Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici eu nu am inteles de unde a reiesit ca a zis vreunul ca meritau sa moara... asta e ghinion de nesansa... vad ca accidentul asta a creat mare oroare pe forum... ati uitat prea repede de aia arsi de vii acum vreo 2-3 saptamani unde nu s-a facut atata caz...

    Comment


    • Din ce stie in acest moment, pe calea neoficiala.
      Fata decedata in accident (Denisa) era nepoata soferului teribilist si baut(0.3 la mie), iar celelalte fete erau prietena, respectiv vecina Denisei, a carei mama isi plange deopotriva fiica si fratele.
      ...
      Restul comentariilor, va apartin.
      Last edited by IancuMIC; 4 December 2017, 10:10.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Un accident grav a avut loc duminică seara, la sensul giratoriu de pe centura Lugojului, dinspre Caransebeș. Șoferul unui BMW, în care se mai aflau patru p

        Oare ce viteza aveau?
        Pe sensul ala giratoriu...la intrare...exista o portiune unde poti accelera la greu. Si sa nu ajungi sa vezi sensul (care-i bine semnalizat)...aveau bine peste 150km/h si nu erau atenti

        P.S. trebuie sa-mi para rau de ei? Nep...n-am nici cea mai mica compasiune...comaprativ cu asta (acest fraier care si-a pus viata in pericol nu ca sa se dea in sepctacol sau ca el este printesa soselelor...ci ca sa-si apere patria...ce looser...tot respectul meu pentru ei):
        Un fotograf din Timișoara a surprins o scenă care ne arată că încă mai există patrioți în România. Ioan Onofrei, un pensionar militar pentru care viața n-a fost deloc ușoara, își arată dragostea față de țară în doar câteva clipe, chiar după parada militară organizată de 1 Decembrie la Timișoara.

        Comment


        • @Iancu Mda, cred ca ai spus tot ce era de spus! Sper ca cei care vorbeau despre retardate si prostituate minore sa se gandeasca mai bine alta data!
          @bolovan Nu, nu trebui sa-ti para rau, dar nu trebuie sa judeci pe altii fara sa ai toate informatiile!

          Comment


          • @bolovan, cateodata e mai bine sa te abtii decat sa faci comparatii complet inutile (si crede-ma cu greu mi-am ales cuvintele astea blande).

            Nu iti cere nimeni sa-ti fie mila sau sa-ti para rau ci doar sa dai dovada de decenta. Atat.
            Last edited by Silviu; 4 December 2017, 11:13.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • @Silviu nu sunt comparatii inutile. Trust me. Da, recunosc, sunt cam radical, dar sincer, m-am saturat sa-mi fie pusa in pericol viata de teribilisti...sa-mi moara coelgii de servici (4 bucati)...Nu mai am nici cel mai mic dram de compasiune pentru indivizi de genul asta. Am fost la cluj saptamana trecuta (via Tg Jiu)...in 14 ore de condus mi-a fost pusa viata in pericol de 5 ori (frana de uregnta...cu intrat abs cu tras de masina...si trecut la limita)...si asta in conditiile in care am un stil de a conduce foarte devensiv. Si tu vrei sa-mi spui sa am compasiune? Cand ma gandesc cat se scheltuie pentru ca un putoi teribilist nu a primit un minim de educatie de la parinti? Si cand ma gandesc ca un veteran de razboi traieste cu o pensie minima...si banii cheltuiti pe putoiul respectiv reprezinta o avere imensa pentru veteranul ala?
              Ia te uita sa vezi cat costa romania accidentele intr-un an? Cu banii aia renovezi zeci de scoli, zeci de azile de batrani (alea de stat, in proportie de 80% sunt sinistre rau de tot).

              Te gandeaste ca asta a fost un caz fericit (tipul cu BMW)...si nu era in sesul ala giratoriu o familie cu copii...sa intre in plin in ei.

              P.S.2. Nu ma intelege gresit, am compasiune...de exemplu, tatal unei cunostinte a murit pentru ca a intrat un tip in el...tipul facuse infarct. Da, in cazul asta am compasiune si pt victima, si pentru vinovat (care apropos...a scapat). Practic ala se poate numi accident
              Last edited by bolovan; 4 December 2017, 11:29. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by bolovan View Post
                in 14 ore de condus mi-a fost pusa viata in pericol de 5 ori (frana de uregnta...cu intrat abs cu tras de masina...si trecut la limita)...si asta in conditiile in care am un stil de a conduce foarte devensiv.
                Cam mult 14 ore de condus daca a fost continuu ...

                ~~~

                In fine, eu am spus ce aveam de spus: suntem oameni nu roboti. Decat sa aruncam aiurea cu noroi mai bine ne abtinem. E mai sanatos asa.

