Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am citit amanunte despre acel eveniment nefericit.
    Dumnezeu a fost cu tine; sanatate si putere sa treci cu bine peste eveniment.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Tot ce are importanta acum e ca nu au fost victime! Greseli putem sa facem toti, important e ca in acele momente sa avem noroc sa nu fie nimic grav!

      Sanatate si sa treci peste soc!

      Comment


      • Si sa invatam din greselile noastre si a altora...ca pe viitor sa putem preveni.
        Ma bucur ca ai scapat cu bine din accident.

        Comment


        • Cum sa intamplat?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Un citat, cu scuzele de rigoare de pe alt forum, unde s-a discutat pe aceasta tema.
            Mașina a părăsit carosabilul, am strigat la coleg (șofer), a reacționat târziu, a intrat în derapaj, rotile pe dreapta în aer, a mers cca 50 m încercand sa o redreseze în frână de carosabil și pământ, frecând totul pe jos, apoi am văzut pomul în fata, am închis ochii și a lovit pomul pe lateral, s-a rotit la 90 de grade, au sărit airbag-urile cu cioburi în fata de la geam și mașina s-a oprit apoi am deschis ochii îndepărtând airbag-ul, sesizând ca îmi curge sange de la ureche și frunte. Am dat jos centura, a chemat salvarea câțiva conducători auto din spate, m-am ridicat după 1 minut și am ieșit pe la șofer, m-am spălat pe fata, a venit salvarea, mers la Tulcea și făcut investigații si totul a fost ok, acu suntem în drum spre București. Cred ca în momentul impactului cu pomul avea 40-50 km/h.

            Din păcate, mașina aproape noua, sub 3 ani și 34000 km nu are casco.
            Last edited by IancuMIC; 24 October 2018, 22:17. Reason: Automerged Doublepost
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Spune si sursa, ca niciodata un forum ca Softpedia n o sa fie in concurenta cu loganclub.

              Comment


              • E pusa si sursa de unde am citat, dar ca de obicei trebuie sa mai trolezi din cand in cand, nu?
                Last edited by IancuMIC; 24 October 2018, 18:01.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Ai editat si adăugat ulterior sursa...da' las o asa ca la manevre de astea suntem toti viteji.

                  Comment


                  • @Kojak

                    cand am citit azi dupa-masa post-ul era cu sursa cu tot.

                    Oricum nu inteleg "sagetile" ))))

                    voi stiti

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Da am pus sursa din proprie initiativa la o ora si ceva dupa postul initial si cu catava ore inainte de a te baga tu in seama; cand ai postat tu era trecuta sursa de cateva ore. Prin urmare postul tau n-avea absolut nici un sens, in afara de a crea zazanie, asta ca sa fim foarte corecti. Nu-i nicio noutate atacul tau asupra mea; m-am obisnuit.
                      In fine...cam asta-i rostul tau pacilea.
                      Scuze de off.
                      Sa revenim asadar la subiect.
                      Last edited by IancuMIC; 24 October 2018, 21:30.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • La ce ajuta ultimele postari?
                        Sa facem forumul mocirla. STERGETI, va rog!
                        Inclusiv acest post. Daca am deranjat, imi asum consecintele conform regulamentului.

                        On topic: ca si in trafic...mizerii, sicanari, destepti, viteji...nu invatam nimic, doar ne contram unii pe altii si uite asa avem in fiecare zi subiecte la "Accidente, incidente..."

                        Comment


                        • Avertisment public @userul Kojak:
                          -la urmatoarea iesire in decor(atacuri impotriva userilor, off topic, flame, limbaj neadecvat) iti asumi incalcarea Regulamentului..
                          ...
                          Sa revenim va rog.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Azi dimineata am trecut pe langa accidentul asta. Vai, cum era facut loganul.
                            * microbuzul a intrat într-o depășire, deși din sensul opus venea un Logan MCV, iar impactul nu a mai putut fi evitat * șoferul Logan-ului a murit pe loc * un pasager din microbuz a ajuns la spital, fiind rănit ușor  

                            Comment


                            • Tocmai am auzit stirea la RRA.
                              Repet ce am sustinut intotdeauna; cand esti la volan pe sosea, esti la mana oricarui nemernic.
                              Soferii de microbuze, alta specie ucigasi pe sosele.
                              Last edited by IancuMIC; 25 October 2018, 10:34.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Trist dar adevarat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google