Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Le iau acu' fata la toti!

    Momentul acela in care te crezi mai smecher decat ceilalti si tii neaparat sa ajungi in fruntea coloanei...
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Accident stupid pe DN 66.
      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

      Comment


      • Urat.

        Ala a franat brutal, cam de pe la 120 (ca motiv, posibil sa fi vazut echipajul de rutiera pe contrasens - adica chiar cine a filmat) si i-a fugit spatele. Posibil ceva defectiuni la sistemul de franare, altfel nu vad cum dracu sa-i fuga spatele chiar si la o frana violenta, pe uscat si in aliniament.
        Nu-mi dau seama, e dacie mcv, sau alta marca?

        A mai fost un accident d-asta idiot cu unu' care conducea o duba goala (parca era septar), care la iesirea dintr-o curba la dreapta, vede MCVul, se infige total in frane si se rastoarna.
        Da-l dracu de radar, il iei in plin, aia e...chiar si 3 luni pe bara si-o amenda consistenta nu merita vs un accindent cu consecinte urate.
        Last edited by Kojak; 31 May 2017, 11:12.

        Comment


        • Poate fi un MCV sau un monovolum gen Zafira.

          Declansatorul e soferul, 20 de ani.

          Comment


          • Inainte sa apara MCV-ul, se vede o Super Nova care mergea incet si care, probabil, voia sa faca stanga. Cetateanul cu MCV-ul era in alta lume (ochii in telefon sau ceva) si cand a realizat ca ala din fata lui se opreste, a bagat piciorul in frana...
            L-a scuturat bine chiar si pe ala cu "balena" care cantareste gol ~20 de tone.

            L.E. Parca se vede mai bine aici. Pare Logan MCV. Iar Super Nova este de fapt Solenza.
            Last edited by vitriol; 31 May 2017, 11:32.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Da era atent la altceva ala din Zafira , s-a infipt in frane care le avea si cu probleme pare ca inainte sa-i fuga spatele a luat si el de volan probabil pentru ca s-a speriat si a zis sa-l evite pe cel cu Supernova si a iesit ce se vede.

              Bine ca din sensul opus a intalnit un camion si nu un turism ca iar se lasa cu mai multe victime.

              La 20 de ani ce experienta sa ai la volan ? nimic!
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • L.E. Parca se vede mai bine aici. Pare Logan MCV.
                Pare MCV.
                Frana spate Logan loveste din nou.

                Comment


                • Era un MCV. Asta se intampla cand iti faci reviziile in spatele blocului. Dupa spusele celor de la rar 70% din masini au problema la sistemul de franare. Prostul obicei...

                  Comment


                  • Da pare a fi un Logan MCV , acum nu stiu daca primele MCV-uri aveau si ABS !
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • E model 2007-2008, probabil echipare Laureate si nu are ABS...
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Se gaesc poze de la accident pe net. Este un MCV din primele generatii

                        Comment


                        • Originally posted by bolovan View Post
                          Era un MCV. Asta se intampla cand iti faci reviziile in spatele blocului. Dupa spusele celor de la rar 70% din masini au problema la sistemul de franare. Prostul obicei...
                          Daca nu avea ABS, fara era pe butuci din fabrica.

                          Comment


                          • mr.K adica?

                            Comment


                            • Adica franarea era cam la limita sa treaca ITP-ul, la masinile fara ABS.
                              Noroc de faptul ca RAR-ul nu testeaza masinile noi, ca nu treceau toate standul de frana.
                              RAR-ul avea incredere ca facea Dacia testul, iar Dacia nu erau prosti sa recunoasca faptul ca masina e nesigura pe franare.
                              Eu asta n-am inteles, faptul ca o masina e noua, e garantia ca ea trece inspectia RAR de se dau 2 ani de libera circulatie? Cine garanteaza, producatorul? Pai ala ce interes are sa nu garanteze orice ?
                              Asa erau si Cielo, prastie la frana pe spate, de noi.
                              Last edited by mr.K; 31 May 2017, 12:00.

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                ... Asta se intampla cand iti faci reviziile in spatele blocului...
                                Mi-am facut eu revizia in reprezentanta cu mentiunea ca fuge de spate. Solutia: schimbarea rotilor intre ele. Macar in spatele blocului te uiti la frane, nu dai vina pe cauciucuri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google