                In rest, drumuri bune si incidente cat mai putine.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Nu au fost continuu...(la fie care destinatie am avut o pauza rezonabila).
                  Da, suntem oameni, nu roboti...dar suntem oameni, se presupune ca avem oleaca de discenramant...si suntem capabili sa ne asumam responsabilitatiile...si cand nu...sa ne dam la o parte (masina in primul rand este o responsabiltiate...fata de tine, pasagerii tai...si restul persoanelor din trafic)

                  Comment


                  • Am vazut pozele de pe net cu fatuca ce a decedat.
                    Parerea mea ramane in picioare.

                    Comment


                    • esti om rau

                      Comment


                      • Ala de a bagat masina in stalp cum e?
                        Cand mergi cu 180/h iar drumul pe care esti nu se numeste PISTA sau macar autobahn, esti un cocalar inconstient si idiot.
                        Scuze pentru pleonasme.
                        Cand mergi cu 180/h prin Romania, daca mori in accident rutier, s-ar putea spune ca meritai sa mori, daca ai tras paiul scurt asumanadu-ti riscuri maxime .

                        Deci, soferul merita sa moara.
                        Restul pasagerelor, in viata sau decedate, sunt vinovate doar de lipsa creierului, prezenta acestuia ce ar fi condus la activarea instinctului de conservare si implicit la coborarea din masina respectva, dupa ce au vazut cum conduce cocalarul.

                        Ar fi fost din seria accidentelor comice, daca n-ar fi fost victime.


                        În județul Timiș, o tânără de 19 ani a murit, iar alţi patru tineri care mergeau la facultate în Timișoara au fost răniți, în noaptea de duminică spre luni, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat într-un sens giratoriu de pe centura Lugojului.
                        Început de săptămână însângerat pe șosele. Două persoane au murit, luni dimineaţa, într-un accident care a avut loc în judeţul Buzău, iar o tânără a decedat în județul Timiș. [...]
                        Last edited by mr.K; 4 December 2017, 15:31. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Si skodele derapeaza, nu-i asa?
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • bolovan
                            Dacă te consolează cu ceva, să știi că îți susțin în totalitate poziția și (de data asta) îi dau dreptate și lui mr.K.
                            Din păcate, ultimii 27 de ani m-au făcut să devin cinic, și nu mă voi schimba decât atunci când voi vedea că toți cei din jurul meu își asumă, în aceeași măsură în care eu am făcut-o în acești 27 de ani, toate obligațiile care vin la pachet cu drepturile pe care le clamează în gura mare. Atunci, printre altele, poate că n-o să mai simt că viața mea și a celor dragi mie este pusă în pericol în fiecare secundă de mers corect (al meu) în trafic, de niște nenorociți plini de „drepturi”, printre care și dreptul „de a fi jeliți în public”.
                            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              Din ce stie in acest moment, pe calea neoficiala.
                              Fata decedata in accident (Denisa) era nepoata soferului...
                              ...
                              Restul comentariilor, va apartin.
                              La tv se zicea ca era in stare crunta de betie. 0.3/1000 inseamna cca. o sticla de vin la 3/4 (cat sa te simti curajos). De la 0.8/1000 se poate considera betie. Daca nu stiu eu bine, va rog sa ma corectati.

                              Originally posted by mr.K View Post
                              Ala de a bagat masina in stalp cum e?
                              Cand mergi cu 180/h...
                              Daca avea logan, nu mai mergea cu 180km/h.
                              Last edited by Fanez; 4 December 2017, 19:50. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Daca avea logan, nu mai mergea cu 180km/h.
                                Conform spuselor de pe forum, daca avea Logan, mergea cu 200/h si mai avea pedala.

                                La tv se zicea ca era in stare crunta de betie. 0.3/1000 inseamna cca. o sticla de vin la 3/4 (cat sa te simti curajos). De la 0.8/1000 se poate considera betie. Daca nu stiu eu bine, va rog sa ma corectati.
                                Te corectez eu. Era intr-o stare crunta de prostie.

                                Eu nu cred ca e nevoie de compatimire, aceste accidente ar trebui condamnate pe toate posturile TV, sa se afiseze sus si tare cauzele accidentelor, nu sa-mi arate rudele indurerate, aia sa-si vada de mortii lor fara declaratii la TV.
                                Noi, ca societate, trebuie sa ne preocupam de prevenirea altor morti inutile, prin puterea exemplului, daca se poate.
                                Acest accident ar trebui sa devina un exemplu negativ pentru toti adolescentii teribilisti, care se lasa pe mana unor piloti ratati de F1.
                                Last edited by mr.K; 4 December 2017, 21:52.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google