Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si tvr-ul si alte "televizuini" si alte mari companii, in special cu capital strain.

    Comment


    • pai da, ca cineva a dat liber la pensii anticipate, liber la pensii de eroi care n-au vazut gram de razboi, decat eventual la stiri la televizor, pensii speciale, ajutoare sociale alora care nu vor sa lucreze, bani spalati cu firmele de import medicamente, casa asigurarilor de sanatate, sistemul judiciar de rahat(au ajuns criminalii sa aibe drept sa stea 2 in celula, mancare moca, caldurica, sala de sport, munca doar daca vor ei, in conditiile in care studentii stau 5-6 in camera, platesc cazare, mancare si acces la sala de sport intr-un sistem educational gratuit in constitutie, pe bani in realitate), exemplele pot continua. in plus, la nivel global suferim de imbatranirea populatiei, deci pe termen mediu si lung ori ne inmultim, ori crestem taxele, alta varianta nu cred ca avem in actualul sistem economic. si nu ma refer doar la ala romanesc...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Decizie oficiala: Romania a ramas fara o medalie castigata la Jocurile Olimpice de la Rio



        Baiatul asta se jura ca nu s-a dopat. Probabil era sigur ca nu-l vor depista. Fraierul. Testosteronul nu se gaseste in pastile contra racelii, cum a luat Andreea Raducan.
        Acum sa dea inapoi premiile primite de la COR, federatia romana, ministerul sportului etc.

        Comment


        • adica toate cinci erau doar patru. medaliile evident. demisii ceva la sport nimic ? doar sportii sunt devina ...

          ps : am si uitat de petrache :P http://revista22.ro/70255818/dupa-es...i-olimpic.html
          Last edited by Costi-bc; 13 October 2016, 16:19.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Petrache a demisionat ca tot i se termina mandatul.

            Comment


            • Bine ca l-au gasit dopat dupa ce l-au premiat. Au zis: bai, astia au prea multe medalii, hai sa mai luam din ele.

              Comment


              • stii ce-i fain in toate povestile astea? ca rezultatele la testele anti-doping vin dupa 3 luni. un fel de romanie, pe invers, federatiile astea sportive si laboratoarele lor de analize. doar ca astia fac invers, prima data ii pupa in cur, apoi ii lasa in curu gol la noi, prima data te urmaresc penal, apoi te scapa ca s-a prescris fapta
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Mai bine il lasa in curu' gol inainte sa-l pupe.
                  Ziceam eu mai sus: esti adversarul meu? Dosar penal, nu mai candidezi. Pe urma nu mai conteaza ca n-ai fost vinovat. Raman singurul candidat. Cu cine votezi?
                  Dragnea cum a candidat la sefia partidului? Singur. Pe cine au ales?
                  Last edited by Fanez; 13 October 2016, 17:27.

                  Comment


                  • gata... esti 100% psd-ist si antenist.
                    adica, dragnea i-a facut dosar lui ponta ?!

                    Comment


                    • Daca spun ca e frig afara o sa zici ca sunt de la meteo si fac prognoza pentru protv
                      Ce legatura are dosarul lu' ponta cu alegerea lu' dragnea? Nici nu mai stiu daca avea ponta dosar pe vremea aia. Am scris mai sus cum se repeta istoria cu dosarele penale. Asta cu dragnea a fost un exemplu, cam ce vor sa faca liberalii la alegerile viitoare.
                      ...auzi, pesedist si antenist... chiar ca nu ma pot abtine sa nu

                      Comment


                      • pai daca in viziunea ta liberalii si ceilalti vor sa faca dosare "politice" psd-istilor , ce inseamna ca esti, de dreapta ?! si unde auzi textele astea, la digi 24, la b1tv sau la realitatea ?!

                        Comment


                        • Nu la astia ca astia tin cu ursul.
                          Am vazut pe Animal Planet si pe Cartoon Network.

                          Apropos de urs. Ati vazut de cati prosti a fost nevoie sa omoare bietul ursulet la Sibiu? Ce dobitoci. Aia a fost manevra, au vrut sa-l omoare, sa nu mai aiba ei "dureri de cap". xxxx-m-as in capu' lor.
                          Greseala intentionata.
                          Last edited by Fanez; 13 October 2016, 19:13. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Eu am auzit ca "tehocratul" de ministru al transporturilor isi da demisia ca sa candideze la alegeri. Nu, nu independent, cum ar sta bine unui tehocrat. Ci la liberali.
                            Curat tehnocratie!
                            Nu spun pe ce post am vazut, ca ma catalogheaza Nedelica.

                            Comment


                            • Pai unde? I-a placut la minister si mai vrea.
                              Mai e unu' cu nume de manelist care racoleaza "tehnocranti" d-astia.
                              Last edited by Fanez; 13 October 2016, 20:12.

                              Comment


                              • @mr K
                                tehnocratie inseamna sa fie calificat pentru postul ala, nu vreun medic la transporturi si invers. nu sa fie impartial, pentru ca e imposibil. sa fim seriosi.
                                toti romanii au anumite afinitati care se schimba continuu. unii nu pot fi de reapta si invers, dar niciunul nu e impartial.
                                poate daca era vreun robot programat...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google