Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Important era sa stim daca iti asumi si riscul.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Sunt multe judete sarace in tara, din toate regiunile. Locuitorii lor apar la stirile de la ora 5.

      Comment


      • Apar si din Bucuresti unii....
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment



        • Parlamentul de la Sofia a decis anularea automată a înmatriculării autoturismelor ce nu au asigurare de răspundere civilă auto.

          Pentru a pune capăt abuzurilor cu înmatricularea în Bulgaria de automobile din țările vecine Parlamentul de la Sofia a decis anularea automată a înmatriculării autoturismelor ce nu au asigurare de Raspundere civilă auto.
          Parlamentul de la Sofia a decis anularea automată a înmatriculării autoturismelor ce nu au asigurare de răspundere civilă auto.


          Eu spun ca vor circula fara RCA bulgaresc valabil, ca si pana acum.

          Comment


          • Din moment ce iti anuleaza inscrierea masinii in circulatie daca nu ai RCA valabil, eu zic ca e nasol pentru cine merge cu masina neinmatriculata nicaieri nu ?

            Asa numere la misto pot sa pun si eu la masina dar la cel mai mic control o belesti de zile mari.

            Comment


            • Cum iti verifica in momentul asta politaiul ca masina are numere de Bulgaria valabile? Are vreo posibilitate online?
              Intreb pentru ca nu stiu.

              Comment


              • Scrie pe talon????
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Si daca masina e radiata de bulgari dar talonul e la utilizatorul roman, nu tot scrie pe talon?

                  Comment


                  • e plasticat , nu scrie pe talon. nu stiu nici eu cum.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Pai cum naiba radiezi o masina din circulatie dar lasi placute si talon la utilizator? Intreb si eu....
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Ti-o radiaza din oficiu.
                        Ca masina e in Romania, de unde sa ia autoritatile bulgare talonul si placutele?

                        Comment


                        • adica vacs albina , kanci rezultat...

                          macar nu mai platesc despagubiri la o masina neinmatriculata bulgarii. nu mai plateste nimeni. halal treba
                          dosar penal soferu'
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Am intrebat un coleg. Cica politia romana poate sa verifice daca o masina de bulgarski are inmatriculare valabila.
                            Daca e radiata, dosar penal.
                            Asigurarile sunt cam ca la noi, adica marisoare, singura smecherie e timbrul de mediu neplatit.
                            ITP-ul se face anual la bulgari, deci ori mergi la ei la mare, ori trimiti doar actele pentru ITP (cum se mai face si pe la noi).

                            Treaba asta cu radierea din oficiu daca nu se face RCA e pentru a creste incasarile lor la asigurari, probabil ca nu se mai oboseau multi sa-si reinnoiasca RCA-ul.
                            Mai ales daca au daune pe el, creste mult, ca si la noi.
                            Last edited by mr.K; 25 May 2016, 15:28.

                            Comment


                            • Realizam RCA de bulgaria cu posibilitatea de a verifica valabilitatea acestora online.Imagini elecvente!


                              aiurea ...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • vad ca si astea sunt mai mult acceptabile, desi se zice ca in sua ar fi mai stricti...

                                http://www.4 tuning.ro/filme-masini/view/2R-3H62C_UH?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_302451

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google