Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nici nu pot sa mai privesc clipul ala. ma doare sufletu' ce E90-uri caseaza aia.

    Comment


    • Le plateai tu prima de casare de la Rabla lor, nu?
      Parca era 2500 de euro.
      Sunt curios daca si le ei e vechimea de minim 10 ani a masinii pentru a fi inscrisa la Rabla. Nu de alta, dar E90 abia a facut varsta in 2014.
      La romani masina abia isi incepe viata la 10 ani. Bine, nu e cazul Loganului, vorbim de masini care rezista frumos la trecerea timpului, fara a i se deforma caroseria, de rugina nu mai vorbesc.
      Last edited by mr.K; 16 October 2016, 09:44.

      Comment


      • Nu e chiar atat de "roz" situatia precum se vede in clip!! pun pariu ca la plecarea acelor camere de filmat apar tot felul de rable pline de praf/busite , asta e ca la Uzina Dacia cand erau angajatii de pe linia de asamblare filmati , toti cu salopete curate , lucrand impecabil si cu zambetul pe buze!! realitatea este alta , cum stiu ca numai sunt pe camera cum trantesc usile la masini cand ceva nu se imbina cum trebuie etc...
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Le plateai tu prima de casare de la Rabla lor, nu?[emoji38]
          Parca era 2500 de euro.
          Sunt curios daca si le ei e vechimea de minim 10 ani...
          Si la 2500 de euro merita sa iei niste masini cabunele de acolo. Vii aici si iei pe ele mai mult decat pe loganurile noi. Chiar si la 10 ani vechime.
          Sunt destui fraieri care dau 15.000 de euro pe astfel de masini.
          Last edited by Fanez; 16 October 2016, 12:34.

          Comment


          • Nu e chiar asa. 328i , 740i si tot asa. La noi se cauta 2.0d macim 2.5 d
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by Silica View Post
              asa arata "Programul Rabla" si pe la noi?
              Bo$$, alea nu sunt masini pentru programul rabla. Sunt masini care nici n-au parasit fabrica, nici n-au vazut autobahn-ul. Cred ca n-au trecut testele de calitate, sau ceva.

              Uitati-va si voi la tapiserii, nu au urma de uzura. Uitati-va la lichide, ca sunt asa cum le-au bagat. Cauciucurile sunt noi, discurile nu au nicio urma de uzura.

              Mai ganditi si voi dupa ce vzionati un astlel de filmulet.
              Last edited by vitriol; 16 October 2016, 14:59.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Eu la secunda 4 vad un break cu jante de aliaj pe spate si tabla pe fata. Nu cred ca iese din fabrica asa, indiferent ce nebun ar da comanda de genul.
                Plus ca sunt ani de fabricatie foarte diferiti. BMW serie 7 sunt din 2 generatii, de exemplu.
                Last edited by mr.K; 16 October 2016, 16:15.

                Comment


                • Si asta e argumentul tau? O masina care are o janta de tabla? Nea K, vizioneaza tot filmul si lasa prostiile.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • N-am rabdare sa vad ceva ce nu imi aduce vreun beneficiu.

                    Ti-am zis doar ca vad generatii diferite de masini, doar nu stau in stoc ani de zile pana iese alta generatie.

                    Comment


                    • Pai nici nu trebuie. Eu am vazut pe sarite, intr-un minut. E de ajuns sa-ti dai seama ca sunt masini nefolosite.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Sunt d-alea care nu s-au vandut si l-a expirat termenul de valabilitate.

                        Presedintele tarii zice la TV: "Am vazut la televizor, ca avem 5 localitati afectate de inundatii..."
                        A aflat de la televizor? wow!
                        Last edited by Fanez; 16 October 2016, 19:16. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Presedintele tarii zice la TV: "Am vazut la televizor, ca avem 5 localitati afectate de inundatii..."
                          A aflat de la televizor? wow!
                          mai e Gadea la ei ? dar "amenintata", cum o cheama ? mai are emisiune ?
                          data viitoare inregistrez emisiunea si o postez dupa comentariul tau, sa vedem daca ai uitat sau ai gresit vreun cuvant.

                          Comment


                          • Pe B1 am vazut "declaratia domniei sale", intr-o conferinta de presa. Nu a spus-o ca invitat al nu stiu carei televiziuni. (Nu stiu cum am nimerit eu pe B1)
                            Tu ca presedinte de tara afli de la televizor ce probleme apar in tara?
                            P.S. Gadea a lucrat la ei?
                            Last edited by Fanez; 16 October 2016, 22:05.

                            Comment


                            • Originally posted by Oti View Post
                              Asta e valabila la voi in Banat, ca doar sunteti cu 100 ani evoluati fata de restul tarii...
                              era asa acum 25 de ani, azi insa tre' sa ma gandesc al dracu' de serios daca sa pun postul tau la "perle" sau nu in caz ca ai uitat, sau n-ai stiut nici o data, la voi nu am vazut 3 semafoare in 200m, 7 ambarcatiuni intr-un sant din mijlocul orasului, palmieri la ghiveci si lucrari de modernizare a infrastructurii cfr pe banii primariei (ca ei, ceferu, saracii, "n-are fonduri" si primaria are nevoie oricum sa lateasca strazile de sub pasajele cfr). am ajuns un fel de caracal al vestului, daca pot sa zic asa

                              ps: nu e normal ca de starile de calamitate demnitarii de rang superior sa afle de la stiri pe de alta parte, nu-i normal nici ca pentru orice buda infundata sa fie anuntat ministrul mediului, al internelor, primul ministru si presedintele.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Seba oh...deja am depasit caracalul. Eu din modern pana in iosefin am 18 semafoare (aprox 6 Km). iar pe o distanta de 3 Km sunt 14 semafoare. Iar in zona centrala...in aprox 1000 m sunt vo 7 semafoare.
                                Anul trecut, in decembrie (cea mai aglomerata luna din an)...facem 18 min pe traseu. Acum...in cea mai lejera luna fac 20...iar in mod curent...fac 25-30 min. Daca cumva fac greseala sa plec la 7:30 de acasa...fac 45-50 min.
                                Oti...deci...da...poate suntem cu 100 ani...dar cu minus in fata...si toate asta multumita Doamnei Tovarasul Nicolae Roaba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google