Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Corect in ce sens, ca a dat un penalty clar, la semnalizarea asistentului, ca centralul era in vacanta pe teren?

    N-a sanctionat cu fault intrarile dure ale fundasilor francezi in preajma careului lor. De aia nici nu se intalneau atacantii nostri cu mingea, ca erau luati cu fulgi cu tot pe sus.

    Avem noi destule minusuri in joc, ca echipa, dar un arbitraj ostil eficient e cel mai discret, nu cand te dezavantajeaza pe fata.
    Iar ungurul asta a facut, a luat multe decizii minore impotriva noastra, acordand mai mereu credit gazdelor.
    Last edited by mr.K; 13 June 2016, 11:24.

    Comment


    • Nu m-am referit la acel penalty , ci in general , a fost echilibrat pe tot parcursul meciului nu a inceput cum am avut in trecut , tot arbitrii unguri care la orice abatere mica dadea cartonaj galben/rosu!!!
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • las' ca in repriza a doua au fost cateva faze la care am crezut ca-i romn arbitrul. daca fotbaliatorii in general n-ar fi asa "domnisoare" cand au mingea la picior, ar fi ok. toti sunt tari cand intra la ala cu mingea, cand vine unu sa le ia mingea, pica din picioare ca si capriaoara cu leopardul la beregata. figuranti...si nu vorbesc numai de ai nostri. ai nostri au o problema majora ca meciul dureaza 90 de minute, nu 60, cat pot ei sa alerge. cat despre golul francezilor, citeam pe un site ca vai, trebuia sa dea fault la tatarusanu. ca ce? ca bate din palme in loc sa iasa in careul mic ca leul la gaste? asta e. si unii nu vor camere si reluari, ca strica din frumusetea jocului. na, atunci sa fiti furati, daca deciziile care pot schimba soarta jocului trebuie luate de tot soiul de handicapati...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Probabil cu rusul totul se va petrece mai pe fata, ala nu trebuie sa se prefaca prea corect, Elvetia e patria mama pentru UEFA, deci n-are cine-l sanctiona.

          Comment


          • si acu tre' sa-si si ia revansa federatia rusa pentru scandalul cu englezii. dar mai stii...
            mie mi-e teama mai mult de elvetia, decat de arbitru, ca astia mai mereu ne-au tras-o la cooroo gol, chiar si cand am avut generatia de cupru. cu generatia asta de tinichea nici n-are rost sa ne facem sperante c-o sa-i batem. mereu au fost nasii nationalei noastre, indiferent cat de bine am jucat noi sau cat de prost au jucat ei, cumva ne-au nasit. din '81 incoace nu prea am miscat in front, inainte i-am batut noi, dar aia nu se pune. in ultimele 6-7 meciuri, am batut noi de doua ori, un egal si de 3-4 ori ne-au capacit ei, cel mai grav, in 94, cu 4-1. in 1967 ne-au dat chiar 7-1
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • daca vreti un pronostic realist, ne bat toti din grupa.
              iordanescu e un idiot care s-a mai si senilizat.
              maritele pentru prestatia din sua sunt doar ale echipei de aur. iordanescu mai mult a stricat.
              eu l-as fi adus pe sumudica la nationala, desi ca dinamovist ce sunt, ma calca pe nervi.
              cred ca vom fi pe 4. n-avem cu cine...
              elvetienii ne spulbera. eu zic ca va fi: 1.elvetia, 2.franta, 3. albania, 4.... simona halep cu tricou galben.
              de cand jucam in galben, n-am facut nimic. mai bine ramaneau la rosu.
              Last edited by B997NDL; 13 June 2016, 18:51.

              Comment


              • Rusii se batura, englezoii si polonezii la fel (suporterii), ne batura si noi, intre noi, ca de, daca nai vana sa o tragi in bot unui strain, e mai usor in familie, copii, nevasta, parintii.....cacaua europei.
                Cu cat mergem acasa mai repede ,cu atat mai bine.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • postul tau ma face sa ma intreb daca nu era mai bine sa nu ne fi calificat? nu de alta, dar scorul cu feroe din preliminarii n-a reflectat ce s-a intamplat in teren, decat pentru vreo 15-20 de minute din 90. si cand ma gandesc c-am jucat c-o echipa de amtori formata din profesori, pescari, muzicanti si tamplari, ma ia cu frig. totusi, avem sanse cu albania. si adevarul e ca in meciul cu franta, desi aia au jucat prost, noi n-am jucat chiar dezastruos, ba am jucat uneori foarte bine, raportat la jocul francezilor.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Nu jucam prea bine, dar asta o facem de 6 ani, timp in care am jucat un baraj de calificare la CM si am obtinut o calificare la CE.
                    Sa vedem cat ne mai tine bulanul, ca asta e principalul atu.
                    Cred ca le-o dam elvetienilor, ne poticnim cu albanezii si facem egal, dar trecem de grupa.

                    Comment


                    • Daca nu ne calificam e rau...daca ne calificam e tot rau! Dreaq va mai intelege


                      Sent from mobile
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Mai bine sa facem bine ca sa nu fie rau, vorba unui clasic in viata, Gica Hagi.

                        Comment


                        • Eu fac un pronostic (in genu "mama Omida"),
                          Elvetia 3 - Rom 0 si cu "ajutorul" arbitrilor, poate ne dau 1-2 cartonase rosii.
                          Albania 2 - Rom 1 sau 0
                          si pa....go home
                          nu exclud un "cataclism", ceva rusinos cu Albania.
                          Last edited by Oti; 14 June 2016, 13:56.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Esti suparat pe viata sau ce ai?

                            Jucam pe burta dar batem Elvetia cu 2-1. Mare echipa mai sunt si aia, numa' albanezi si alte natii vopsiti in rosu cu alb, da-i deaqu'.
                            Pana acum n-am vazut prea multe echipe mari cu joc bun la campionatul asta.
                            Exceptii: Italia si Anglia.

                            Dintre echipele de mijloc, Belgia joaca cel mai bine, doar ca Italia stie si mai bine sa se apere.
                            Last edited by mr.K; 14 June 2016, 13:57.

                            Comment


                            • Eu cred ca daca nu ne dadeau franceJii doo goluri, ii bateam cu 1-0.

                              Miercuri, cu Elvetia, daca ei nu ne dau niciun gol, iar noi reusim sa dam cel putin unu', sunt sanse sa-i batem...
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Pai noi dupa o infrangere jucam bine urmatorul meci.
                                De ce facem dupa o victorie ma tem.
                                Vezi USA 94 infrangerea cu Elvetia dupa victoria contra Columbiei. Apoi egalul cu Tunisia in '98 si apoi eliminarea cu Croatia dupa ce batusem Columbia si Anglia in grupa.
                                Last edited by mr.K; 14 June 2016, 14:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google