Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inghinal.

    Comment


    • Bineînțeles! Le bărbiereau portofelele (carduri nu iegzistau în Românica pe vremurile alea). Sau ce credeai, că era pe gratis? E-hei...
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • Pai cum nu era gratis? Parca era vorba de patriotism.

        Comment


        • Ar fi trebuit săfie vorba de patriotism, nu era.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Originally posted by Oti View Post
            Hai sa fiu si eu off, stiind ca toti sunteti amatori de poze cu masini.....si nu prea aveti ocazia sa vedeti Logan-uri in "c..rul gol", fac pe fotograful amator si incep un serial de "benzi desenate" , gen "Pif si Poc". Daca va place continui, daca vreti si alte marci cereti, daca vreti numai Dacia, tot asa, in functie de cerinte.
            daca tot ai acces la ele, "in pielea goala", uita te si la pompa aia servoelectrica si vezi daca are vreun orificiu de golire a uleiului si apoi arata-ne si noua daca-l gasesti. ms...
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • Originally posted by Cherubino View Post
              Ar fi trebuit săfie vorba de patriotism, nu era.
              Originally posted by mr.K View Post
              ...
              Acum vedem cat vor frati nostri in Europa ca tara, sau vor numai pasapoarte romanesti si sufoca ghiseele la Iasi....
              Cand ii vad pe astia care fac marsuri de unire, ma pufneste rasul. Ar trebui mai bine sa intrebe Rusia daca ne da voie sa ne unim.
              De unde dorinta asta a romanilor din ziua de azi sa se uneasca cu cei de peste Prut?
              ....
              Cica Dodon are momental 55%. cine vrea unirea cu Romania?

              La citatul lui @Cherubino voiam sa raspund:
              Originally posted by Fanez View Post
              ... Parca era vorba de patriotism.
              N-am mai apucat sa editez.
              Last edited by Fanez; 30 October 2016, 23:38. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Intre timp nenea Dodon a mai scazut sub 50%, dar nu-mi fac nicio iluzie ca nu va castiga in turul al doilea. Pe de alta parte, a fost "inghesuiala" mare si la vot, procentajul de participare a fost de sub 50% din numarul total de alegatori. De aici se vede ce interes major au "fratii" referitor la viitorul lor (nu zic ca noi am fi mai breji la capitolul asta).
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Daca "omul de rand" ar fi vrut cu adevarat, ar fi fost prezenta masiva. Sau pentru ca sunt romani, tipic romaneste: "las' sa faca altii pentru noi."

                  Comment


                  • prezenta la vot nu e data de "las' ca fac altii", ci de faptul ca nu conteaza cum votezi, ca tot prost iese, si oamenilor le e lehamite.
                    una peste alta, moldovenilor le e mai bine cu rusii.
                    ue nu-i prea baga in seama, ca n-au de ce. nu ne baga nici pe noi, care totusi mai producem ceva.
                    dar moldovenii ce sa faca in ue, in afara de piata de desfacere ?! dar nici n-au bani. somajul ar bate spre 50%. o gramada dintre ei lucreaza in rusia.
                    ce locuri de munca l-ar oferi ue ?
                    iar ue nu se poate apara nici pe ea, ce sa mai zic de altii ?!

                    Originally posted by Fanez View Post
                    Daca "omul de rand" ar fi vrut cu adevarat,
                    ce naiba sa vrea cu adevarat ? ei tot saraci vor ramane si tot prost le va merge.
                    sa vina in ue ca sa fumeze si sa bea la preturi astronomice ?! nu cred ca ii intereseaza. in afara de preturi nesimtite nu stiu ce ne-a adus ue. concret...
                    Last edited by B997NDL; 31 October 2016, 11:24. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      ...
                      ue nu-i prea baga in seama, ca n-au de ce...
                      Mana de lucru ieftina ar fi un motiv.

                      Comment


                      • Originally posted by B997NDL View Post
                        ... moldovenilor le e mai bine cu rusii...
                        Si asta e adevarat, dar le e bine si cand "sug" zecile sau sutele de milioane de euro acordate sub forma a tot felul de ajutoare de catre fraierii din "mama Romanica".

                        Si ca sa schimb putin subiectul, tocmai ce s-a incheiat turneul campioanelor la tenis si s-a dovedit inca o data ca cine nu sufera de "deviatie de sept" la capitolul orgolii si fumuri are sanse sa castige turneul. Bravo, Cibulkova si hai sictir, Halep!
                        Last edited by Cherubino; 31 October 2016, 12:46.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • sutele alea de milioane nu ajung la mase. au o coruptie cel putin egala cu a noastra. si nu cred ca ai nostri vor mai avea de unde sa dea.
                          noi trebuie sa pastram sutele de milioane pentru catedrala neamului.
                          as scoate religia in afara legii. nu suntem mult mai buni decat musulmanii,
                          decat in masura in care "ne doare la bascheti" de religie.
                          ceilalti se tarasc pe coate, fac plantoane si sectoare cat le zic jegurile de popi.

                          Originally posted by Fanez View Post
                          Mana de lucru ieftina ar fi un motiv.
                          deocamdata, cea mai mare problema a europei e somajul intre tineri.
                          de italia stiam de mult timp.
                          dar am vazut un documentar cu finlanda, suedia... de te ia capul.
                          nu mai aveau nicio speranta absolventii unei facultati (oricare)
                          Morala e sa renunti la fgacultate si sa te faci fierar-betonist, zugrav...etc

                          Originally posted by Cherubino View Post
                          Bravo, Cibulkova si hai sictir, Halep!
                          halep atata poate, nu e voba de fumuri. fizic stam prost.
                          ,mai infumurati decat cehii nu sunt nici nemtii sau americanii.
                          dar ai vazut-o pe aia cum arata ?! ziceai ca e arnold.
                          si dupa nas e si cioara. eu asteptam mai mult de la kerber.
                          Last edited by B997NDL; 31 October 2016, 13:20. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • va rog incetati cu "cioara" si altele de genul. mersi
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Pe sistemul "daca n-o montezi cum trebuie, te bat cu ea pana vine politia".
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                sutele alea de milioane nu ajung la mase. au o coruptie cel putin egala cu a noastra. si nu cred ca ai nostri vor mai avea de unde sa dea.
                                noi trebuie sa pastram sutele de milioane pentru catedrala neamului.
                                as scoate religia in afara legii. nu suntem mult mai buni decat musulmanii,
                                decat in masura in care "ne doare la bascheti" de religie.
                                ceilalti se tarasc pe coate, fac plantoane si sectoare cat le zic jegurile de popi.
                                De acord 100% !
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google