Cum va descurcati cu ratele la masina ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Logan MCV 1.5 DCI Ambiance - 9700 EUR pret de catalog (8151 fara TVA)

    Leasing prin VBLeasing:
    Avans: 20% (1630.59 EUR)
    Rata: 200,65 EUR
    Perioada: 36 luni
    Casco nu stiu cat este ... ~30Eur/luna

    La cele de mai sus se adauga:
    Comision administrare: 244.59 Eur
    Cheltuieli inmatriculare: 130 Eur
    +Taxe prima inmatriculare si RCA

    (totul e fara tva)

    Per total e avantajos, ma zgarie 130 Eur aia taxe de inmatriculare, dar traim in ROMANIA...

    Lunar am de plata: 920 RON (inclusiv casco si tva)

    Comment


    • #62
      Logan 1.6 8v AMBITION - 9400 euro
      Leasing prin HVB Leasing
      Avans : 0%
      Rata : 180 euro / luna
      Rata reziduala: cam 2000 euro
      Perioada : 48 luni
      Casco ( full casco cu tot cu vandalizare ) : 20 euro / luna
      1.6 MPI CRAZY DRIVER

      Comment


      • #63
        ABS+ 1.4
        Avans 0.
        Credit BRD 72 luni.
        490 lei/luna (casco inclus).
        Eu zic ca e bine.
        De descurcat ma descurc, sper ca de la 1 ian. bossu sa mareasca salariul )

        Comment


        • #64
          Eu am luat masina de la ipso, care are contract cu banca transilvania, deci credit auto de la banca transilvania cu dobanda preferentiala dacia 10,5 an;
          Am dat avans 50 mil , rate pe zece ani; rata fixa 378 lei (salariu carte de munca 15 mil net)
          Logan easy 1.5Dci 9950 EURO Albastru mineral!

          Comment


          • #65
            Originally posted by performant
            Eu am luat masina de la ipso, care are contract cu banca transilvania, deci credit auto de la banca transilvania cu dobanda preferentiala dacia 10,5 an;
            Am dat avans 50 mil , rate pe zece ani; rata fixa 378 lei (salariu carte de munca 15 mil net)
            Logan easy 1.5Dci 9950 EURO Albastru mineral!

            Deci tu ai 15 mil net?adica 20 mil brut? La 21 de ani? Sper sa nu fiu nesimtit dar poate ne spui si noua secretul cum ai nimerit salariul asta?Sau poate e facut pe numele parintilor? Eu unul pana ajung la 20 mil salariul brut mai am de muncit vreo 10 ani )))) nu cred ca am sanse sa depasesc sal de 8 mil in urmatorii 5 ani
            Last edited by fabulous4u2; 23 October 2007, 19:47.

            Comment


            • #66
              ABS+ 1.4 -7200 E
              Achitat
              Credit bancar 20000RON -60 luni.
              490 lei/luna

              Comment


              • #67
                @fabulous4u2

                Nu mi se pare un salariu f mare 1500 ron net, mai e si in bucuresti. Depinde mult in ce domeniu si cat de calici sunt sefii. Acum un an (aveam 18) am avut o oferta de 1550+bonuri - am refuzat (din motiv ca era fulltime).

                Un sfat: incercati pe cat puteti sa nu va complaceti la salarii mici doar pentru ca "sunt". Orice salariu se poate renegocia la 2-3 luni, cu conditia sa dovedesti ca faci progrese in munca pe care o prestezi, si sa ai inspiratia sa specifici lucrul acesta in contract.

                Comment


                • #68
                  Ambiance 1,5 dci..8500 euro
                  avans 5000
                  credit 3500
                  rata 360 pe 3ani
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by fabulous4u2
                    Deci tu ai 15 mil net?adica 20 mil brut? La 21 de ani? Sper sa nu fiu nesimtit dar poate ne spui si noua secretul cum ai nimerit salariul asta?Sau poate e facut pe numele parintilor? Eu unul pana ajung la 20 mil salariul brut mai am de muncit vreo 10 ani )))) nu cred ca am sanse sa depasesc sal de 8 mil in urmatorii 5 ani
                    probabil pe la Siemens pe undeva,sau pe vreun post de programator obtii salarul acela
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #70
                      ambition 1.6 mpi: avans 0, pe 9 ani, rata 440ron, casco 360ron/trimestru, tot a 4-a rata casco suportata de banca, fara extra costuri. masina luata in iulie 2006
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Cristi_Xp
                        probabil pe la Siemens pe undeva,sau pe vreun post de programator obtii salarul acela
                        Cristi ca sa fiu offtopic ca si tine... salariile pt programatori sar de 1200 euro net si ajung in jur de 3500 euro net (daca esti manager ai sanse la 5000). 1500 lei net este salariu de ucenic in administrare retea sau programator part-time.

                        Comment


                        • #72
                          Lucrez la Luxten(firma iluminat public in bucuresti) de 1 an si ceva, sunt electrician pe utilaj autoridicator(prb), nu e o meserie usoara nici fizic nici psihic, se lucreza indiferent de anotimp, si plus de asta sunt platit in acord(norma)! Au fost luni in care am luat si 22 mil net + bonuri, sub 17 mil + bonuri nu ies! dar cum v-am spus este o meserie grea, nu prea se lucreaza conform normelor de protectie a muncii, e foarte riscant uneori, eu chiar nu sunt multumit de acest salariu, si cred ca in cateva luni o sa plec la ceva mai bun, dar nu in tara!

                          Comment


                          • #73
                            laureate 1.5 dci :avans 0,8 ani,500 ron rata,80 ron casco/luna
                            sigpic........restul e NoSpeedLimit

                            Comment


                            • #74
                              LOGAN KISSFM 1.5 dci 85cp

                              credit auto BRD
                              valoare credit - 10250 euro - 39000 lei
                              avans - 0
                              perioada -10 ani
                              rata fixa - 570 lei cu casco inclus
                              LOGAN KISSFM 1.5 DC 85CP

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Petre
                                Eu am loganul luat prin imprumut la banca si platesc rate la banca ... Si zic eu ca e mai bine prin banca decat in leasing ... sau decat o masina SH care nu stii ce probleme pot aparea ... In legatura cu CASCO e cam scump dar merita ...
                                yo la 9100euro am platit 388euro CASCO la bcr asigurari, ai ff mare dreptate se merita mi-a sarit o pietricica in parbriz mi la fisurat putin, am auzit ca e cam 5mil un parbriz. mai am pe spate putin luata vopseaua de pe bara in dreapta circa 3cm2 , in parcare un nene cred ca a vrut sa aiba si el pe masina lui vopsea de golan bine ca nu mi-a infundat bara da stiti ca daca va duceti sa va faceti masina la casco anul urmator o sa mai puna la taxa cativa banuti acolo chiar daca valoarea masini scade...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google