Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    ...Unii le zic oamenilor: "nu mergeti la vot". ...Altii zic in ziua alegerilor: "mergeti si votati cu X-ul sau cu Y-ul ...".
    Pana acum nu s-a sesizat nici o institutie abilitata.

    Originally posted by IancuMIC View Post
    Codruta vegheaza pentru ei.
    Nu e "de vina" Codruta. S-a considerat ca v-a scadea nr. alegatorilor pro PSD daca nu se mai fac "pomeni electorale" pe ideea ca majoritatea acestora sunt saraci si isi vand votul pentru "o galeata". Asa au aparut regulile de mai sus.


    Originally posted by Cherubino View Post
    Fanez
    ... cred ca esti printre putinii care mai gândesc lucid pe-aici.:...:
    Si mr.K gandeste foarte lucid dar uneori crede si surse mai putin credibile (sau interpretarile acestora [emoji1] )


    Originally posted by mr.K View Post
    Daca ar fi zis doar "hai la vot"...

    Parerea mea, ca daca ar fi vrut sa-l bage la parnaie...
    Asta e justificarea lor.
    Nu voiau sa-l bage la parnaie pentru orice ci doar pentru rezultatul de la referendum. Lumea trebuia sa vada ca referendumul a fost un fâs si "nu e ce vezi tu".
    Last edited by Fanez; 21 December 2016, 21:19. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Judecatorii de ICCJ au fost ceva mai informati despre caz decat publicul larg. Prin presa pesedista se servesc povesti de nevinovatie pline de compasiune, dar adevarul e ca Dragnea e pur si simplu un condamnat pentru o mica parte din faptele sale penale.
      Chiar nu asta conteaza, aici si acum; conteaza ca nu despre ce spun procurorii se face vinovat un om, oricine ar fi.
      Sper ca ai prin ideea, ca asta era important, nicidecum cazul Dragnea in sine.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Cred ca trebuie sa lamurim un pic pocesul juridic. Politia instrumenteaza dosarele, procurorii fac cererile de acuzare si baga dosarul pe rol, iar judecatorii judeca.
        Dosarul ala judecat la ICC a fost adus de procurori, iar condamnarea s-a dat pentru ceva ce au cerut procurorii.

        Nu crezi ca procurorii l-au acuzat ca a furat o minge albastra, iar judecatorii l-au condamnat pentru o minge rosie.
        Judecatorii nu completeaza ei dosarul cu acuze, ci doar cer lamuriri asupra acuzelor din dosar.
        Procurorii cer multe, judecatorii pot da condamnari pentru ce se verifica.
        Dar intotdeauna condamnarea e pentru ceva ce se afla printre acuzele aduse de procurori.

        Nu trebuie sa confunzi atributiile judecatorilor cu ale procurorilor.




        Judecatorii sunt de fapt cel mai mare rau din Romania actuala, fiind deasupra legii, nefiind trasi la rapundere pentru hotararile luate in favoarea infractorilor si impotriva statului roman, sau pentru abuzuri impotriva cetatenilor, pentru intarzieri nejustificate in dosar.

        Au fost Base cu familia deasupra legii, acum vine famiglia Dragnea.
        Cred ca Dragnea a fost admiratorul lui Base. Acum, vrea sa-l depaseasca. Poate viseaza sa ajunga precum Ceausescu.
        Last edited by mr.K; 21 December 2016, 21:47.

        Comment


        • Respect, mr.K! asa este...pacat ca nu mai am voie (moral) sa mai comentez si sa ma plang, ..nu am votat!
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • O luam larga si nu e cazul.
            In cuvinte simple ti-am spus si repet ca atunci cand vorbesti despre vinovatia unui om, aceasta se limiteaza doar in enuntul judecatorilor. In citatul ala erau exprimate DOAR acuzele procurorilor.
            Vezi cazul recent al chirurgului Burnei acuzat de procurori de malpraxis.
            Mai clar chiar nu pot sa explic.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Asta nu inseamna ca Burnei nu va fi probabil condamnat pentru ceva ce-l acuza procurorii, pe langa malpraxis, anume-luare de mita.
              Sincer, nu stiu ce vrei sa-mi explici, ca procurorii sunt niste jeguri, noroc de judecatori ca au pus ordine in cazul Dragnea?
              Nu te mai obosi, eu deja sunt convins ca ii vor fi spalate toate pacatele in curand. O sa fie si decorat.

              Si mai sunt convins de un lucru: ori bugetul DNA se va diminua, ori ii vor fi reduse atributiile si puterile.

              Si-apoi, cine sunteti voi astia de-i luati apararea lui Dragnea? Sunteti mai calificati decat judecatorii de la ICCJ?
              Sunteti aia de la Haga?

