Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://reper24.ro/masina-spulberata-...emeie-decedat/

    Azi am fost la înmormântarea acestei femei. O mama care a lăsat o fetiță de 4 luni singura. Uneori se întâmplă lucruri care nu pot fii explicate

    ����

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • Originally posted by CostiC View Post
      Fara a fi rasist dar mi-a facut ziua buna acel incident de la Craiova. Daca s-ar curata de cocalari cu Porsha si Beamveu si mercedes ( cam 1000 / zi) , as putea sa circul si eu cu Loganul in liniste pe drumurile patriei.

      Big like pentru briceag........ yupee
      Originally posted by CostiC View Post
      .... Uneori se întâmplă lucruri care nu pot fii explicate
      Unele zile sunt bune, altele nu sunt bune. Unele iti aduc bucurie altele te fac sa cauti explicatii pe care nu le gasesti.
      La galati: https://www.youtube.com/watch?v=A0Y3...ature=youtu.be
      Grav accident de circulație la intersecția bulevardului George Coșbuc cu Basarabiei, pe fondul a ceea ce pare a fi o neacordare de prioritate. Impactu...
      Last edited by Fanez; 13 October 2018, 22:34.

      Comment


      • Dar așa ceva?


        Eu nu pot să pricep cum o mașină poate cădea într-un gol pe care nu îl vezi. Era noapte dar ai faruri. Să ne înțelegem, o mașină nu încape într-o groapă de canal. Ca să cazi cu mașina (și să nu rămâi blocat pe burta ei, cu roțile față în aer), trebuie să fie un gol între sensuri de dimensiuni respectabile, cel puțin 1.5 m. Cum a lăsat administratorul drumului un astfel de gol fără parapet de protecție? Asta mă lasă mut.

        Comment


        • Știrea e din urmă cu un an.

          Originally posted by prometheus View Post
          Altul care s-a dus cu live pe faisbuc , a mai luat cu el si o fetita de 9 ani.
          A tampit lumea cu live-ul asta !
          Din păcate, se confirmă zi de zi faptul că retardul mintal al omenirii crește exponențial cu gradul de tehnologizare al vieții de zi cu zi. Citeam ieri pe net despre o cretină din nu-știu-ce-țară care a căzut de la etajul 27 și a murit încercând să găsească „un unghi cât mai bun” pentru un selfie.
          Last edited by Cherubino; 14 October 2018, 13:04. Reason: Automerged Doublepost
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Originally posted by gecmc94 View Post
            Dar așa ceva?


            Eu nu pot să pricep cum o mașină poate cădea într-un gol pe care nu îl vezi. Era noapte dar ai faruri. Să ne înțelegem, o mașină nu încape într-o groapă de canal. Ca să cazi cu mașina (și să nu rămâi blocat pe burta ei, cu roțile față în aer), trebuie să fie un gol între sensuri de dimensiuni respectabile, cel puțin 1.5 m. Cum a lăsat administratorul drumului un astfel de gol fără parapet de protecție? Asta mă lasă mut.
            Omul(fara masina) a vrut sa sara parapetii dintre sensurile de mers de pe pod.
            Intre sensuri era spatiu liber.

            Comment


            • Originally posted by gecmc94 View Post
              ...
              Eu nu pot să pricep cum o mașină poate cădea într-un gol pe care nu îl vezi. Era noapte dar ai faruri. Să ne înțelegem, o mașină nu încape într-o groapă de canal. Ca să cazi cu mașina (și să nu rămâi blocat pe burta ei, cu roțile față în aer)....
              Am vazut demult o dacia 1300 cazuta intr-o groapa de canal aproape de centrul orasului (pe la Foisorul de foc). Mai precis era un canal pe unul dintre cele doua sensuri de mers. Cand a ajuns masina pe el s-a surpat acea gura de canal cu o bucata de sosea in jurul lui. Ramasese afara partea din spate, de la roti la portbagaj. Din cate am vazut la fata locului n-au fost victime.

              Originally posted by Cherubino View Post
              ... o cretină din nu-știu-ce-țară care a căzut de la etajul 27 și a murit încercând să găsească „un unghi cât mai bun” pentru un selfie.
              Nu e singura. Am mai auzit despre doua cazuri asemanatoare.

              Comment


              • numai ca pe a3 a cazut omul singur...

                Comment


                • Aha. Eu am tras concluzia greșită că a căzut cu mașina pentru că a venit un echipaj de descarcerare și mai spun în articol că accesul a fost greu. Mi-am și imaginat mașina făcută conservă de la cădere.

                  Însă, bună treabă să ai o lanternă în mașină. Eu am una "profi" cu led Cree, Varta Professional. Nu știi niciodată când rămâi în pană sau te prinde noaptea și ai nevoie să ieși în afara mașinii. Vă recomand să vă luați.

                  Comment


                  • Doua stiri de la mine:
                    1) http://reporterbuzoian.ro/un-tanar-b...alp-de-curent/
                    2) https://www.buzau.net/stiri-buzau/un...zau-22019.html

                    Cititi-le pana la final...
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • selectie naturala in ultimul caz...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Seba,
                        Știu că sună cinic, dar pentru omenire în general nu este niciun fel de pagubă dispariția unor astfel de specimene, indiferent cât de „fragedă” le-ar fi vârsta. Bine că n-a luat și alți „fragezi” cu el.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • ala cu live-ul pe feisbuc de-acu cateva zile a lovit o vecina de-a mea din copilarie, ieri am aflat. cunosc drumul ala, poti sa mergi mai tare, dar nu 180 noaptea, tocmai ca noaptea nu vezi tractoarele nesemnalizate si nu iti faci live-uri pe telefon. se moare pentru live-urile astea ziua in amiaza mare, atunci cata minte sa (nu) ai sa faci asta noaptea, la viteza de 180km/h? pacat de fetita aia, de sofer sa faca live-uri in iad, iar tractoristul fara semnalizari la discuitoare, sa fie si el tras la raspundere. dar pe astia cu utilaje ii doare-n bascheti, merg pe sosea europeana, noaptea, fara becuri, iasa din campo in curbe cu noroi pe roti si-apoi vine unul si-o pateste si ei stau mersi acasa, iar altu isi cauta masina prin boscheti...sau mai rau, mai ai pe vreunul cu el pe lumea aialalta.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Luni, m-am născut a doua oara, aveți grija în trafic și purtați centura.
                            Mulțumesc și sunt recunoscator lui Dumnezeu ca sunt în viata, teafăr și ca m-am ridicat singur de pe scaun. M-a protejat cu aura energetica de impactul cu pomul. Am închis ochii înainte de impact și am deschis după și eram în viata, deși înainte, eram pregătit și am zis "asta e".

                            Salvatorii Detasamentului de pompieri Tulcea au fost solicitati sa intervina pentru acordarea primului ajutor medical si asigurarea masurilor de prevenire a unui incendiu, victimelor unui accident rutier ...
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 24 October 2018, 09:50.

                            Comment


                            • Ai de capul meu... Ai avut bafta mare!
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • cineva acolo sus sigur te iubeste. Nu stiu cum s-a intamplat dar sigur nu trebuie sa fortezi norocul

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google