Protest Impotriva Taxei Auto & Pretul Combustibilului !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Protest Impotriva Taxei Auto & Pretul Combustibilului !

    Protest impotriva taxei auto & Pretul combustibilului !


    Time Friday, December 24 at 2:00pm - December 31 at 2:00pm

    Location Piata Victoriei ! Bucuresti !
    Parcarea din Piata Victoriei !
    Bucuresti, Romania

    Ora 14:00 Piata Victoriei
    Parcam linistiti masinile in parcarea de acolo, le umplem cu afise cu mesaje pentru hotii ordinari de la conducere.
    In functie de cati ne strangem vedem ce facem.
    1: Blocam Piata Victoriei ( nu sunt destule locuri de parcare in bucuresti )
    2: Mergem pe rute usoare - Pta Romana - Victoriei / Unirii - Victoriei pe AVARII cu 20 km/h la consum ca e benzina scumpa !
    3: Mergem in benzinarii si blocam benzinariile fara sa creem probleme.
    20 de masini/benzinarie. 6 masini alimenteaza intr-un timp cat mai lung posibil preferabil 20-30 de minute,ceilalti 14 soferi creeaza coada si asteapta astfel incat adevaratii clienti sa nu aiba acces. Cei ce alimenteaza alimenteaza suma de 10 lei dupa care intra in benzinarie alaturi de restul de 20 si filmeaza cat le explica vanzatorilor ca pretul este MULT prea mare. Filmele sunt apoi urcate pe youtube, date mai departe, teoretic vestea se raspandeste si asta se va intampla in curand in toata tara, vor fi obligati sa scada pretul.

    Conectează-te la Facebook şi începe să postezi şi să iei legătura cu prietenii, cu familia şi cu cei pe care-i cunoşti.
    Y!M: alexut.style

  • #2
    Ar fii frumoasa o astfel de intalnire,dar doar intalnire...zic asta pentru ca sigur nu va avea niciun efect.

    Daca vrem ceva serios,nu asa face treaba! Pur si simplu,sa nu mai mearga nimeni cu masina personala timp de 1 saptamana (macar 80% dintre noi) si sa vedeti voi ce crima va fii in Bucuresti la Metrou si RATB ! Statiile de alimentare ar avea un profil cu 80% mai mic; statul la fel...vor trebuii sa ia masuri in favoarea noastra.
    Asta e treaba la noi,nu suntem adunati...platim taxe si impozite de ne ies pe nas !

    Comment


    • #3
      ha ha...eu nu mai merg cu masina personala la munca de cand mi-au taiat 25% din salariu, folosesc ratb-ul; cu masina doar la cumparaturi si cand plec la tara sau in vizite pe la prieteni... cat de scumpa ar fi benzina eu tot de 20 lei bag! benzinariile oricum au profituri mult mai mici fata de acum 5-6 luni

      Comment


      • #4
        au pe dracu' profituri mici hai frate... saracii sa le plang de mila ca e 5 lei litru de benzina
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #5
          Eu sunt mai pesimist nu se va reusi nimic.
          Sunt planuite prea bine taxele astea ca sa renunte le ele. Acum cateva luni cautam sa aolocelsc taxa aia de prima inmatriculare si prea putine informatii am gasit era prea mult de umblat asa ca am platit 2087 ron. daca vrei sa umbli pe urma pierzi si timp si bani si nici nu recuperezi tot daca recuperezi. Oricum ai dao legile sunt facute de ei tot pentru ei PAREREA MEA. degeaba se iese in strada si se fac mitinguri si alte proteste ca lor le convineodata ce se maresc pierderile gasesc un nou motiv sa bage noi taxe. Sincer mi-e scarba de tot ce se urmareste Si peste tot e la fel.
          Taxa aia fusese considerata neconstitutionala . Au renuntat la ea?
          Nu i-au schimbat numele

          Comment


          • #6
            M-as bucura sa fiti cat mai multi.Trebuie luate masuri ,jegosii astia portocalii au intrecut orice masura.

            Comment


            • #7
              Suntem prea mici pentru prosti asa de mari,tot ce vor ei fac...parerea mea!

              Comment


              • #8
                hai urniti`va , nu mai stati in casa cei care puteti venii
                cu cat mai multi cu atat mai bine !

