Ce Masina Ati Lua Cu 10.000 Euro ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce scule passat-urile astea. Excelente, nu alta.
    Ciudat este ca lumea in continuare le doreste, ceea ce mi se pare genial.
    Felicitari Folksvagin, ai reusit nu doar sa speli mintea multora, dar si sa inoculezi acel "ceva" la care mai toti barbatii se umezesc.
    Fabulos, pe cuvant

    Eu mi-am luat de vreo 4 luni o masina de 10 000, si cand eram in tratative aveam multe alternative. Acum, mie imi plac masinile cum imi plac si femeile: sa fie frumoase si dotate. Ca-i din familie buna sau nu, cu renume sau nu, ca are respectul "vecinilor" sau nu, conteaza mai putin, ca doar nu ma insor cu ea.
    Last edited by Cezar; 16 February 2012, 10:20.

    Comment


    • Corect, foarte bine ai punctat Cezar.... Passatul stiu ca e plin de probleme, pe la injectoare, volanta si alte cele. Degeaba arata bine...

      Comment


      • Eu tot nu inteleg ce arata asa de bine la Passat...
        Daca ma uit la competitori, mai toti sunt ceva mai frumosi ca minunatul Passat.
        Iar cine nu ma crede sa caute poze si sa vada ce linii are Passat-ul, ce interior si ce dotari fata de competitorii directi.
        Apoi sa nu aduceti ca argument : "Lasa domnule, chiar daca-i mai spartana, macar e fiabila"
        De aceea ma minunez: nici super dotata nu este, nici vreo frumusete, nici vreo scula sport, nici prea confortabila, nici prea nimic. Doar asa, o masina mediocra, chiar prea mediocra, ce s-a bucurat de un trecut glorios la romani.
        Inteleg daca o ai, ok, te mai minti ca-i frumoasa, ca asa facem si cu femeile: "lasa ma, ca uite e buna, o suge, face mancare, merge". Dar altfel... E ca si cum ti-ai dori sa ai o femeie urata, grasa si proasta, doar pt ca ti-a spus tie ma-ta si cu tac-tu, ca uite ce buna e x, e din familie buna

        Vreti masina buna, usor sportiva, putin spartana in interior, insa fiabila si se conduce excelent pt clasa ei? - bmw e90. Motorul de 170 de ponei diesel consuma cat un logan de 1.4.
        Vreti masina buna, deloc sportiva, fabuloasa in interior, antifonata ca un Mercedes, iti da feeling-ul unui mercedes iar statistic vb fiabila (nu din ce spune x si y, ca dupa x si y Passatul este fabulos, desi realitatea e pe dos) - luati Citroen C5. Asta daca nu aveti preconceptii. Daca aveti asa ceva, luati Lexus, Totoia sau Mazda.
        Last edited by Cezar; 16 February 2012, 10:44.

        Comment


        • Lexus mi-as lua. Sau o Acura. Imi plac bordurile si dotarile.

          Dar nu-s multe in 10 mii, asa ca e buna si o Avensis.

          Comment


          • Cezar: bmw e90 are un coleg de-al meu , si daca se da UN PIC la ea, are consum de 9-10 , motor 2L diesel 160 si ceva cp.. deci cum sa aiba consum ca 1,4 ?
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • salutari

              am Logan pentru ca asta mi-am permis la ora aceea (2007 decembrie), nici acum nu s-a imbunatatit substantial situatia, parerea mea, iti iei ceea ce-ti permiti luand in considerare costuri de intretinere/km efectuati si eu mi-as lua sportive- benzina, dar momentan nu as putea intretine asemenea masini, pasiunea e pasiune daca cere si o sustinere financiara, nu vad logica in ideea sa mananci paine cu margarina si sa ai o super masina, eu vad masina ca pe un lucru practic, te duce din punctul A spre B, la banii astia 10000E in Romania as lua tot Logan (NOU), in Germania, as vrea sa lucrez ca medic acolo sigur altceva, alte venituri, m-as orienta spre Lexus IS220, Skoda Octavia RS, Volvo S40 (diesel sau benzina), toate second p.s nu stiu daca as gasi la 10000E masinile astea cu putini km, in fine, fiecare cu dorintele lui.

              Comment


              • @mr.K: Daca'ti plac bordurile, vezi poate faci vreo combinatie cu Videanu.

                De Ford Mondeo ce spuneti? Sub 10.000 E, din 2008-2009...

                S40
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Mie imi plac Mondeo-urile desi unii spun ca cica ar fi urate. Am o mica indoiala pentru diesel ca s-au plans mai multi cunoscuti, culmea numai de dieselul de pe Mondeo(productia 2007-2008) nu si alte Forduri.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • @mr.K: Daca'ti plac bordurile, vezi poate faci vreo combinatie cu Videanu.
                    Am eu Videanu in varianta locala. Mai bine spun plansa de bord cu accesorii?

                    Mondeo e masina mare, dotata si fiabila. Stiu un tip, cred ca a avut vreo 15 Ford-uri pana acum, aduce amsini din Germania si chiar de voia s apastreze cate una pentru el, la un pret bun o dadea. Era supermultumit de marca Ford.

                    Comment


                    • Originally posted by Tudor View Post
                      Cezar: bmw e90 are un coleg de-al meu , si daca se da UN PIC la ea, are consum de 9-10 , motor 2L diesel 160 si ceva cp.. deci cum sa aiba consum ca 1,4 ?
                      Eu nu ma dau deloc la Loganul meu si sub 11 nu ma lasa...plus ca un 320 E90 la 160 km/h are consum cam 6,5 in timp ce 1.4 are 8-9 pe putin - in caz ca atinge viteza aia

                      K, de Ford nu vreau sa aud....e pilaf! Toti cunoscutii cu Ford se vaita, ce-i drept de Focus! De Mondeo nu stiu mare lucru si nu vreau sa aflu...pe pilea mea
                      Last edited by PCH; 16 February 2012, 16:02.

                      Comment


                      • Mondeo ca aspect nu ma da pe spate, dar senzatia in el e foarte placuta. Si merge brici, de 3 ani il are de nou cineva, revizii si atat.

                        Comment


                        • eu as lua mitsubishi lancer evo 7 second hand am vazut unul cu 80k km facuta numai pentru competitii deci pe strazi nu-i rulata mult

                          Comment


                          • Ce bine ca nu-i rulata pe strazi si doar pe circuit, asa sigur n-ai probleme cu "buscsile".

                            Samsarii au o vorba cand vine vorba de ford mondeo: "parci"
                            Este o masina tare modesta pt clasa ei. Confortabila, dar modesta, cum de altfel este si Focusul. Nu mi-au placut niciodata.

                            Comment


                            • da, sigur bucsile sunt varza oricum , daca 11k iepuroi, sigur mai ai vre-o 1k ca sa schimbi tot si gata

                              Comment


                              • La 10.000 clar un Mitsubishi L200 (nu nou).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google