Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cherubino, te "vad" om serios, ca sa te bagi in asemenea speculatii; si nu sunt ironic.
    În ciuda unor manifestări rasiste, şoviniste sau antisemite, nu se poate vorbi despre acest fenomen decat la nivel declarativ, in general si nu cred astăzi în România sunt active organizaţii extremiste care să reprezinte un pericol imedia.
    Prin urmare, sa nu coboram nivelul acestor discutii, in zona fabulatiilor.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Cherubino, te "vad" om serios, ca sa te bagi in asemenea speculatii; si nu sunt ironic.
      Adevărul e că și eu mă văd așa...cel puțin deocamdată.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Daca Iohannis, intentionat provoaca iesirea de la Cotroceni? Poate s-a saturat, si-a dat seama ca este ceva ce-l depaseste, palaria-i prea mare.
        Nu stiu, in istorie am mai avut pe cineva la nivelul asta?
        Prevad ca Dragnea ajunge presedinte la primavara.
        Oricum nu ma mai duc la vot....sa se bucure PSD-istii care ma stiu.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by jonnie007 View Post
          Pai si daca are program ce?! Ori ne trebuie 1000 de ani sa ne dam seama ca astia mint?! Cine dreaq ii mai crede?!
          Psd asta face de la infiintare incoace. Minte! ....
          Iohannis a zis: "Romania lucrului bine facut". De cand a fost ales presedinte, ce anume ai vazuut facut bine in Romania? Deci a mintit!
          Originally posted by jonnie007 View Post
          Ciolos si cabinetul sau au guvernat un singur an. Cum ar fi putut sa curga lapte si miere?! 25 de ani au praduit tara partidele politice ....
          Intr-un singur an a facut mai mult rau decat boc in 4.
          Originally posted by jonnie007 View Post
          Cam asta e electoratul constant al Psd. 3-4 milioane de insi. In marea lor majoritate pensionari usor de prostit,cu 4-8 clase sau deloc, in fata carora ce spune popa si primaru' e litera de lege.
          Ce formatiune ar fi fost mai nimerita sa castige alegerile?! Eu as fi mers pe formatiunea care nu a mai calcat la guvernare.
          Nu te-ai uitat la statistici. Majoritatea votantilor au fost persoane sub 45 de ani, cei mai multi cu studii superioare. Aia pentru care ce spune primarul si popa satului e sfant au votat cu PNL si cu Iohannis.
          Daca Iohannis, intentionat provoaca iesirea de la Cotroceni? Poate s-a saturat, si-a dat seama ca este ceva ce-l depaseste, palaria-i prea mare.
          La asta m-am gandit si eu cateva secunde dar e prea orgolios ca sa gandeasca asa. Se crede mai puternic decat este.
          (Mai era unu' autointitulat "razboinicul luminii" )
          Last edited by Fanez; 27 December 2016, 21:27.

          Comment


          • ca e palaria prea mare pt el asta e clar. dar putea/poate sa iasa elegant din asta. exista si alte variante de a iesi dintr-o 'relatie" care nu te mai satisface, nu e musai sa te "sinucizi". sau putea din capul locului sa refuze sa se inscrie in cursa prezidentiala. dar nu-l vad capabil de un astfel de gest, ar insemna sa fie altfel (in sensu bun) de cum este in realitate, deci o ipoteza extrem de putin probabila. numai daca ma gandesc si-mi aduc aminte de disputa din seara aia intre el si ponta. cat de bine pregatit era ponta si de punctual si la obiect raspundea si cat de obraznic si ironic devenea neamtu cand era pus in dificultate. la orice intrebare i se punea si la care nu stia sa raspunda raspundea, practic, tot printr-o intrebare indirecta, "sunt sigur ca la aceasta intrebare stiti dvs raspunsul", tactica tipica si ieftina de profesor, cand e intrebat ceva si nu stie "reflecta" intrebarea tot spre grup
            Last edited by cristi....; 27 December 2016, 21:32.

            Comment


            • Acum este momentul, daca as fi in locul lui, asa as fi iesit de la Cotroceni, cum a zis si Constantinescu, m-au infrant ..caracatita, sistemul mafiot PSD.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Originally posted by Cherubino View Post
                .... Asta însă nu mă va împiedica nici în continuare să-mi spun punctul de vedere, fiindcă m-am săturat ca tot felul de inși de pe diferite site-uri (inclusiv de pe-aici) să-mi repete cu obstinație că negrul pe care-l văd eu este de fapt alb și că motivul pentru care eu îl percep ca fiind „negru” este doar faptul că sunt „simpatizant al PSD-ului”, „pro-comunist”, sau alte aberații de-astea....

