Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    Kojak cam cati km pe ora aveai?
    Vreo 70 cred, sau nici macar. Taxiu' ala demara ca ultima lesinatura. Oricum am franat lejer, deja eram incalecat pe b1, ma asteptam sa franeze la rosu.
    Last edited by Kojak; 5 November 2016, 02:46.

    Comment


    • Aeroportul Internaţional Arad, care a fost modernizat cu circa două milioane de euro, dar nu mai are curse regulate de pasageri sau marfă, va fi preluat de către Minsterul Transporturilor, a anunţat, joi la Arad, ministrul Transporturilor, Sorin Petru Buşe, citat de corespodentul MEDIAFAX

      Primarul municipiului Arad, Gheorghe Falcă, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, că ministrul Transporturilor a apreciat faptul că aeroportul este modern şi "s-au declanşat procedurile de transfer către minister şi evident fuziunea cu Aeroportul din Timişoara, astfel încât în vestul ţării să existe un singur aeroport, cu pistă la Timişoara şi cu pistă la Arad".
      Deci sunt tot 2 aeroporturi, sub o singura denumire si conducere administativa.
      Nu stiam ca Aradul e cartier al Timisoarei.
      Si daca unesti administrativ cele 2 aeroporturi, pista aia de la Arad tot nu va avea clienti, daca avioanele vor ateriza tot la TM.

      Investitii fara cap, studii de fezabilitate facute in debaraua unui SRL.

      Mai e un aeroport la Tulcea, cu cativa pasageri pe an.

      In schimb aeroportul international Iasi a fost pus la coada 20 de ani pana s-a realizat o noua pista modernizata pentru avioane de mare capacitate, existand cerere din partea multor companii, care preferau sa opereze pe aeroportul de la Chisinau.
      Tara de rahat, interese de rahat pe plan local, Falca si Boc au supt banii din toata tara si i-au cheltuit pentru binele unei particele din tara.
      Ca parca daca vin rusii si ocupa Moldova, o sa-i opreasca niste dealuri de 1500-2000 m numite munti pe la noi, sa invadeze si Ardealul.

      Acu', sa planteze zarzavaturi pe aeroportul de la Arad, ca nu e sustenabil economic.
      Aia din Arad ajung cu masina in Europa, se pare.

      Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport
      Last edited by mr.K; 5 November 2016, 10:17.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Sa fim seriosi, cand esti angrenat in mijlocul problemei, sa zic asa, te stergi la....cu statia radio.
        Am vrut sa spun ca daca ar folosi mai multi soferi aceste statii radio si ar semnala si alte probleme in trafic in afara de radare, poate s-ar limita efectele acestor accidente in lant.

        Comment



        • In alta dezordine de idei...
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            ...Nu stiam ca Aradul e cartier al Timisoarei....
            daca mai spui asta o data, or sa vina aradenii sa te omoare le-ai atins orgoliul mai rau decat daca batea poli pe uta cu 6-0 acasa la arad

            Originally posted by mr.K View Post
            ... Falca si Boc au supt banii din toata tara si i-au cheltuit pentru binele unei particele din tara....
            genial replica, dat total "pe langa" nu poti numi "o particea" bucurestiul si jumatate din judetele din moldova si oltenia. au luat bani din tm, ar, cj, bh, ph, ag, db, ct, is, bv, hr, cv si au pompat in judetele mai sarace (marea majoritate insa din fieful psd). de jud timis stiu c-a bagat 480 milioane de euro si au primit inapoi 135 de milioane. deci cu certitudine nu s-au bagat bani din toata tara intr-o "particica", ci mai degraba, daca ma uit la contribuabilii din pib, vreo 10 judete tin in spate restul de 30. asta de vreo 20 de ani incoace.

            Originally posted by mr.K View Post
            Aia din Arad ajung cu masina in Europa, se pare.
            nu numai ei sunt mai multe orase care au bafta ca sunt la mai putin de 80km de Europa si mai aproape de doua capitale adevarate (Budapesta - 290km si Viena - 500km). ungurii au in Budapesta 9 poduri peste Dunare. noi cate avem, in toata tara? 5

