Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BMW-ul a intrat in Mercedes de pe B1, care era cu semnul de obligatoriu la dreapta, a incalcat linia continua, mai adaugam viteza si noapte... Ce culpa comuna ?
    Intersectia

    Comment


    • https://www.facebook.com/InfoTraficL...79067868952694. Se pare ca este o saptamana urata in Iasi!un nou accident

      Comment


      • Sunt de acord cu ce zice unul: am ajuns că în Rusia, tot felul de proști la volan.

        Si ii ajungem pe rusi si la camere DVR, acum putem vedea si filmul cu prostii.

        Spatele Toyotei nu arata prea bine.

        Si se mai adevereste un principiu de-al meu: ochi-n 4 cand vedeti pe sosea o Toyota, soferii lor au propriile reguli de circulatie.
        Last edited by mr.K; 1 November 2017, 09:43. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • https://www.facebook.com/InfoTraficL...79335305592617. Un accident urat!

          Comment


          • http://www.digi24.ro/stiri/actualita...t-viata-820857

            Asta dupa ce au facut parapet de beton, ca sa nu mai sara popru cu masina in Dambovita si au anuntat cu surle si trambite ca au marit limita de viteza la 70 km/h.

            Comment


            • Am fost o dată pe acolo și este o zonă în care se accelerează tare iar în singura dată când am trecut pe acolo era un filtru de poliție, cu aparate foto și mașini oprite pe dreapta (pentru viteză).

              Comment


              • Nu credeam sa spun asta vreodata, eu fiind impotriva acestor metode de incetinire a vitezei, dar e nevoie de praguri de limitare a vitezei inainte de intersectii, inainte de trecerile de pietoni, inainte de intrarea in/pe pasaje, pe splaiuri.
                Ca oricand iti vine un meltean cu oricat la ora si te acuza ca nu i-ai acordat prioritate pe planul lui de zbor, gen cazanul de BMW vs suv-ul Mercedes.
                Last edited by mr.K; 1 November 2017, 19:28.

                Comment


                • Originally posted by gecmc94 View Post
                  Am fost o dată pe acolo și este o zonă în care se accelerează tare iar în singura dată când am trecut pe acolo era un filtru de poliție, cu aparate foto și mașini oprite pe dreapta (pentru viteză).
                  Hai sa fim seriosi, acolo zboara-n garla (mai nou ii salveaza bordurile inalte sau parapetii si se izbesc de copaci )doar idiotii sau cu aia cu capu' plin de ce vreti voi: boasca, prafuri, fumuri. Altfel, daca te descurci cat-de-cat cu carma, chiar, n-ai cum.
                  De la intersectia cu CB e un alinimanet lung de vreo 3-4km dupa care vine o curba destul de larga la dreapta. Curba care si cu o amaraciune de logan in stare tehnica buna poate fi negociata si cu 120 chiar de pe banda 2 fara emotii, lejer pe timp uscat, in conditii ideale.
                  E aproape acelasi lucru cu aia care se izbesc de timpanele podetelor (capete de pod - cum zic prompteristele) pe drumuri in aliniment cu vizibilitate pe km intregi.
                  Deci despre ce vorbim?!

                  Comment


                  • Originally posted by meticulosul View Post
                    https://www.facebook.com/InfoTraficL...79067868952694. Se pare ca este o saptamana urata in Iasi!un nou accident

                    Accidentul, secunda 52.

                    This is "Accident munca invalizilor 31/10/2017" by Ciprian on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.

                    Prostul cu Toyota a fost blitzat de un taxi, dar prostul e prost si nu se lasa, face stanga fara sa astepte posibilitatea.

                    Comment


                    • Da,multumesc,prostan mare!Cred ca a sarit si hibridu'[emoji2]Imi place cum filmeaza camera tipului

                      @mr.K https://www.facebook.com/InfoTraficL...79539472238867 de asta ce zici?Vettel ar fi invidios ca l-au dus UltraSofturile
                      Last edited by Seba; 2 November 2017, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Accidentul, secunda 52.
                        Prostul cu Toyota a fost blitzat de un taxi, dar prostul e prost si nu se lasa, face stanga fara sa astepte posibilitatea.
                        si in opinia ta mergea prea repede cel de pe banda 1? de ce nu a fost atent sa il lase?

                        Comment


                        • mr.Khttps://www.facebook.com/InfoTraficLive/posts/779121355614012

                          Comment


                          • Originally posted by sorin1983 View Post
                            si in opinia ta mergea prea repede cel de pe banda 1? de ce nu a fost atent sa il lase?
                            Nu l-a lasat pentru ca avea prioritate si poate nu s-a gandit ca ala cu Toyota poate fi atat de nesabuit incat sa forteze sa intre el primul.
                            Daca te uiti cu atentie, apare in cadru, asta inseamna ca avea totusi ceva viteza.
                            Poza finala arata ca ciocnirea s-a facut cu viteza.

                            Tu ii lasi pe toti sa treaca, atunci cand ai prioritate, doar ca sa fii sigur ca eviti vreun accident?
                            Pe principiul asta, ajungi poimaine unde ai treaba.

                            Comment


                            • eu intrebam ca am vazut ca erai foarte aprins la subiectul bmw vs mercedes care e cam aceeasi situatie.... cam ce viteza avea asta cu golful negru(Cred) ? toyota pare destul de sifonata...deci era si cel care circula normal vinovat? cum imparti vina?

                              Comment


                              • Di punctul meu de vedere, de vina e primaria si politia rutiera, care permit viraj la stanga peste 3 benzi, nesemaforizat.

                                Dar, dupa cum ai vazut, cel cu Toyota a fost perseverent, daca nu l-a lovit taxiul, a gasit unul care sa-l loveasca.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google