Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca tot veni vorba de PSD, primar la tara din 1990. Zero realizări, sărăcie lucie, au reușit sa bage apa curenta în sat cu fonduri europene, au reușit sa facă 2Km de canalizare pe șoseaua principala și pe strada actualului primar, restul de fonduri au fost deturnate. Primarul si-a luat 2 apartamente la București pentru fetele sale, si-a dărâmat casa la soacra și i-a reconstruit o noua viluta. Celalalt primar, tot psd-ist, si-a făcut case pe la Oradea, multa gargara, cate un spectacol de 1 iunie și aia e. Toți se vaită ca este sărăcie, dar îl votează pe actualul primar, ca a furat destul și poate nu o sa mai fure. Asta e realitatea. Este sărăcie în județul TR, cam în toate satele, dar nu mai multa ca în sudul județului CT, păstorit de N. Constantinescu. Alte județe pastorite de PSD-ei, Galați, Vaslui, Botoșani, Iași, pe toată zona de granița cu Moldova, oamenii din acele sate își duc traiul la limita subzistentei, dar tot mai încred în scufita roșie. Nu știu cat ați mers prin tara, sa vedeți cum arata satele românești, efectiv plângi de mila, din cauza guvernanților care au prăduit tara, timp de 27 de ani.

    Comment


    • Originally posted by jonnie007 View Post
      Nicolicea...alt derbedeu! Cum dreaq ajung nenorocitii astia in parlament?!
      Nicolicea are ani de studii mai multi decat ai tu de viata.

      Originally posted by jonnie007 View Post
      ...
      Am inteles ca serviciile ar fi dat aviz negativ...sau ceva de genu'.....
      Isi dau acordul "serviciile" ca sa fie sau nu prim-ministru unul sau altul? "Sau ceva de genu' ..."

      Comment


      • Discutii despre orice va trece prin cap

        Fane esti in aratura grav ca sa nu spun altfel intr-o seara atat de frumoasa!
        Daca tu te identifici cu derbdeul de Nicolicea e treaba ta. Omu' e un parazit dovedit!
        Poftim limbaj de tarabagiu:
        „Jurnalul de Seară” a întrerupt dezbaterea cu politicienii, în ediția de luni seară, în momentul în care unul dintre ei - deputatul PSD Eugen Nicolicea - a încălcat regulile unei discuţii civilizate și l-a jignit pe Moise Guran, realizatorul...


        Nicolicea reflecta perfect majoritatea membrilor si simpatizantilor Psd.

        Sigur ca au si serviciile un cuvant greu de spus, ca nu suntem o tara bananiera!
        Cu Psd la guvernare insa, sigur vom exporta fructe exotice!
        Last edited by jonnie007; 28 December 2016, 00:43.
        Keep walking...

        Comment


        • Esti in urma rau de tot. Romania este cel mai mare exportator de banane.
          P.S. Da' ce bine l-a pus la coltul lui pe agramatul ala nesimtit de guie muran care mananca ..... cu gura plina.
          N-a facut decat sa-i raspunda pe limba lui, ca sa se faca inteles.
          Last edited by Fanez; 28 December 2016, 01:07.

          Comment


          • se vede ca reporter ala e cam mascarici/clovn, pus sa intarate lumea

            ce post mai e si asta, digi 24? nici n-am auzit de el/ nici nu -l am in grila de programe )

            digi 24 pare a fi un fel de b1tv rebranduit / cu facelift

            nici nu e nevoie sa fii vreo somitate ca sa-ti dai seama de clasa intre cei 2

            moderatoru.. avai vai insuportabil

            niste histrionici )

            nicolicea a reactionat chiar bine cu astfel de specimene. eu m-as fi ridicat si as fi plecat si mi-as fi dat si eu drumu la gura

            individu ala in primu rand ca are o atitudine complet nepotrivita si de pe alta planeta, se comporta de parca ar fi cel putin egalu lui nicolicea si pare sa nu aiba mai mult de 40 de ani
            Last edited by cristi....; 28 December 2016, 01:27.