            ref la accidental de pe a2: ex-seful demis al cnadnr spunea ca actuala conducere cnadnr e vinovata, ca n-au functionat panourile electrice pe care sa scrie "atentie, ceata" bah da cat de bou si de choir tre' sa fii sa nu realizezi ca mergi prin ceata si tre' sa ti se scrie pe nsite panouri pe care nu le vezi? impotriva acestui individ mi-a placut o declarative a unei femei care a zis ca a citit pe un semn "macar 60". ei aveau 80, deci se incadrau si inca o chestier pe langa aia cu "la ce foloseste semnalizarea si banda de accelerare": n-am vazut prea des la noi pe autostrada ca atunci cand semnalizezi ca vrei sa intri de pe banda de accelerare, cei din stanga ta sa semnalizeze si ei si sa treaca o banda spre stanga, sa poti intra si tu. si inca ceva, romanii nu au bunul simt ca atunci cand se ingusteaza drumul, sa se incadreze gen "fermoar". aia de pe prioritate pur si simplu se pisa pe aia carora li se ingusteaza banda. cand o sa invatam sa fim nu neaparat civilizati, ci sa ne folosim alea 2 kile de creier in mod util, n-o sa mai avem dublu de morti in accidente fata de orice tara din Europa. si nu infrastructura e de vina, nici lipsa ei, ca si pe putinele autostrazi pe care le avem, vin temberli cu 200-250, desi calitatea asfaltului de-abia permite acel 130 intr-o minima siguranta.
            Last edited by Seba; 6 November 2016, 22:29.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              ungurii au in Budapesta 9 poduri peste Dunare. noi cate avem, in toata tara? 5
              Avem si noi in Bucale, nu stiu daca 9, dar destule peste Dambovita.
              Avem chiar peste noo!
              Last edited by Kojak; 6 November 2016, 22:33.

              Comment


              • asa-i mai era unul acum cativa ani care-mi explica foarte serios ca si bucrestiul are zgarie-nori cu 10 etaje, nu doar ney-york-ul si ca restul tarii mai are pana sa construiasca asa blocuri...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Degeaba banatene, Bucalele e fruncea!

                  Comment


                  • Pai, acolo se cerne faina. Si se ia vama.

                    Comment


                    • vama adevarata se ia la constanta. e judetul cu cele mai mari incasari de taxe vamale. asta cred ca-i singurul lucru logic si normal in tara asta or mai fi vreo 2, maxim 3, dar care nu-mi vin acum in minte...

                      kojac, spre ca stii de gluma :de la bucuresti se da ora exacta, dar dupa ceasul de la gara din viena
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Originally posted by Seba View Post
                        kojac, spre ca stii de gluma :de la bucuresti se da ora exacta, dar dupa ceasul de la gara din viena
                        . Buna asta, n-o stiam!

                        Comment


                        • actuala conducere cnadnr e vinovata, ca n-au functionat panourile electrice pe care sa scrie "atentie, ceata"
                          Unul zice ca functionau panourile.
                          "Eram prima masina. A venit cineva din spate si m-a lovit. Eram la volan, circulam pe banda doi. Se poate circula si pe banda intai si pe banda doi. Nu eram stationat. Am redus viteza pentru ca scria pe panourile alea sa reducem viteza. Eu am redus viteza, imi apar viata mea. Nu aveam elev. Mergeam la Braila la o pomana", spune instructorul Ion Marin Tira.

                          Potrivit datelor din ancheta, Dacia Logan condusa de instructorul auto a fost lovita de un Volkswagen Golf.
                          Ultima masina care a intrat in vehiculele avariate si blocate pe autostrada A2, sambata, a ramas cu kilometrajul blocat la viteza de 118 kilometri pe ora, arata surse din ancheta.


                          Unul avea 118 km/h pe ceata. Ori suntem smecheri, ori nu mai suntem...
                          Last edited by mr.K; 6 November 2016, 23:12.

                          Comment


                          • Ce-o fi zis ultimul intrat in carambol , lasa ca eu am timp sa franez , am masina buna!! yeah right!! a vazut atunci ce tampenie a facut.
                            Probabil asta si-au spus toti in sinea lor , implicati in accident : "lasa ca am timp , eu vad bine , pot merge si peste 100 km/h , eu sunt zen "
                            Last edited by prometheus; 6 November 2016, 23:20.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              ...Falca si Boc au supt banii din toata tara si i-au cheltuit pentru binele unei particele din tara...
                              Originally posted by Seba View Post
                              ...
                              genial replica, dat total "pe langa" ... ...au luat bani din... si au pompat in judetele mai sarace (marea majoritate insa din fieful psd)...
                              N-am citit eu bine? Falca si Boc au bagat banii supti in fieful psd?
                              Am fost plecat in uichend si nu stiu, nu stiu...

                              Comment


                              • Instructorul ala a vrut sa-si apere viata, doar ca nu prea l-a dus capul sa se dea din calea nebunilor.

                                118 km/h probabil in momentul impactului. Cred ca o fi apucat sa franeze putin.

                                Numai dobitoci. Genul ala de oameni carora le spui ca au gresit dupa ce ai fost la o juma' de secunda sa te urci peste ei in masina pentru ca intorc pe dubla continua, iar ei incep sa te injure.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google