Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tot cu feisbucul si beuturica:
    https://vocea.biz/actual/2018/jun/30...ul-impactului/

    La 20 de ani cu toata viteza inainte:
    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...rutiere-971404

    Feriti ca vine X5-ul:
    http://www.informatiata.ro/stire/Fet...-pietoni/16061
    Last edited by Gil26; 31 July 2018, 18:10. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Accident grav vineri noapte în judeţul Galaţi. Două maşini s-au ciocnit frontal pe DN 24 între Bârlad şi Tecuci. Un bărbat de 45 de ani şi o tânără de 21 de ani şi-au pierdut viaţa, iar alte 6 persoane au fost grav rănite
      Sursa.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • scapa nepedepsit saracu...

        Comment


        • http://www.caon.ro/cu-masina-in-banca/2088911

          Din păcate selecția naturală a dat rateu încă odată,

          Acest cetățean de etnie rroma va scăpa din pacate, și va avea încă o șansă să nenorocească pe cineva. Păcat!!!!

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Dragostea loveste din nou, 2 BMW, Bacau, Republicii, 13 August, camera proprie...
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • Si-a gasit unu fix pe masura lui , praf i-a facut botul , daca nimerea vreun amarat de Logan il facea dauna totala instant.Sa retineti ambele numere de inmatriculare , ambele masini le veti gasi pe site-uri gen Autovit ca fiind impecabile.
              Last edited by prometheus; 23 August 2018, 23:19.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Ieri, in Roman, la semaforul de la AutoMoldova, se pune "ROSU"...
                Opreste un Opel de Bucuresti, opreste si un Mertan ...
                Vine un taximetru!!! Pocneste cu sete Mertanu'... Urme de franare, nu prea erau...
                Acesta se infige in Opel...
                N-au fost victime, dar...
                Mertanu' avea carlig! Opelu' avea carlig!
                Radiatoarele sparte nu se pun...
                Carligul Opelului era lipit de portbagaj (a scapat cel mai ieftin)
                Pe Mertan "scria" dauna totala: fata praf, iar spatele varza...Lonjeroane indoite indiscutabil...
                Nici taxiul un VW (golf, cred) nu arata prea bine...
                Politie... SMURD... Pompieri... Show total...
                (Am luat si eu o portie de "gura-casca"... imi schimbam distributia si am prins pauza de masa... A trecut mai usor...)
                Va deranjez cu o intrebare:
                Dincolo de faptul ca sunt multi taximetristi responsabili, buni soferi, nu aveti senzatia ca unii dintre ei executa manevre periculoase?!? Ce parere aveti despre taximetristi?
                Last edited by unicu; 23 August 2018, 23:45.
                Logan 1.2 16v 2012

                Comment


                • Iata si motivul pentru care eu, de fiecare data cand opresc la stopuri (semafor, trecere de nivel cu calea ferata, etc.) las distanta de cel putin doua lungimi de masina intre mine si cel din fata mea. Ca nu se stie ce retardat circula in spatele meu...
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Încearcă si in Bucuresti sau in orice oras mare...

                    Comment


                    • buna asta... sa lasi 8 metri intre masini ar fi coada in bucuresti pana in judetele limitrofe
                      pe langa asta iti intra 2-3 masini instant in fata

                      Comment




                      • Astia de la Bilka nu au toate tiglele pe casa.

                        Comment


                        • De zilele trecute...

                          O femeie s-a răsturnat cu un Matiz

                          ...fix in fața noastră, la semafor!

                          Iar dacă Poliția chipurile nu știe cum s-a întâmplat accidentul (conform articol site), cred că au găsit până la urmă filmarea la Poliția Locală Sector 4 din Str. Ciceu, la doi pași de eveniment.

                          Pe scurt, curbă strânsă luată în viteză foarte mare (80-100 kmh), venind dinspre P-ța Sudului, trecut pe galben cu (atenție acum!) poliția pe urmele ei (cu girofarul în funcțiune), s-a suit pe bordura aia nenorocită pusă cumva în pantă pentru cine știe rondul și cam aia a fost.

                          Din fericire pentru ea, familia și copiii ei, jurnaliștii nu au scris în articol că era urmărită de poliție, altfel s-ar fi făcut de băcănie. De apreciat și că nu i-au dat numele.

                          Oricum, nu s-a întâmplat la 14:50 cum spune presa (articol publicat în jurul orei 16:00, vezi doamne la puțin timp după accident) ci undeva la vreo oră înainte (vedeți ora din filmarea de mai jos).

                          Și dacă doriți să vedeți cum s-a întâmplat, deși mare lucru nu a captat camera din cauza unghiului (veneam cu mașina unui prieten dinspre Str. Emil Racoviță și stăteam la rond), aveți clipul aici cu mențiunea că:

                          - matizul apare la min. 2:23
                          - ia curba, se suie pe bordura înclinată și se răstoarnă undeva la min. 2:26
                          - mașina de poliție începe să se vadă pe la min. 2:27 (cu girofarul în funcțiune semn că era de ceva vreme pe urmele ei)
                          - poliția ajunge la accident la 2:31

                          Lăsați viteza în oraș. Nu e bună deloc!
                          Last edited by Catalin S.; 6 September 2018, 15:52.
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Tare, politia nu reusea sa ajunga un Matiz?
                            Ce masina aveau, Logan?

                            Din fericire pentru ea, familia și copiii ei, jurnaliștii nu au scris în articol că era urmărită de poliție, altfel s-ar fi făcut de băcănie. De apreciat și că nu i-au dat numele.
                            Pai asta nu o inteleg, rolul jurnalistilor e sa protejeze infractorii? Ca parca asta inseamna sa nu opresti la semnalele politiei....
                            Last edited by mr.K; 7 September 2018, 08:42.

                            Comment


                            • Masina e inca pe Racovita. Bine ca nu a intrat in fantana lui Baluta.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Tare, politia nu reusea sa ajunga un Matiz?
                                Ce masina aveau, Logan?
                                Logan II, ph1. Cam astea sunt în linii mari (cu mici excepții) în dotarea Poliției Naționale dar și a celei Locale.

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Pai asta nu o inteleg, rolul jurnalistilor e sa protejeze infractorii? Ca parca asta inseamna sa nu opresti la semnalele politiei....
                                E dată o lege care spune că până nu se dovedește că e infractor, altfel spus până ce nu există o hotărâre judecătorească definitivă, există prezumția de nevinovăție. Nu cunosc exact ad literam, dar e pe acolo...

                                Dar cu toate astea, există și acum trusturi de presă care nu țin cont de ea. În schimb, cei de la Antene, cei de la Libertatea, la câte procese au pierdut pe această temă, inclusiv pentru faptul că au dat știri neverificate încriminând persoane nevinovate, au ales în sfârșit să nu le mai iasă porumbelul atât de ușor.

                                ******************

                                Sadicu, dacă-ți spun că nu e fântâna lui Băluță, mă crezi?
                                Deși el este primar în acte ales în 5 iunie 2016, alții de fapt conduc Sectorul 4, iar in formațiile astea le am din interior, nu de la colțul străzii.
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google