Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acum ce e drept, in piata 700 e haos datorita, sau mai bine zis "multumita" cfr-ului, ca ei au taragant cam 2 ani aprobarile pentru modificarea pasajelor. adica tu ai un pom la mine in curte, iti spun ca tre' sa-ti tai crengile uscate ca pica pe masina mea, tu zici ca n-ai bani de scara si joagar, eu fac rost de scara si joagar si apoi vii si emiti pretentii sa-ti tai pomul iarna, ca atunci nu face fructe. pai du-te bah in stimata dec maica-ta pe banii mei mai emiti figuri? cand se vor termina lucrarile la pasaje, eu zic ca circulatia va reintra in normal. unele semafoare sunt chiar ok, dar sunt si intersectii prin care treci mai usor cand se strica semafoarele si fiecare trece cum poate culmea dracu', nici un accident in intersectiile in care n-au functionat semafoarele weekend-ul trecut. ce zici de asta?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Seba vezi ca au fost defecte vo doua zile semafoarele de la hotel continental...ghici ce...pe traseul prefefcutra-centru s-a scurtat timpul de deplasare cu aprox 3 min (fix cat pierdeam la semafoare).
      Cand se termina santierele...in afara de cel de la pasajul jiului...restul sunt frectii la picior de lemn. Cel de pe popa sapca...degeaba largesc strada...ca nu acolo-i problema. Problema-i in punctele cardinale...acolo trebuie facute alte sincronizari.
      Iar semafoare...un singur semafor imi pare util: cel de la hotel continental pentru pietonoi (au fost multe accidente acolo). restul...doar aberatii a lingaului Culita...care a lins pe roaba lu' Dumnezeu, Tov Nicolae Robu.

      Comment


      • pai de alea de la conti ziceam, ca am trecut mai usor pe-acolo. mai repede, dar mai riscant ala de pietoni de la conti eu nu-l faceam pe comanda de pieton, ci pe automat. ca degeaba si verde spre bastion sau de la prefectura spre complex, ca vine un bivol si-ti da rosu la 100m de la intersectie si mai treci "lulu"...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Seba bine, acolo se putea face o chestie inteligenta (paradoxala chiar pt doamna Robu). Semaforul face verde pentru pietoni doar cand este rosu si la bastion si in intersectia de la conti. Si practic asa asigurai intersectia fara sa incurci circulatia. Dar nah...pentru ca culita...si fundul cativelat al doamnei robu...

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            mai e Gadea la ei ? dar "amenintata", cum o cheama ? mai are emisiune ?
            data viitoare inregistrez emisiunea si o postez dupa comentariul tau, sa vedem daca ai uitat sau ai gresit vreun cuvant.
            "Am văzut la televizor că în cinci localităţi din Galaţi am avut zilele trecute inundaţii. I-am rugat pe colegii mei să sune la toate autorităţile de acolo şi să-mi spună ce s-a întâmplat şi ce cred oamenii de acolo că ar fi fost bine şi ar fi trebuit să se facă
            sursa
            Last edited by Fanez; 17 October 2016, 13:39.

            Comment


            • Si noi vrem benzina mai ieftina.


              OMV Petrom vinde 19 zacaminte petroliere din Romania catre o companie olandeza, cu tot cu angajati.
              OMV Petrom a vandut 19 zacaminte petroliere din Romania, cu tot cu angajatii care lucreaza la aceste exploatari, catre subsidiara din tara noastra a companiei olandeze Mazarine Energy, insa valoarea tranzactiei nu a fost facuta publica.



              Apropi de cimisoreni.


              Un barbat inarmat a incercat, duminica dimineata, sa jefuiasca o cafenea din Timisoara, iar intreaga scena a fost filmata de camerele de supraveghere. Ciudat este ca nimeni nu a sunat la 112 si nici nu a depus plangere la politie, autoritatile sesizandu-se din oficiu, dupa aparitia imaginilor in spatiul public.
              Un barbat inarmat a incercat, duminica dimineata, sa jefuiasca o cafenea din Timisoara, iar intreaga scena a fost filmata de camerele de supraveghere. Ciudat este ca nimeni nu a sunat la 112 si nici nu a depus plangere la politie, autoritatile sesizandu-se din oficiu, dupa aparitia imaginilor in spatiul public.
              Last edited by mr.K; 17 October 2016, 14:00.

              Comment


              • Informatii despre Mazarine Energy

                Subsidiara din Romania a fost infiintata in 2015. Potrivit datelor de la Ministerul Finantelor, consultate de Ziare.com, anul trecut firma a avut venituri 0 si cheltuieli in valoare de 17.876 de lei.
                paguboasa afacere...

                Comment


                • AntiReclama la Reclama

                  Iar am primit pe "feceboock" reclama asta idioata. Cu sloganul "astia ai nostri sunt mai destepti ca ai lor" o dau si eu mai departe. Oare cati sunt care pun "botu", ce stiti se scumpeste benzina? De obicei aparea atunci cand era 6lei/litru.
                  Attached Files
                  Last edited by Oti; 20 October 2016, 20:01.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Ma tot uit pe aici si pe la reclame...si la TV...si nu pot sa nu ma intreb: cum fras imi deschid cont bancar in botswana?

                    Comment


                    • De ce? vrei sa te umpli de p**e... bostwaneze.
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • Pai ce, in botswana nu poti sa-ti faci cont decat in moneda locala?

                        Comment


                        • Traiesc in romania...am prea multe...primite de la parlamentari, senatori, primari...si astia care-i voteaza...trebuie sa le depozitez undeva...

                          Comment


                          • Originally posted by Fanez View Post
                            Pai ce, in botswana nu poti sa-ti faci cont decat in moneda locala?
                            ai dreptate, poţi să-ţi faci cont şi în pi..de, moneda statului vecin.

                            Comment


                            • Moneda sotiei statului botswana . Cum o cheama pe sotia lui Bula? Bizda.

                              Comment


                              • Lasati discutiile despre bani, ca sunteti datori la banci fara sa stiti.

                                Traim pe imprumut: Datoria publica globala creste anul acesta cu inca 11 trilioane de dolari

                                Peste 80% din datoria publica de pe glob este detinuta de doar 11 state, SUA deschizand lista marilor datornici cu 20,1 trilioane de dolari, urmata de Japonia, China si Italia, cu datorii de 11,8 trilioane, 5,3 trilioane, respectiv 2,5 trilioane de dolari.

                                Pe urmatoarele trei locuri se claseaza Franta, Germania si Marea Britanie, la egalitate de puncte in privinta debitelor: 2,4 trilioane de dolari.

                                India, Canada, Brazilia si Spania completeaza lista celor 11 tari cu datorii publice consistente, in cazul lor sumele variind intre 1,3 si 1,5 trilioane de dolari.
                                Voi va dati seama ca bancile ne detin munca pe 1-2 ani in avans?
                                La un moment dat, tare mi-e ca tarile vor achita datoriile catre banci cu bunuri din patrimoniu public. Exemplul Greciei cand astia se agita sa-i tot dea imprumuturi ca sa-si plateasca vechile imprumuturi e un exemplu de camata mondiala. Asa, nu mai termini niciodata cu datoria si vinzi casa (tara).
                                Asa ca, nu vor mai fi tari ca acum, ci se vor numi JP Morgan, Deutsche Bank, Santander, BNP Paribas, Chase, Citibank, HSBC, Bank of America , cu capitala mondiala la FMI.
                                Last edited by mr.K; 21 October 2016, 11:41.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google