            Comment


            • Discutii despre orice va trece prin cap

              Daca voi considerati normal ce a facut Nicolicea, care e un Giovani Becali al politicii mioritice, rezulta ca sunteti asemeni lui.
              Se vede cu ochiul liber in teritoriu, unde a fost si este primar Psd, e praf si pulbere in marea majoritate a cazurilor.
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                ...
                Nicolicea reflecta perfect majoritatea membrilor si simpatizantilor Psd.
                Partial de acord. Guie muran reprezinta perfect tabara adversa? Intreb si eu...

                Comment


                • tie ti se pare normal sa fii invitat undeva sub un pretext fals (asa am inteles, ca a fost invitat sa vb despre altceva) pt a fi mai apoi "linsat" si atacat public ? si de cine? macar de ar fi fost unu capabil, dar arata doar ca un caine prost de lupta care nu gandeste deloc, care doar latra si nu stie nimic, mie imi lasa impresia unui teatru foarte ieftin, cred ca nici unu din ei (moderator + acest guran) nu se iau in serios si nici ei nu cred ce zic/acuzatiile pe care le arunca. o fac doar pt "spectacol" si eventual audiente (dar cine naiba se uita la astia?!). refuz sa cred ca asa se poarta si in viata "reala"

                  m-am lamurit cu digi 24 si cu cei 2 indivizi. e pt prima data cand il vad dar cele 8 min au fost mai mult decat suficiente ca sa-mi dau seama ce e cu el.

                  mie mi-ar crapa obrazu sa vb asa pe post si sa am o astfel de atitudine

                  mai ales cand stiu ca ce spun eu e complet in aer, nu are nici o acoperire
                  Last edited by cristi....; 28 December 2016, 01:49. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Ba fratilor...un politician adevarat are abilitatea sa evite elegant coborarea discutiilor la un asemenea nivel. Nu e si cazul lui Nicolicea, el fiind un vanzator de pepeni ordinar!

                    Cristi lasa discutiile despre politica ca nu-s de tine. Habar n-ai ce scrii!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • CUTREMUR!cam in jur de 5 grade

                      Comment


                      • s-a simtit si in bv

                        am crezut ca am halucinatii pe scaun, parca ma lovise cineva de la spate a durat ~3sec

                        5.3-5.6 magnitudine cica

                        eu admit ca nu ma pricep la politica, de altfel nici nu stiu cine e nicolicea asta dar eu am judecat comportamente. cum s-a purtat el si ce au facut mascaricii aia de la digi

                        eu macar nu ma ambalez foarte tare asa ca voi pt ca nu eu sunt la butoane / in pozitia de a schimba ceva. eu sunt doar un simplu spectator la ce se intampla pe scena politica, exact ca si voi. ar trebui sa fiti mai... "detasati", nu atat de incrancenati. oricum nu rezolvati nimic, nici daca va "incordati", nici daca stati linistiti, se intampla tot ce trebuie sa se intample




                        Co-preşedintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, a afirmat, marţi, că şeful statului a încercat formarea unei majorităţi de centru dreapta, alta...



                        Totodată, el a mai susţinut că preşedintele vrea "să forţeze mâna" PSD şi ALDE, pentru a declanşa o procedură de suspendare, considerând că suspendarea poate "să-l reîncarce, să-l reinventeze aşa cum s-a întâmplat cu Băsescu în 2007 şi să-i dea un aplomb suplimentar pentru continuarea mandatului până în 2019".

                        asta deja e un delir in toata regula, daca are impresia asta )

                        al doilea mandat e aproape sigur compromis
                        Last edited by cristi....; 28 December 2016, 03:24.

                        Comment


                        • Originally posted by cristi.... View Post
                          tie ti se pare normal sa fii invitat undeva sub un pretext fals (asa am inteles, ca a fost invitat sa vb despre altceva) pt a fi mai apoi "linsat" si atacat public ? si de cine? macar de ar fi fost unu capabil... mie imi lasa impresia unui teatru foarte ieftin, cred ca nici unu din ei (moderator + acest guran) nu se iau in serios si nici ei nu cred ce zic/acuzatiile pe care le arunca. o fac doar pt "spectacol" si eventual audiente (dar cine naiba se uita la astia?!). refuz sa cred ca asa se poarta si in viata "reala"
                          ...
                          mie mi-ar crapa obrazu sa vb asa pe post si sa am o astfel de atitudine
                          ...
                          1. Atat sunt in stare.
                          2. Ei se iau foarte in serios ca se cred inteligenti, iar in viata reala tot atat de inteligenti sunt
                          3. Daca ai avea obraz

                          Originally posted by jonnie007 View Post
                          Ba fratilor...un politician adevarat are abilitatea sa evite elegant coborarea discutiilor la un asemenea nivel. Nu e si cazul lui Nicolicea, el fiind un vanzator de pepeni ordinar!

