Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ABS lipsa si frana pe o roata. Pietonii s-au nascut pentru a doua oara.
    Soferul, daca nu a invatat nimic din asta mai bine nu scapa.

    Comment


    • Initial am avut impresia ca n-a stiut ca urmeaza o curba. Apoi am vazut ca a evitat camionul vazut prea tarziu. Oricum, viteza aia nu era pentru strada respectiva. Sunt curios in ce directie ar fi luat-o daca nu aparea camionul ala. Dupa prima impresie banuiesc ca ar fi virat dreapta ceea ce ma face sa cred ca stia drumul.

      Comment


      • la ce viteza avea...eu am impresia ca a fost surpisn de capatul drumului. Cred ca si daca nu era camionul...tot se infigea in ceva...asa-i cand mergi ca prostul

        Comment


        • Am mai urmarit de cateva ori. Se pare ca intersectia respectiva l-a luat prin surprindere, a franat brusc, imediat ce apare camionul in cadru, inainte sa incheie depasirea. Frana n-a tinut suficient.
          Daca nu aparea camionul ala nici nu mai frana.

          Comment


          • Asa cum probail mai sunt si prin tara , cetateni care au masini "dă pă" anglia si premisele luate la Pitesti. Respectivul din cauza sistemului nu a reusit sa treaca de clasa a 4... si totusi are permis. Avea viteza foarte mare in intersectie. Bafta lui si a celor 2 pietoni este ca nu a lovit camionul. El la viteza aia sigur nu reusea sa vireze dreapta

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • l la viteza aia sigur nu reusea sa vireze dreapta
              In concluzie, nu stia drumul si mergea ca un tembel ce este. Sper ca a invatat ceva din patania asta.

              Comment


              • numai ca la noi limita minima e impusa doar pe urcarile cu mai multe benzi pe sens, n-am vazut in vreun oras sa fie stabilita limita minima, doar maxima.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Șoferul nici nu a avut intenție sa facă la dreapta, era ferm convins ca drumul merge drept în fata. Semnalizarea la dreapta, era doar consecință revenirii de pe contrasens pe banda, după ce a executat depășirea/manevra.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    numai ca la noi limita minima e impusa doar pe urcarile cu mai multe benzi pe sens, n-am vazut in vreun oras sa fie stabilita limita minima, doar maxima.
                    Buna dimineata! Cam tarziu...

                    Comment


                    • Și drumul e prost semnalizat, adică deloc ținând cont ca e un drum secundar care se intersectează cu principalul, nici nu avea ce sa vadă tipul. Bănuiesc ca tot ei au furat semnele sa le ducă la fier vechi. Tembel cu un junghi de mașină cu număr de Anglia.

                      Comment


                      • Acum am vazut si eu filmarea, cunosc bine zona, e strada unde locuia bunica-mea in coltul strazii e un semn de "cedeaza" (se si vede la sec 32-33 pe filmare), tiganul ala n-are nici o scuza. mai rau e ca la coltul podului catre stanga e un loc de joaca pentru copii, putea sa iasa mult mai nasol.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • eu nu am vrut sa folosesc cuvinte gen tigan. sa nu fiu inteles gresit, DAR in ultima perioada gunoaele astea merg cu viteza peste tot. Nu doar in Resita / Bocsa sau Caransebes. Si ce ma oftica cel mai mult este reactia Militienilor care nu le fac nimic. ABSOLUT NIMIC. se fac ca nu vad. Pai si sa nu-i iei de cashcheta???

                          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                          Comment


                          • Hai sa nu mai fim atat de rautaciosi, pana la urma, toti vor plati prin karma pe aceasta lume

                            Comment


                            • tigan e in dictionar. sinonim cu rrom, cuvant mai nou. nu l-am folosit ca sa jignesc, ci ca sa identific un membru al unei comunitati.
                              acum cativa ani unu' de-asta a decapitat intre bocsa si berzovia pe tatal unui coleg de liceu, depasire prin parcare, minor, fara permis.
                              acum un an, unu' de-asta a omorat pe unul care ducea paine cu duba pe la chioscuri.
                              DAR...intre timp, o multime de-astialalti, romani neaosi, au omorat mai multi oameni, tot din pricina vitezei, a tupeului, a masiniilor model tigaie pe roti. de astia ai nostri de ce nu ne legam? matematic, statistica accidentelor zice ca suntem cam la fel de imbecili si de prost crescuti ca rromii. nu vreau sa le iau partea, dar nu aia 2% rromi/tigani sunt problema majora pe soselele teleormaniei.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Altul care s-a dus cu live pe faisbuc , a mai luat cu el si o fetita de 9 ani.
                                https://adevarul.ro/locale/timisoara...597/index.html

                                A tampit lumea cu live-ul asta !
                                Last edited by prometheus; 13 October 2018, 21:12.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google