Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sper ca nu il declara cu probleme psihice si e judecat ca si terorist...

    Comment


    • S-ar putea sa-i dea cu suspendare , va mai aduceti aminte de acest caz ?
      http://stiri.tvr.ro/5-oameni-spulber...2708.html#view

      Daca se va intampla la fel si cu asta de la mall....ne meritam soarta !
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • accident cu victime :


        ne mai descretim si fruntile...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Acum provocarea: cine ra mai beat? Carutasul? Pietonul sau soferul masinii.
          Nu's de ce dar am senzatia ca toti au plecat din acelasi birt...doar ca pietonul a plecat cu vo o ora inainte

          Comment


          • si vina a cui e ? probabil calul e principalul vinovat ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • „Pe mine m-ați omorât/ Dar cu calul ce-ați avut”?
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Acum provocarea: cine ra mai beat? Carutasul? Pietonul sau soferul masinii.
                Ai uitat calul. Ca el a fost singurul care a intrat in gard.
                Restul au fost victime colaterale.

                Comment


                • Originally posted by bolovan View Post
                  Acum provocarea: cine ra mai beat? Carutasul? Pietonul sau soferul masinii.
                  Nu's de ce dar am senzatia ca toti au plecat din acelasi birt...doar ca pietonul a plecat cu vo o ora inainte
                  Calul......................

                  Comment


                  • https://www.digi24.ro/stiri/actualit...ietoni-1032729

                    de asta m-as bucura ca acesti soferi , pe langa pedeapsa care o va primi, (probabil cu susendare), sa aiba interzis pe viata sa mai conduca.

                    sper sa crape si el la fel , lovit de masina,

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Originally posted by Costi-bc View Post
                      Doua la numar. Pietonul a cazut pe spate (probabil a calcat in sant) cand a ajuns aproape de gard.
                      De cal chiar imi pare rau. N-am inteles de ce era trasa caruta cu masina.

                      Comment


                      • Eh lasa...ca trebuie imblanzite pedepsele...saracul..prin ce traume trece omul...era sa omoare...tu crezi ca-i este usor? Eu zic ca sa scoata de tot politia de pe traseu...ca doar pedepseste...nu face preventie (aka sa umble din usa in usa si sa-i roage pe toti sa nu mai fie niste maimute idioate...si eventual toata sectia de politie sa mearga saptamanal la bisercia sa aprinda lumanari si sa se roage...asta-i preventie domnule)

                        P.S. Pentru moluste: postul de sus se este caracterizat ca "sarcasm"

                        Comment


                        • Sarcasm? Cred ca asta (doar din linkul lui CostiC) e sarcasm:
                          Bogdan Chetrariuc, șoferul vinovat: Veneam pe prima bandă, doamna a ieșit dintre mașini, am știut că nu pot frâna, am vrut s-o evit pe partea dreaptă, pe banda asta și a sărit în fața mea și atât, asta a fost... Îmi pare rău, foarte rău îmi pare. Aveam și un pic de viteză, aveam 70 poate, asta e: aveam viteză, mă grăbeam undeva
                          Politia romana nu face preventie, trebuie doar sa faca planul de amenzi. Si se lauda cu asta. In sfarsitul asta de saptamana au fost aplicate "N" amenzi. Dar nu spun ca tot in acelasi timp au murit "n" persoane din cauza "incidentelor" rutiere. Sunt promovati dupa numarul de amenzi dar niciodata nu vor fi trasi la raspundere pentru numarul victimelor. Despre eliberarea permiselor nu cred ca mai are rost sa discutam.

                          @ bolovan . Nu stiu daca Politia aprinde lumanari. Dar eu la plecarea la un drum lung imi fac o cruce mare. Si sper ca "cineva" sa ma "pazeasca" de un idiot pe care nu pot sa il mai evit.

                          Preventie, conduita preventiva, politete in trafic.... ? Arhaisme in traficul actual.
                          Last edited by Gil26; 15 November 2018, 18:37.

                          Comment


                          • Originally posted by Gil26 View Post
                            ...eu la plecarea la un drum lung imi fac o cruce mare. Si sper ca "cineva" sa ma "pazeasca"...
                            Sper din tot sufletul că nu mai ai și vreo 17 cruci mai mici+ 22 de icoane cu Arsenic ăla (sau cum l-o fi chemând) atârnate la oglindă, că mor când îi văd pe unii care nu mai văd nimic în fața lor din pricina crucilor fâlfâitoare, dar sunt 100% siguri că Bărbosul suprem îi va apăra de accidente.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Nu am nevoie si de alte cruci. Ele sunt impanzite pe marginea drumurilor patriei noastre. Si pot atasa destule poze cu ele. Unele au crucile la cativa metrii distanta.
                              Si nimeni nu invata nimic. Nu conteaza, Jean "sofeaza".
                              Last edited by Gil26; 15 November 2018, 20:49.

                              Comment


                              • Salutare!
                                Cine ma ajuta si pe mine sa ineleg cum se efectueaza corect virajul la stanga in aceasta intersectie: https://www.google.ro/maps/@44.41776...2!8i6656?hl=ro (Tudor Vladimirescu cu George Cosbuc, Bucuresti) ?
                                Corect ar fi sa ocolesti prin stanga centrul intersectiei, astfel incat sa nu te intersectezi cu cel din fata care face tot stanga (asa apar blocajele in intersectii).
                                Chiar si gigeii din poza de pe google maps efectueaza gresit virajul la stanga.
                                Mda..azi am fost singurul care s-a gandit dintre 100 soferi din intersectia aia sa ocoleasca prin stanga in timp ce nenea politistu` dirija intersectie (nici macar nu-l vedeai, statea pe trotuar).
                                Gresesc eu cu ceva??? sau nenea politistu` era cam incompetent (a strigat la mine si m-a pus sa dau inapoi...)?

                                Cum e corect : https://www.youtube.com/watch?v=REFU5paclPw (sau cred eu ca e corect, ca nu stii ce sa mai crezi in traficul din Bucuresti).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google