deocamdata nu am avut nevoie dar nu se stie niciodata....mai bine previ decat sa tratezi.....
      nui cam mult? ... de ce nu faci la Generali ca e ceva mai ieftin si iti mai raman si tie ceva banuti acolo.

      Comment


      • #93
        e cam multicel 420 de euro si eu tot la omniasig am... rdd i-ai mai bagat ceva optiuni? gen alea de aspiratie apa motor?asigurare pasageri?asigurare si in afara?

        sigpic

        Comment


        • #94
          adica o sa fie fransiza obligatorie? pai cine puii mei obliga treaba asta?
          eu am avut un accident acu o saptamana, tre sa schimb aripa spate si o usa, adica daca de la anu voi avea fransiza 500E si voi mai pati o chestie asemanatoare nu voi lua nici un ban de la asigurator sau voi lua 2-3 sute de E? pai si atunci dc gura ma-sii sa mai dau aia 400 si ceva de euro pt asigurare, doar daca am dauna totala?
          ce kkt de tara, dupa ce ca RCA se va scumpi cu fro 40% acuma si asta...macar sa scoata naibii RCA-u asta...ca nici un om cu capu pe umeri nu-si pune sperante in el, daca ai accident si n-ai casco belesti penisu, dai din mana in toate partile sa te rezolve

          Comment


          • #95
            deci:
            - azi am vazut noile polite RCA! pentru cei care au zis ca polita aia (hartia) e prea mare sa o bagati in talon,sa vedeti acum. o foaie A4 impartita in 2: jumate e cartea verde,jumate e polita! )
            - de luni se afla noile tarife RCA.
            - baga fransiza obligatorie,dar gandeste-te k daca ai o avarie mai amre sau o dauna totala,nu te mai uiti la 100 de euro. normal k dc ai ceva minor,nu faci pe casco. se baga fransiza asta,penru ca au constatat ca rata daunei anu asta a fost mult prea mare. stiu,e foarte aiurea.
            http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
            : 0722.526.317 0765.488.804

            Comment


            • #96
              Originally posted by ggd_87
              deci:
              - azi am vazut noile polite RCA! o foaie A4 impartita in 2: jumate e cartea verde,jumate e polita!
              Mai eu am RCA facut prin vara si tot asa arata polita... nu vad nimic nou
              numar secundele

              Comment


              • #97
                da mai dar uni nu au prins noile polite eu am primit polite in 2006 cam pe 20decembrie dar le dadeam doar celor care data de valabilitate incepea de la 01.01.2007
                ggd nu te supara dar nici o data nu mai placut de BT-u astia tot timpu sunt mai ciudati mai ales de tarifele extreme de anu trecut )

                sigpic

                Comment


                • #98
                  Originally posted by SoNyKeL
                  da mai dar uni nu au prins noile polite eu am primit polite in 2006 cam pe 20decembrie dar le dadeam doar celor care data de valabilitate incepea de la 01.01.2007
                  ggd nu te supara dar nici o data nu mai placut de BT-u astia tot timpu sunt mai ciudati mai ales de tarifele extreme de anu trecut )
                  da stiu ca la noi au fost tarifele cele mai mari. de anu asta care vine o sa avem cam cele mai mici tarife. toti au marit,la noi au ramas la fel (sau aproximativ). daca vreti,o sa pun lista cu tarifele noi de luni incolo.
                  http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
                  : 0722.526.317 0765.488.804

                  Comment


                  • #99
                    Eu am polita CASCO la Garanta sunt in al II an ..... pana acum totul ok !... nici nu am avut nevoie de CASCO pana acum dar nu se stie niciodata ...... de platit nu mai stiu exact dar undeva in jur de 250 euro (full CASCO... cu fransiza '0').
                    ..........

                    Comment


                    • Nu am CASCO! De ce? De fraier!!!Acum 2 sapt am aranjat-o M-ar fi costat toata lucrarea 480E, fara manopera si vopsit! Mai bine faceam CASCO! noroc cu "baietii" ca mi-au facut rost de piese .M-a dus numai 150E cu totul In ianuarie o sa fac casco.NEAPARAT!

                      Comment


                      • ma intereseaza ce parere aveti despre astra daca ati avut probleme cu ei sau ceva de genu asta si daca imi puteti spune cam cat m ar costa un ful casco la un logan din 2005 preferance 1.4

                        Comment


                        • bai, lamuriti-ma si pe mine ce e aia fransiza. Eu am luat masina in feb si am facut casco la BCR, 1280 ron. Deci astept sa imi explicati cum e cu fransiza
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Fransiza e partea de dauna care ramane in sarcina asiguratului si care se deduce din cuantumul despagubirii pentru fiecare eveniment asigurat.
                            De exemplu, acum este obligatorie fransiza minim 100 euro. Daca ti-au furat oglinda, costa 150 euro oglinda, ei iti dau doar 50 euro.

                            @dybo66: Un Casco pentru Logan te costa in jur de 800-1200 lei pe an, depinde la ce firma inchei polita.
                            Last edited by andrei; 26 December 2007, 13:02.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Merci frumos pentru lamuriri Andrei.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • cand iti iau banii toti zimbesc(asiguratorii) dar cand ai o paguba..................parca le iei din casa ceva indiferent de asigurator (eu am dat 13 mil lei vechi Omniasig)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google