Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii despre orice va trece prin cap

    Din ce ai enumerat...pe Heineken as merge. E de departe cea mai buna.

    Nedelica aia la pet e nasoala...

    Sent from mobile
    Keep walking...

    Comment


    • Whirlpool a fost pilaf, LG merge bine de ceva vreme, indesit a mers bine de vreo 8 ani si am inca 2 mai noi care merg bine
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Astora de la LG cu direct-drive chiar le-a reusit! sunt intradevar silentioase , peste media concurentei , acum mai depinde si de norocul fiecaruia cu fiabilitatea dar avand 10 ani garantie la motor ma gandesc ca nu o fi doar o strategie de marketing ! oare ?!
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Originally posted by einstein1984 View Post
          Whirlpool a fost pilaf, LG merge bine de ceva vreme, indesit a mers bine de vreo 8 ani si am inca 2 mai noi care merg bine
          Atat de pilaf incat o masina pe care am folosit-o 10 ani si inca functiona, am dat-o buyback pe alt Whirpool mai performant, care si asta merge de 5 ani de n-are greata.
          Urmatoarea va fi tot Whirpool, asa pilaf cum zici ca e.

          Eu n-am asa multe masini de spalat, ca suntem doar 3 membri, dar in familie suntem axati pe Whirpool.
          Dar nah, cine te poate opri sa dai dublu pe o carcasa mai misto. Face si cartofi prajiti, sau tot numai boarfe spala?
          Marketing-ul asta ii face pe oameni sa uite cum spalau la Albalux, modelul de lux cu storcator separat.
          Last edited by mr.K; 2 November 2015, 13:26.

          Comment


          • a mea era model 2006 parca si pilaf a fost, incarcare verticiala. reparatii lungi si dese.
            Indesit si ariston au reviewuri mai bune, inclusiv de la cativa reparatori de asemnea utilaje.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • In general cele cu incarcare verticala cum am eu sunt nasoale, nu sunt modele reusite si eu am avut o groaza de probleme cu asta a mea ba nu mai baga apa , ba facea tot felul de zgomote ciudate ... am zis ca in viata mea nu mai cumpar masina de spalat rufe cu incarcare verticala.

              Vreau LG pentru ca am ramas impresionat de cat de silentioase sunt cele cu direct-drive , la mine conteaza foarte mult sa fie silentioasa , cea veche cand era pe stoarcere aveam impresia ca am un avion in debara !

              Vreau sa cumpar una cu capacitate de incarcare cat mai mare gen 8-9 kg sa pot pune de ex. 7 kg de rufe dar care sa le spele foarte bine , asa daca iau una de 6-7kg si o incarc mereu la capacitatea maxima nici nu o sa faca treaba foarte buna.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Orice model nou e silentios, indiferent de brand.
                Ca LG o fi cu 1-2 dB mai silentios, posibil. Dar ceva galagie tot scoate, e un motor care lucreaza, apa bolboroseste.
                Acum ceva timp era prezentata tehnologia spalarii cu bule, de la Daewoo.
                N-am auzit sa fi avut mare succes, ulterior.

                Comment


                • Prometeus : e silentioasa si electrolux la fel ca orice rahat de lg ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Whirlpool nu m-a dat pe spate niciodata. Din ce am auzit in stanga si dreapta...sunt de cacao! La fel si cele italiene!


                    Sent from mobile
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Ariston cica ar fi si ele mai breze, Gorenje si AEG sunt game mai high end , Bosch am vazut sa tina mult in familie cu 5 copii din care cel mai mare la scoala...
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Cu alte cuvinte, nu mai exista masini de spalat proaste.
                        Pana si Arctic/Beko sunt ok.

                        Comment


                        • Eu am ramas impresionat de LG (Direct-drive) laut de un amic , am fost surprins sa constat ca face mai multa galagie cand evacueaza apa decat atunci cand stoarce la rotatie maxima.

                          Am mai avut un model cred romanesc de masina de spalat(veche de cel putin 15 ani) cu incarcare frontala si nici aia nu facea asa mare zgomot cum imi face acest Zanussi!! la stoarcere!
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Inseamna ca nu e echilibrata cum trebuie masina, de catre producator.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Cu alte cuvinte, nu mai exista masini de spalat proaste.
                              Pana si Arctic/Beko sunt ok.
                              Ba da, Whirlpool si zanussi daca or fi facut masini.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • La Whirpool si la Renault avem o diferenta de opinii incrucisata.
                                Adica, macar sa fi facut si Renault niste automobile la nivelul masinilor de spalat Whirpool, era ceva.

                                Cati ani garantie acorda LG la cuva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google