Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Propunerea mea era la un moment dat o petitie ca aceste specimene sa nu mai posede permis NICIODATA!!!! si puscarie macar 10 ani.

    Dar? porbabil va lua 3 ani cu suspendare fiinca "ii pare rau". tara de rahat cu legi neaplicate pentru ucigasi cu premeditare. Astea nu ar trebui sa fie "ucidere din culpa" , ar trebui sa fie "omor calificat" . La fel si pentru aia cu alcool la volan.

    Oare cand ne vom civiliza????????

    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

    Comment


    • CostiC
      Cu petitiile nu rezolvi nimic in tara asta. Daca noi, astia "amatorii" intr-ale invartitului de volan am fi capabili sa ne organizam la nivel national, indiferent de marca masinii pe care o avem, si sa facem si noi marsuri pe sosele cu blocarea acestora (cum au facut in trecut TIR-istii si taximetristii) pentru a protesta si a cere inasprirea legislatiei.
      Da, stiu, bat campii...
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Atat timp cat carnetul se ia pe spaga, nu avem nicio sansa

        Comment


        • Nu bati campii dar daca am face acest lucru , sunt 10000% sigur ca se vor aplica toate legile disponibile in codul rutier si nu numai. Pentr noi "aialalti" legea e aplicabila in secunda 2. DA! poti face o actiune de genul doar daca te lasa autoritatile.. si in acest moment sunt sigur ca nu va fi cazul. Da, as participa la asa ceva.

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Originally posted by CostiC View Post
            Propunerea mea era la un moment dat o petitie ca aceste specimene sa nu mai posede permis NICIODATA!!!! si puscarie macar 10 ani.

            Dar? porbabil va lua 3 ani cu suspendare fiinca "ii pare rau". tara de rahat cu legi neaplicate pentru ucigasi cu premeditare. Astea nu ar trebui sa fie "ucidere din culpa" , ar trebui sa fie "omor calificat" . La fel si pentru aia cu alcool la volan.

            Oare cand ne vom civiliza????????
            Ne vom civiliza atunci cand legile actuale se vor aplica. Nu ne trebuie arsul pe rug si decapitare pentru cei care depasesc aiurea, ci doar vacanta de 3 luni care apare in lege. Ai depasit deamboulea, stai 3 luni pe bara, dupa 3 luni iar esti smecher si depasesti, iar stai 3 luni. Si tot asa pana te saturi de vacanta si incepi sa mergi ca un om normal.

            Uita-te in tarile civilizate; aia au pedeapsa cu moartea pentru omor din culpa? Nu.
            Acolo stii ca daca arunci gunoi pe geam, in secunda doi e probabil sa dai bani din buzunar. Civilizatia se face cu teama ca ramai fara banii de papica si apica, nu cu petitii si legi de castrare.
            Last edited by vitriol; 25 October 2018, 14:08.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • nu e corect ca o depasire aiurea care cauzeaza sau poate cauza vatamare / deces sa fie sanctionata cu doar 3 luni de "pensionare". NU! la asa ceva trebuie sa fie mai mare pedeapsa. 1 an. 2 ani si o amenda foarte foarte costisitoare 5000 lei - 10000 lei.

              si DA! sa se aplice ..

              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

              Comment


              • Costele, citeste mai bine ce scriu ca altfel am impreisa ca vorbesc cu peretii.
                Am zis ca doar depasirea facuta aiurea sa se sanctioneze cu 3 luni (adica contraventia aplicabila azi conform codului rutier in vigoare), nu si aia din care a rezultat un accident cu victime. Acolo este alta procedura.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • si aditional amenda de la 5000 lei...-->

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    Repet ce am sustinut intotdeauna; cand esti la volan pe sosea, esti la mana oricarui nemernic.
                    Soferii de microbuze, alta specie ucigasi pe sosele.
                    Soferii de microbuze sunt o specie criminala + incurajeaza si pe alti nebuni sa recurga la asemenea manevre , acel sector de drum este extrem de periculos , este zona de circulat cu 80km/h maxim legal !! , nu vezi pe unu sa circule cu viteza asta , toti o ard cu peste 100 km/h , indiferent ca-i microbuz/moto/masina mica.
                    Zilnic mi se umple frigiderul pe dig ca de , indraznesc sa circul legal , nu stau cu 60 ci merg cu 80-90 , pentru altii aceste "viteze" sunt injositoare , ei n-au timp de pierdut cica.
                    Last edited by prometheus; 25 October 2018, 15:34.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Off-topic
                      @vitriol "Civilizatia se face cu teama ca ramai fara banii de papica si apica, nu cu petitii si legi de castrare."

                      SUBSCRIU!

                      Comment


                      • https://www.digi24.ro/magazin/timp-l...-volan-1020496

                        si la ei sunt incepatori ))

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Atac la Mall.
                          A fost teroare la Brăila Mall astăzi (duminică), în jurul orei 14.30, după ce un individ băut și posibil drogat a intrat cu o mașină în mulțime, făcând 9 victime. În momentul în care a fost dat jos de la volan și imobilizat de câțiva martori aflați la o terasă, atacatorul a strigat că “trebuie
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Banal, domnilor.
                            Pentru Braila, aceste situatii sunt nesperat de benefice:
                            Niciodata, nici un terorist nu va avea curajul sa vina intr-un loc atat de periculos!!!

                            Comment


                            • Inca un gunoi ce creaza probleme in alte parti..
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                Am avut un noroc foarte mare , trec prin acele zone des, inclusiv acea intrare de la mall care este practic intrarea principala.

                                Un pustan dement si drogat, sper sa infunde puscaria multi ani de acum incolo.

                                La ora actuala acea intrare a mall-ului este sigilata de politisti pentru cercetari.

                                Doresc insanatosire grabnica tuturor implicati , proprietarul autoturismului am inteles ca a fost cel mai sifonat din acest atac , sa nu uitam si de cei 2 copii implicati.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google