              Un om condamnat e un condamnat si atat.
              Eu nu vreau sa fiu condus de un codamnat. Sau de omul sau de paie.
              Daca voi vreti, inseamna ca va identificati cu el.
              Last edited by mr.K; 21 December 2016, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Sa vedem ce zice si CEDO.
                Despre Burnei, una e sa fie acuzat de malpraxis si luare de mita si alta e sa fie acuzat ca isi lua din obor suruburi folosite in operatii si ca facea experiente pe copii.

                Comment


                • In legatura cu Burnei, fata mea a fost operata de el , dupa ce un medic de la GRIGORE ALEXANDRESCU, mi-a dat un tratament gresit.Avea fractura de cocis, si dupa 2 radiografii ,mi-a zis ca are ceva la coloana, s-o duc la gimnastica, asa am facut si dupa vreo 3 sedinte nu mai putea sa mearga, asa am ajuns la Burnei care pe aceleasi radiografii a vazut imediat ce avea.A operato acum e bine, fara pretentii sau alte conditii, binenteles ca dupa am fost si eu atent.Si am vazut cazuri grave operate de Burnei, am ramas amici cu o ,,pacienta'' un copil care pana acum a facut 20 de operatii, cand am vazut-o prima data pur si simplu nu mai puteam sa vorbesc.amanunte care sunt foarte greu de explicat.

                  Comment


                  • Parca CEDO, Haga analizeaza, judeca, daca s-au respectat drepturile omului, conform legilor internationale si cam atat, nu judeca daca un om este vinovat sau nu. Am lucrat undeva...candva...si un coleg de atelier, cel mai tare strungar in mecanica fina, executa tije din inox la strung.....Dr. aducea materia prima, impreuna faceau schitele, pe urma experimentau...(asta prin 98, Iasi), nu cunosc rezultatele. Eu cred ca in centrele universitare se practica si nu se mai spune, stie. Se afla doar cand se nenorocesc copii, in cazul adultilor schiloditi in accidente rutiere, D-zeu cu mila.
                    Last edited by Oti; 21 December 2016, 23:29.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Daca va fi gasit vinovat, sigur ca judecatorii, nu procurorii, il vor condamna; asa e legea
                      Conţinutul pe care încercaţi să-l accesaţi nu există sau nu mai este disponibil.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • @Fanez, ca tot te legi de Burnei, când a omorât o fetita cum mai este? Dacă în locul acelei fete era copilul tău? Mama a murit din cauza incompetentei medicilor din Alexandria ca nu au tratat-o corespunzător cu toate ca le-a dat șpagă cuvenita sa o aibă în atentie.
                        Pentru mine un politician penal și condamnat nu mai are voie sa se infrupte din bunurile statului. Indiferent ca a mai dat și altora din ce a furat, tot penal este și nu vreau sa ma reprezinte acela. Din păcate multi romani, au placa "chiar dacă a furat X, măcar a dat și el ceva". E normal, din moment ce a furat sa împartă o mica parte cu ceilalți, ca doar nu da din munca cinstita și sudoarea frunții. Săracii Mircea cel Baltran și Ștefan cel Mare cat s-au luptat cu turcii pentru reîntregirea neamului romanesc și vine un neica nimeni și pune la conducere un turc. Cei care au votat penalul Dragnea și cei care prin nepăsare au stat acasă, sustinandu-i prin tacere sunt responsabili de actuala conjunctura din tara.
                        Last edited by aris86; 21 December 2016, 23:36.

                        Comment


                        • Pe cine sa votez Aris?, spune un nume, un program, cineva care propune o tinta de atins in 2-3 ani. Care este partidul ce a crescut tineri, neprihaniti, fara matusi si unchi ( cu averi ingropate in spatele vilei)?
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Daca va fi gasit vinovat, sigur ca judecatorii, nu procurorii, il vor condamna; asa e legea
                            Ca si pe Dragnea.
                            Daca Dragnea nu era vinovat, nu ar fi fost condamnat, indiferent de ce spuneau procurorii. Restul, e doar discutie pe langa.

                            Comment


                            • Dupa aceiasi judecata, la conducerea tarii, avem un neamt, protestant lutheran. E bine, a rau?
                              Intreb.

                              Cine spune ca Dragnea e nevinovat? Cu subiect si predicat.
                              Am spus clar ca judecatorii sunt aceia care stabilesc vinovatia; si au facut-o.
                              Restul sunt aberatii.
                              Procurorii aia voiau sa mai condamne inca vreo 70 de persoane; noroc de judecatori.
                              Dragnea a fost condamnat doar pentru o parte din acuzatiile formulate; adica alea pe care procurorii le-au putut demonstra.
                              Last edited by IancuMIC; 21 December 2016, 23:47.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Sasul si Turcul se vor intelege de minune. Va fi misto...cred ca se va accelera constructia moscheii, o vor termina turcii inaintea catedralei, daca tot au facut podul peste Bosfor....
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google