                Comment


                • #9
                  cum sa scoti fetitele astea din casa?lor le place sa traisca in SARACIE!!!
                  unii habar`nau ca acum 21 de ani aproape 1000 de oameni au murit ca NOI sa o ducem mai bine si ce avem pana acum? Dreptul la replica!atat!?

                  Comment


                  • #10
                    O sa ajunga GPL-ul 3 RON/litru, parca vad...mari hoti!!

                    Benzina de 95...5 RON/litru? Daca ne uitam la ce venituri avem... iti vine sa linsezi pe toti cei de la putere.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • #11
                      @GPL In Zimnicea, acum vreo 2 saptamani 2.95. La cateva zile l'au lasat la 2.85. In aceeasi perioada, in Bucuresti era ~2.50.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #12
                        va place doar sa va plangeti de pretul benzinei , cum alimentati , veniti aici repede si plangeti ca e scumpa , ca hoti ,ca nesimtiti etc.
                        au fost deja 2 proteste la zile diferite , filmate de cei de la realitatea TV.
                        pun un text de initiatorul protestului


                        "A fost foarte tare, am fost 20 de masini, nu 40 cum speram.
                        Initial am vrut sa anulam tot, insa baietii au zis ca mai bine mergem intr-o benzinarie mai mica si lasam petrom miorita pentru mai tarziu

                        In concluzie

                        Am mers 20 de masini la petrom orhideea, am blocat pompele, au venit iar 5 masini de la bgs. -> S-a inchis benzinaria.

                        Dupa care am fost la un Lukoil si acolo a fost frumos, s-a platit in fise, am blocat benzinaria, haios e ca pe drum ne inmulteam, mai veneau oameni, a fost foarte tare.
                        Am alimentat putin in 2 benzinarii.
                        A fost distractiv, un altfel de iesit la suc daca vreti

                        Partea buna e ca pe tot parcursul boicotului au fost langa noi 1 reporter + 1 cameraman de la realitatea. Au filmat tot.
                        A fost foarte misto
                        Stirea o sa apara in jurnalul de la ora 18:00
                        "


                        nu se dau amenzi , nu se fac dosare , nu se incalca vreo regula civila sau rutiera asta pentru cine credea ca o sa iasa urat .
                        deci iesim si noi la urmatorul protesc sau stam in casa ca lasii in spatele monitorul si scriem preturile de la pompa care am alimentat ??
                        daca va este rusine sa iesiti , vin eu si va iau pe fiecare de acasa si mergem in grup la locul stabilit.

                        Last edited by CataFOF; 26 December 2010, 19:31. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #13
                          update !!!!!!!

                          http://www.facebook.com/event.php?eid=132931593433733&ref=ts
                          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                          Comment


                          • #14
                            Protest impotriva taxei auto&Scumpirea combustibilului va avea loc pe data de 28 decembrie 2010 la ora 15:00 in Parcarea Kiseleff(aka. "Rondul").Asteptam cat mai multa lume cu masini,scutere,motoare,atw-uri sau chiar "pe jos".Nimeni nu va pati nimic,nu va primi amenzi,nu vor fi deschise dosare penale de catre Politie,Jandarmerie etc.Este doar o intalnire pasnica!Pentru mai multe detalii accesati urmatorul link: http://www.facebook.com/event.php?ei...vent_invites=0 Rugam pe cei care primesc stirea sa o raspandeasca printre prietenii lor.Poate cineva e interesat!Va rog ca mass-ul sa fie dat mai departe,sa fie postat si pe paginile proprii de Facebook
                            care va miscati ?
                            cel care a intiat acest Thread unde este ? ai aruncat gogoasa ca ti se parea o stire interesanta si gata ? sa ai mai multe thraduri deschise ?
                            eu stiu ca daca ei o initiativa o duci cat de cat pana la capat....
                            Last edited by CataFOF; 27 December 2010, 10:32.

                            Comment


                            • #15
                              chiar m-as bucura daca ar avea succes acest protest si cu siguranta vor mai fi si altele pe viitor, dar sa nu uitam ca acum cateva zile un inginer de la TVR1 s-a aruncat de la balcon in parlament mai mai sa o merleasca, si ce a facut Boc? l-a durut undeva ca ala mai avea putin si murea din cauza lui...
                              Nu-i bai...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google