Tu Esti Mandru Ca Esti Roman?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ne-a lipsit dintotdeauna, lipseste acum si-o sa ne lipseasca si peste 2000 de ani...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      cam asa arata un lac poluat de romani
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #33
        astia vorbesc de raul Gange de la indieni ca e plin de rahat si de cadavre,dar nu au vazut ce fac romanii?
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #34
          Eu unul nu sunt mandru ca sunt roman ! Nu am de ce sau mai bine zis nu mai am de ce . Degeaba suntem 10-15 % care gandim altfel decat restul norodului . Suntem prea putini in comparatie cu ceilalti si suntem coplesiti de ei . Mai multe nu mai spun . Pentru ca o spun degeaba .

          Comment


          • #35
            pai in acest caz nu se poate face nimic,nu exista nici o speranta ,suntem un popor pierdut.deci...sa ne legam cate un pietroi de gat.la garla cu noi!
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • #36
              Nu trebuie neaparat sa ne sinucidem in masa . Traim in continuare in tara asta cu cel de alaturi , bun sau rau , dar fara a fi mandri ca suntem romani . Si de aici probabil ca se va naste un individualism de proportii, asta daca nu exista deja . Din pacate .

              Comment


              • #37
                Nici chiar asa. Eu zic sa plecam de aici in "tarile calde" noi astia care credem ca putem schimba ceva si sa-i lasam pe ignoranti sa-si vada de treaba lor aici. Alta solutie nu vad.
                Sau varianta a doua, sa incepem si noi sa facem parte din multime si sa ne doara-n paishpe. Din pacate, eu o sa pot fi asa cand o sa inebunesc sau sa ma lovesc la cap asa de tare incat sa uit tot ce stiu acum...
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #38
                  o sa ajungem sa traim zilele cand o sa ne uitam neputinciosi cum altii fac ce vor din noi, pt ca nu facem nimic acum. si, zic eu, n-o sa faca nimeni mai nimci incepand de azi, desi ieri era deja prea tarziu. am trecut de ceasul al 12-lea cand mai puteam intoarce lucrurile. asta nu inseamna sa ne aruncam in apa sau sa ne coboram la nivelul majoritatii, pur si simplu avem varianta in care sa continuam sa facem ceea ce zicem noi ca e bine, chiar daca altii rad ca fraierii ca esti cinstit, ordonat, etc...si cand va veni ziua aia de-o mentionasem mai devreme, ne luam adio si-i lasam sa se descurce...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #39
                    ''salutare natiune''

                    Buna seara colegi de forum si dragi romani, eu sunt medic si credeti-ma ma simt umilit si chiar rusinat ca sunt roman, iubesc Romania pentru frumusetile pe care le are, dar am inceput sa urasc ocupantii ei, dupa atatia ani de scoala am cu putin peste salariul minim pe economie si sa nu aud vorbe de gen lasa-i pe medici ca i-au spaga, nu eu sau colegii mei iau spaga ci mosii aia de medici de la 45-50 ani in sus stati linistiti. Am ajuns sa urasc romanii pentru ca nu pot sa-mi fac meseria cu demnitate, potrivit juramantului depus, imi este scarba de tot ce-nseamna parveniti si pupincuristi si cei potrivit carora daca ''stii sa faci banu' '' esti tare si te descurci. O sa incerc sa plec in Spania pentru ca simt ca tara mea nu ma vrea si in situatia mea sunt o multime, vreau sa plec pentru ca vreau familie, o casa si nu alte pretentii de vile sau fitze. Nu cred ca am cerut prea mult de la tarisoara in care m-am nascut dar poate ca da.... oricum tara nu e aceea in care te-ai nascut ci aceea care iti da o bucata de paine. Cred ca suntem un popor de complexati si pana la urma furandu-ne noua insine caciula cred ca ne meritam soarta asa ca....... o seara faina sa aveti si scuzati pesimismul dar apreciati realismul, salutari din Oradea.

                    Comment


                    • #40
                      Sunt multe de spus, ok....atunci sa speram ca pe forum, la intalniri, regionale etc, sa ne comportam civilizat ca intre prieteni, nu ca si un COCALAR sau ca si un ''nimeni''...la intalnirea de la Sibiu, am vazut si colegi care s-au comportat la fel ca si cocalarii, pacat...imi pare rau dar exact asa sau comportat....si cum zicea Seba, nici peste 2000 de ani nu o sa ne revenim, UNII
                      Last edited by kenjiro_sanga; 8 October 2009, 08:52.
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • #41
                        eu sunt mandru ca sunt roman si atit...restul e tacere
                        sigpic
                        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                        Comment


                        • #42
                          Hahahahaha!!!
                          Atat!
                          Asta e important: Sa continuam sa mergem inainte cu fruntea sus iar cei care au ceva de aratat, sa arate indiferent de turma.
                          Bravo Nicule, bate Cuba
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #43
                            Sunt mandru ca sunt roman , ca traiesc in Romania .... DAR m-am saturat ca tara asta sa fie condusa NUMAI de CRETINI !!!!!!!!!!!!!

                            Comment


                            • #44
                              oooo sa ne traiesti maestre darkside si bat si cuba
                              @givali - doar in mina noastra e puterea in noiembrie parca,hai sa schimbam ceva si sa votam si noutati nu numai PD-L,PSD,UDMR sau cine stie ce alte partide,unde intre ei isi fac mersurile,ce vedem la TV e mascarada sa vada poporul ca cica fac ceva,dar in spatele cortinei toti devin bogati,tare mi-as dori sa vad un adrian nastase arestat,un basescu arestat,un om politic ca face puscarie,sau un avocat care a lovit si a omorit un om pe trotuar ca face puscarie,sau orice smecheras care are cateva milioane in cont ca e luat la bani marunti,cum de a reusit de a facut atitia bani,dar traim in romania si asta ne omoara tot timpul...e vorba...avem o tara frumoasa,pacat ca e locuita...dar cu toate astea sunt mandru ca sunt roman
                              sigpic
                              Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                              pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                              Comment


                              • #45
                                Cocalarii, marlanii si alte specimene care merita impuscate nu ma impiedica sa fiu mandru ca sunt roman!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google