                Nu știu câte clase ai tu, de-ți permiți să comentezi despre numărul claselor altora...
                Nu numai ca esti PSD-ist dar mai esti si "antenist". Asta in cazul in care nu esti de acord sa fii spalat pe creier ca ei. Esti smenar, mardeias, cocalar, ploscar? E in regula, pro PSD sa nu zici ceva ca "esti halit". Daca gandesti cu mintea ta si creierul tau zice altceva decat zic ei, "esti pesedist, antenistule care esti!"
                Are clase cat are si trenul ca e limita minima admisa. Sau daca nu, are cate "vrea muschii lui".
                Problema nu ar fi nici la cei ce au votat Psd, ci la cei ce au stat acasa.
                Adica aia care au stat acasa sunt de vina, ca n-au iesit sa voteze anti PSD ca la prezidentiale anti Ponta. Eu personal stiu vreo 10 persoane care daca s-ar fi dus la vot ar fi votat PSD.
                Last edited by Fanez; 27 December 2016, 21:40.

                Comment


                • ce credibilitate sa mai aiba dupa un astfel de mandat? asta in ipoteza in care cadem de acord ca nu mai vrea sa fie presedinte.

                  asta e o treaba. o alta chestiune care se ridica e daca nu cumva a fost obligat si pus de servicii in functia asta. din capu locului cred ca a fost clar pt toata lumea ca nu a fost pregatit pt o astfel de functie, fiind o diversiune de-a pnl-ului sau pdluui de atunci (tot aia e) care tocmai fusese inlaturat de la putere fiind convins ca se poate intoarce pe usa din dos dupa ce e el ales presedinte. asta ar explicatia si obsesia pt "guvernul meu"

                  e ca si cum ai trimite un student de medicina de anu 2 direct in sala de operatii, sa opereze pe creier
                  Last edited by cristi....; 27 December 2016, 21:40.

                  Comment


                  • Si asta este o varianta de luat in seama, pe Constantinescu tot serviciile, pe Iohannis tot serviciile, Base la fel..numai Ilici a fost pus de popor cu televizoru. Fratia asta SRI+CIA, nu duce niciodata la ceva bun.
                    Last edited by Oti; 27 December 2016, 21:44.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • ...fiind o diversiune de-a pnl-ului sau pdluui de atunci (tot aia e)...
                      Pai nu s-a vazut clar ca l-a chemat pe basescu sa-l invete ce sa faca in continuare?

                      Comment


                      • si romanii inca mai cred in lucru bine facut. sa vezi in fiefu pnlist ce raspunsuri au alegatorii si fanii lui cand au fost intrebati "ce parere aveti de presedinte, bla bla bla?" pai ne place de dansu ca e prezentabil, se imbraca frumos, nu vorbeste mult

                        bah, esti nebun?! ) cum sa mai crezi un astfel de om care se intalneste pe ascuns cu Base?! si mai mult il si invita la ziua nationala, chiar daca e certat cu legea iar pe tariceanu si dragnea nu?!

                        daca era corect pana la capat nu trebuia sa participe nici el, dat fiind faptu ca a pierdut un proces
                        Last edited by cristi....; 27 December 2016, 21:54.

                        Comment


                        • Apai...daca astea sunt sfaturile "lupului de mare", l-a aranjat bine pe Iohannis. Daca era Base in locul lui....va dati seama ca deja vorbeam turceste la guvern.
                          Am ales un presedinte mai deosebit pentru ca ne-am saturat de situatile conflictuale, am iesit din lac si am cazut in put.
                          Last edited by Oti; 27 December 2016, 21:53.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Daca era Base in locul lui se punea premier singur. Era si presedinte si premier (cum a mai fost) dar mai era si parlament si guvern. Parlamentul ar fi fost tot el, guvernul ar fi fost tot el. Doar a vrut "parlament unicameral" adica un fel de presedinte=premier=guvern, ceea ce spera sa faca si Iohannis.

                            Comment


                            • "mai deosebit" prin natura gintei din care face parte si fata de care romanii au o slabiciune, cel putin in zona auto eu nu dau 2 bani pe marcile nemtesti (mai putin opel, inca se mentine intr-o zona de bun simt), a mai ramas doar renumele de ele si inca merg din inertie. niste produse mult supraevaluate, exact ca iphonurile

                              daca era de orice alta nationalitate, mai era ales de popor cu atat de multa larghete si usurime?
                              Last edited by cristi....; 27 December 2016, 22:00.

                              Comment


                              • Sunt curios daca mai suna telefonu.....cred ca Trump ne-a dat pe mana lui Putin, urmeaza miscarea trupelor de la anu...sa vad regruparea fortelor.
                                Deja ma pregatesc pt Dragnea presedinte, si sloganul "Putin si poporu rus, libertate ne-a adus....."
                                Last edited by Oti; 27 December 2016, 22:03.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google