Protest Impotriva Taxei Auto & Pretul Combustibilului !

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    vine cineva maine ? ...
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #17
      Originally posted by CataFOF View Post
      Protest impotriva taxei auto&Scumpirea combustibilului va avea loc pe data de 28 decembrie 2010 la ora 15:00 in Parcarea Kiseleff(aka. "Rondul").Asteptam cat mai multa lume cu masini,scutere,motoare,atw-uri sau chiar "pe jos".Nimeni nu va pati nimic,nu va primi amenzi,nu vor fi deschise dosare penale de catre Politie,Jandarmerie etc.Este doar o intalnire pasnica!Pentru mai multe detalii accesati urmatorul link: http://www.facebook.com/event.php?ei...vent_invites=0 Rugam pe cei care primesc stirea sa o raspandeasca printre prietenii lor.Poate cineva e interesat!Va rog ca mass-ul sa fie dat mai departe,sa fie postat si pe paginile proprii de Facebook
      care va miscati ?
      cel care a intiat acest Thread unde este ? ai aruncat gogoasa ca ti se parea o stire interesanta si gata ? sa ai mai multe thraduri deschise ?
      eu stiu ca daca ei o initiativa o duci cat de cat pana la capat....
      Bravo pentru initiativa si ma gandesc si eu la un protest
      sigpic #

      Comment


      • #18
        n`ai cu cine ma Adi , intra , vizioneaza si cel mai probabil rad sau sunt sceptici.
        mai exact , cand am postat mesajul , erau 244 vizualizari , faceti legatura acuma.
        mie mi sau sters posturile de pe sectiunea bucuresti pe motiv ca nu suntem bine vazuti la proteste. fara nici o jena zic asta.
        eu unul maine ma duc , nu ma intereseaza sincer daca mai vine cineva sau nu , sa stati acasa sa asteptati sa vina boc sa va dea bani de gaz.

        Comment


        • #19
          trebuie discutat cu majoritatea si sa fiti de acord, bafta
          sigpic #

          Comment


          • #20
            eu am incercat sa adun chiar de la noi , cum ne strangem la seminte nspe mii de insi , am zis ca macar jumate sa ne strangem ,dar nu , nici macar promovare , ca poate unii vor sa vina dar nu vad , ca sau sters mesajele..
            oricum , nu mai conteaza

            Comment


            • #21
              Originally posted by CataFOF View Post
              eu am incercat sa adun chiar de la noi , cum ne strangem la seminte nspe mii de insi , am zis ca macar jumate sa ne strangem ,dar nu , nici macar promovare , ca poate unii vor sa vina dar nu vad , ca sau sters mesajele..
              oricum , nu mai conteaza
              ..............
              Attached Files

              Comment


              • #22
                eu cred ca nu se mobilizeaza lumea din cauza ca e frig afara .Daca era mai cald era altceva . MRVule pe cand la timisoara?)
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by CataFOF View Post
                  cel care a intiat acest Thread unde este ? ai aruncat gogoasa ca ti se parea o stire interesanta si gata ? sa ai mai multe thraduri deschise ?
                  eu stiu ca daca ei o initiativa o duci cat de cat pana la capat....

                  Cel care a initiat acest thread este la munca. Daca este vreo problema te invit sa vezi...crezi ca nu as veni ?
                  Y!M: alexut.style

                  Comment


                  • #24
                    asta nu este o scuza , mai bine ramaneai ascuns.

                    Comment


                    • #25
                      Baieti va doresc mult noroc si sa nu dati de necaz pe acolo...

                      Sunt convins 100% ca nu rezolvati nimic... nu aveti cum sa ii impiedicati sa isi vanda carburantul... e economia de piata... iti convine, bagi, nu iti convine, nu bagi... Ca nu ai de ales asta e partea a doua. Daca stati si analizati putin situatia o sa va dati seama ca ar insemna ca sa scada pretul la toate benzinariile din tare cu o suma modica. Nu o sa vedeti niciodata la o benzinarie 5 lei litrul si la alta 3 lei. E ca la piata... pe toate tarabele aproximativ acelasi pret. Ei bine nu o sa faca nimeni asta pentru 40 de masini revoltate... ii doare fix in pix de voi. Singura varianta ar fi ca nimeni, dar absolut nimeni sa nu bage benzina in tara asta de rahat timp de 1-2 luni si sa vezi atunci... dar cum asta nu se poate, tot ce putem face este sa speram.

                      Noi, astia revoltati, suntem prea mici ca sa ne punem cu astia care vand produse petroliere... cu astia nu se pot pune nici macar fabricantii de masini care tot continua sa faca masini ce merg cu produse petroliere in conditiile in care exista alte tehnologii la indemana.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Economie de piata?
                        Eu prefer sa il numesc monopolul benzinariilor,adica,al statului !
                        Daca creste din ce in ce mai mult numarul protestantilor,benzinariile vor aveam din ce in ce mai multa pierdere!

                        Comment


                        • #27
                          nu e deloc asa... ;) te asigur...
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Cristi_Xp View Post
                            eu cred ca nu se mobilizeaza lumea din cauza ca e frig afara .Daca era mai cald era altceva . MRVule pe cand la timisoara?)
                            pai dupa sarbatori, am sa discut la intalniri de protest si ma bazez si pe tine ca ai 3 masini
                            sigpic #

                            Comment


                            • #29
                              Pai eu te asigur mai mult decat ma asiguri tu...stii de ce?
                              Uite exemplu,se baga 20 de masini la o benzinarie,fiecare alimenteaza cu 10 lei...10*20=200 lei.
                              Timp pierdut: 2 ore.In astea 2 ore oare ce vanzari avea benzinaria daca luam in considerare ca un plin costa mai mult de 200 de lei?
                              + Ca mai ramane inchisa inca cateva ore cum au fost in cazurile precedente.

                              Daca vine din ce in ce mai multa lume,si se blocheaza mai multe benzinarii,sigur se va intampla ceva!

                              Comment


                              • #30
                                Si eu!!!

                                Originally posted by CataLiNNN View Post
                                Pai eu te asigur mai mult decat ma asiguri tu...stii de ce?
                                Uite exemplu,se baga 20 de masini la o benzinarie,fiecare alimenteaza cu 10 lei...10*20=200 lei.
                                Timp pierdut: 2 ore.In astea 2 ore oare ce vanzari avea benzinaria daca luam in considerare ca un plin costa mai mult de 200 de lei?
                                + Ca mai ramane inchisa inca cateva ore cum au fost in cazurile precedente.

                                Daca vine din ce in ce mai multa lume,si se blocheaza mai multe benzinarii,sigur se va intampla ceva!
                                Particip si eu!!!!
                                Dar tre sa o facem unde sunt si multe masini de exemplu benzinariile de la iesire din orase!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google