                          Cristi lasa discutiile despre politica ca nu-s de tine. Habar n-ai ce scrii!
                          1. Oricat de elegant ai fi, cand te latra un caine ii zici: mars potaie!
                          2. De tine sunt discutiile despre politica. Propaganda nici tu nu stii a cui, important e sa fie contra realitatii. Habar n-ai pe ce lume traiesti dar scrii


                          Originally posted by cristi.... View Post
                          ...
                          Totodat, el a mai susinut ca presedintele vrea "sa foreze mâna" PSD si ALDE, pentru a declana o procedur de suspendare, considerând ca suspendarea poate... sa-l reinventeze ...
                          asta deja e un delir in toata regula, daca are impresia asta )

                          al doilea mandat e aproape sigur compromis
                          1. Se "victimizeaza". A vazut ca "da bine" sa fii victimizat.
                          2. Care al doilea mandat? Daca se ajunge la suspendare e gata si primul. Suspendat ramane. Oamenii abia asteapta referendumul ca sa se razbune pentru referendumul trecut. Cei care l-au votat doar contra ponta il vor vota si pentru suspendare. S-au lamurit.
                          Last edited by Fanez; 28 December 2016, 07:42.

                          Comment


                          • Tare mi-e ca boborul se va lamuri cu Dragnea destul de repejor.
                            PSD trebuie sa scape de asta, e toxic.

                            UDMR nu sustine suspendarea lui Iohannis: PSD sa faca o alta propunere de premier. Cu asta, basta!
                            Pana si ungurii au mai multa minte decat pesedistii.

                            Zice clar.
                            "Eu nu cred in suspendare si nu cred ca exista motive constitutionale pentru o suspendare. Nu vad care ar fi acel motiv pentru care se poate declansa suspendarea, fiindca, ne place sau nu ne place, presedintele Iohannis n-a facut altceva decat ceea ce scrie in Constitutie. A cantarit si a spus ca asteapta o alta propunere. A refuzat prima propunere si probabil ca argumentele sunt in zona in care noi nu prea avem acces la mai multe informatii. Cu asta, basta!
                            Fost sef al CCR:
                            Iohannis isi face treaba. Asta ar fi un motiv de suspendare?
                            Last edited by mr.K; 28 December 2016, 09:18. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Va fi respinsa si a doua propunere. Tot fara motivatie. Ce va urma? Prima propunere a fost respinsa ca a venit din partea psd. A doua la fel. Sunt in stare sa fac pariu ca se doreste sa se ajunga la alegeri anticipate ceea ce e naspa pentru bobor. Pana atunci o sa vina propaganda si o sa spuna: "vedeti bobor? bzd nu bun, n-a bus in abligare brogram elegdoral." Unii vor zice: "da baaaaa... am zis eu pe forum da' antenistii nu m-au crezut".

                              Comment


                              • Va fi respinsa si a doua propunere.
                                Ai dat in bobi aseara si asa au picat?

                                Daca va fi asa cum zici tu, atunci parlamentul va decide urmatoarea mutare, cu avizul CCR.

                                Daca a 2-a propunere va fi Dragnea, eu spun ca e imposibil sa nu fie respinsa.


                                Ca idee, un autoturism nou se devalorizează, în medie, cu circa 24,2% după primul an de la înmatriculare şi cu procente cuprinse între 5% şi 6% în fiecare dintre următorii ani. În funcţie de marcă, model, motor, preţ de achiziţie sau segment de piaţă, pierderea de valoare este foarte diferită. Nu sunt luate în calcul echipamentele opţionale şi nici starea tehnică, acestea depinzând de la un autoturism la altul.
                                Last edited by mr.K; 28 December 2016, 10:31. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google