Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Garanta. Full-casco, fransiza 10% doar in caz de furt, pentru celelalte daune fransiza 0 %. Pret 423 RON (97 eur la momentul respectiv). In plus fata de cei 97 eur mi-am mai asigurat bunurile din interior (linie audio, gps si detector) pentru alti 300 eur asigurare. In total asigurarea a costat 107 euro.
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

    Comment


    • @ady_p- Adi, unde ai gasit frate firma asta? Ai ceva relatii de ai dat asa putin?
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • Originally posted by ady_p View Post
        Garanta. Full-casco, fransiza 10% doar in caz de furt, pentru celelalte daune fransiza 0 %. Pret 423 RON (97 eur la momentul respectiv). In plus fata de cei 97 eur mi-am mai asigurat bunurile din interior (linie audio, gps si detector) pentru alti 300 eur asigurare. In total asigurarea a costat 107 euro.
        sa inteleg si eu. 10%din valoare masinii? 97 de euro a costat full-casco + 300 euro bunurile din interior (linie audio, gps si detector) = 107 euro

        poate ai vrut sa spui 10 euro bunurile din interior (linie audio, gps si detector)

        dar de vechi/uzate sunt bunurile si masina?
        Last edited by bogdan_1984; 15 January 2009, 14:24.
        sigpic

        Comment


        • Poate trimestrial ?! Cred ca gresesti . Am sunat azi la Broker - mi-a zis ca sunt nebun
          1.6 MPi Icy White

          Comment


          • Eu am incheiat polita CASCO la Fata Asigurari.
            Platesc 1150 RON/an si nu am frasiza.
            Inainte de asta am avut BT la recomandarea bancii la care am facut creditul (tot BT, evident). Nesimtitii aia imi cereau 2400 RON/an fara fransiza iar dupa accidentul pe care l-am avut in primul an imi cereau 3000 RON!!!!! Trist, puteam sa-mi fac la Allianz pt banii astia...
            Vad ca Fata nici nu e in poll, mai are cineva asa ceva? Daca da, dati-mi un PM cu parerea voasta.
            sigpic
            ^Logan turbat (WIP)^

            Comment


            • omniasig,si rca si casco.cam 100 lei pe luna platesc,deci 1200 pe an.n-am avut nici o problema ca sa stiu cat de seriosi sunt,dar un prieten a avut un geam spart,si intr-o zi s-a rezolvat tot....politie,asigurator,si service(montat geam).deci....mai mult de atat.....
              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

              Comment


              • Am full casco la unita platesc 35 euro pe luna masina fiind in leasing am avut de ales intre unita si omniasig am ales unita pe motivul ca era mai ieftin.

                Comment


                • eu am la Asirom de vreo 10 ani si nu mi-au dat niciodata de inteles ca sunt neseriosi! atunci cand am avut evenimente nu au comentat nimic...
                  sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                  Comment


                  • am asigurare la tiriac valoarea masini 9700 euro laureat ph2 si rata trimestriala 356 ron

                    Comment


                    • E cumva cu fransiza? Cat anume? Valoarea politei este descrescatoare?
                      Cat dai tu acum pe an? 4*356?
                      In 2007 cand am vrut sa fac la ei, pt 10500 euro ma costa vreo 2500 ron/an, full casco, no fransiza, am renuntat, desi cunosc metodele lor de lucru, f bune.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • 1. Incheiat casco la omniasig prin banca;
                        2. Masina este logan abs +;
                        3. Valoare: nu stiu ce sa spun; pe polita am asa:
                        -valuta RON
                        - cota de prima 3.00
                        -prima de asigurare 5,815.64
                        Cine poate sa imi explice si mie ce inseamna chestiile alea.
                        4. Platesc 100 roni pe luna inclusi in rata masinii

                        Comment


                        • stie cineva care este pretul pt logan ph2 laureate+vopsea metalizata(8300euroi) ..pt Casco NAVIGATOR..(tiriac)ca nu gasesc?...sau ce imi recomandati..bun si ieftin

                          Comment


                          • Al doilea an la Allianz.
                            Am platit mai putin cu 100 lei fata de anu trecut, adica 844 lei, full cu fransize zero.
                            In plus am mai obtinut si acoperire in caz de vandalism si pe langa probabil ca aveti si voi astea:
                            - asistenta daca se strica masina pama in 100 Euro (trimit cica ei o echipa sa constate/repare)
                            - tractare (pana in 150 Euro) in caz de kaput
                            - daca sunt in alta localitate , distanta mai mare de 50 km imi asigura transportu (inclusiv pasagerii) in limita a 500 Euro, cica il duce pe fiecare ocupant al masinii pana la domiciliu (transportu cica se face cu trenu la clasa I , sau cu avionu la clasa economic daca sunt peste 1000 km distanta). Asigura si costurile legate de ridicarea masinii dupa ce a fost reparata.
                            - acopera cazarea la hotel 60 Euro/persoana , nu mai mult de 2 nopti (daca reparatia dureaza mai mult de o zi)
                            - acopera inlocuirea masinii (adica sa inchiriez una pana ce o repara) 2 zile - 40 Euro/RO si 80 Euro/afara
                            - repatriere vehicul (adica daca nu o pot face acolo, il aduc ei in tara) 500 Euro

                            Doamne ajuta, sa nu fie niciodata nevoie de astea.

                            Comment


                            • 844 full casco pe 1 an numai atata ai platit!

                              Comment


                              • Exact atat (cu doua rate, deci semestrial). Daca plateam totul de-odata ar fi fost 801 lei, dar ma cam strange portofelu.
                                Oricum e bine.
                                ...si fransize zero

                                Inca o data, sa NU fie nevoie niciodata la nimeni de casco sau rca.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google