Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ofertele S-h De Pe Autovit

    El vrea 7500...pretul cu care a luat/o probabil e in jur de 6000 sau mai putin in caz ca a fost trantita, ca masluita a fost sigur.
    Atitudinea asta cu ia cheile si da-i bice, e o alta piesa de teatru din colectia samsareasca.



    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment


    • atentie la filtru de particule

      amicului cu care am fost sa-si ia audiu a4 2.0tdi i-a murit acu 2 zile filtru de particule ) dar a zis ca-l da jos si-l desfiinteaza din ecu; eu i-am zis ca nu o sa mai ia itpu fara filtru de particule.. acu sa vedem

      pe langa asta mai are o problema cu cel putin o bujie/releu si cu debimetru. el zice ca acu a rezolvat problema (prin taierea filtrului)...

      problemele astea n-au aparut chiar imediat, de când a luat masina, de 1 luna, a facut deja 10 mii de km cu ea, in afara de ulei, filtre si placute astea sunt primele defectiuni momentan, la 233.000km (reali sau nu)
      Last edited by cristi....; 7 February 2016, 19:50. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Audi are tendinta sa produca multe probleme dupa un anumit interval de km si timp. Cu osc asta din experienta proprie.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • l-a mancat undeva sa dea o masina buna care nu-i punea nici o problema cu motor aspirat pe una complicata

          nu stiu daca motoarele astea 2.0 tdi duc 400-450 de mii de km. in 2 ani ar trebui sa ajunga la km astia la stilul lui

          Comment


          • Daca masina luata de amicul tau are in real vreo 450k nu stiu daca mai duce inca pe atat , fara sa umble in motor evident.
            Last edited by prometheus; 7 February 2016, 21:22.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • când a luat-o avea 221 de mii, real cica. de verificat nu a verificat-o pe nicaieri, la nici o reprezentanta; a pus-o pe tester dupa ce a cumparat-o si acolo i-au zis ca o bujie are probleme dar nu a schimbat-o. de atunci a facut 10 mii de km. vineri m-a sunat ca i s-a aprins un bec in bord, cel de la bujii si ca masina nu mai trage. eu i-am zis ca cel mai probabil e de la o bujie, nestiind ca el stie ca i s-a spus ca cel putin o bujie nu mai e in mintile ei; si ca nu isi mai face regenerarea. a dus-o la unu cu tester profesional si care cica e ”doctor in tdi-uri” si i-a spus initial ca e debimetru. apoi mi-a zis ca filtru de particule a decedat si ca merge sa il scoata si sa il anuleze si din soft....

              mecanic nu are probleme. trebuie sa-si mai schimbe distributia dar vad ca tot amana si nu stiu de ce; dupa program ultima data a fost schimbata la 120 de mii....deci acu 110 mii de km. vanzatorul i-a pus in vedere sa o schimbe imediat dupa ce o cumpara pt ca nu stie când a fost schimbata ultima data si sa nu se trezeasca cu vreo surpriza

              in cei 10 mii de km si 1 luna de când o are a completat cu 1l de ulei, numai ca si aici a gafat-o si a facut o varza in sensul ca i s-a aprins pe drum becu, a oprit in benzinaria mol si pt ca evident ca nu a gasit mobil 1 5w30 esp formula i-a pus 1l de mol dynamic 5w40...



              de asta ce ziceti?
              Last edited by cristi....; 7 February 2016, 21:46. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Aici km "reali". Masina de 10 ani cu 52.000 k m la bord. Sigur ala din Austria era pesionar si n-avea unde sa mearga.

                Comment


                • nu cred ca era pensionar...mai degraba doctor...
                  Asta cu acceptatu' oricarui test deja e preluata de toti. Prostu' ce zice...ba daca asta accepta test...inseamna ca masina e buna si n-are sens sa mai facem test Asta e teoria chibritului cu ascunsu' la vedere.


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Si varmiu cand si a cumpart anul trecut Golf 6 TDI adus din germania, an 2010, cu 107 k kilometri, cu carte service etc. Masina a fost verificat la VW si ce scria in carnetul service era si la ei...deci ce poate..

                    Comment


                    • Am cumparat-o astazi, dupa ce am fost in reprezentanta cu ea. Km sunt reali, avand ultima intrare la revizie pe 25.06.2015 la 132k km.
                      Last edited by 77sky; 8 February 2016, 15:02.

                      Comment


                      • Sa o stapanesti sanatos si multa bafta
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post
                          nu cred ca era pensionar...mai degraba doctor...
                          Asta cu acceptatu' oricarui test deja e preluata de toti. Prostu' ce zice...ba daca asta accepta test...inseamna ca masina e buna si n-are sens sa mai facem test Asta e teoria chibritului cu ascunsu' la vedere.


                          Sent from mobile
                          Pai nu putea sa scrie nu acceptam nici un test...
                          Iar volanul ala chel de pe golful respectiv e oribil.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Ca belgienii sunt plimbareti tare.

                            Masina arata foarte bine, pentru un fan BMW.

                            Comment


                            • Se gaseste volan (nou, in tipla) piele + comenzi la ~200E. Deci, nu e un capat de tara.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Ca belgienii sunt plimbareti tare.

                                Masina arata foarte bine, pentru un fan BMW.
                                arata super. dar cred ca la 163 cop e un 318 nu 320.
                                la E90 din 2007.... 320d avea deja 177. anterior, E90 avea 163. sa fi dat inapoi ?!
                                Last edited by B997NDL; 8 February 2016, 16:29.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google