Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa polish, folie sau lac sau ceara solida la fiecare spalare
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Am murit Bud Spencer aka Piedone.

      Sunt sigur ca majoritatea celor nascuti inaintea aparitiei facebook au vazut macar un film cu el.

      Actorul italian Bud Spencer, cunoscut tuturor ca „Piedone” a murit luni la vârsta de 86 de ani, a anunțat fiul său citat de agențiile de presă internaționale, scrie Agerpres.

      RIP.

      Comment


      • El si Louis de funes sunt o buna parte din copilaria mea

        apropos... https://www.youtube.com/watch?v=xOn9b_0mtA0
        isi aduce aminte cineva? Sau sunt prea batran eu?

        Comment


        • Cred ca Dumnezeu se relaxeaza foarte fain...ii canta Freddy Mercury, rade cu Bud Spencer si-l plimba blana Henri Toivonen...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Ce ziceati de brexit?
            ... “mai mult de jumătate din rezerva de aur a Romaniei (respectiv 60%) a rămas depozitată în afara graniţelor ţării, în principal la Londra.
            Asta inseamna ca 60 de tone din aurul romanesc se afla la Londra, capitala Marii Britanii care tocmai a decis iesirea din UE.

            L.E De aia nu ne sufera "englejii".

            Comment


            • "Rezerva" de la Moscova e de 90 si ceva de tone.
              Romania are doar niste hartii pentru 150 de tone de aur.

              Comment


              • "Rezerva" de care zici e "pa" de mult.

                Comment


                • Pai daca maine intri si cu britanicii intr-un conflict pe diverse teme (imigranti, locuri de munca, culoarea cerului etc.) si nu se mai respecta legile internationale, nu zici pa si la aurul de la ei?

                  Comment


                  • Eu cred ca deja am zis.

                    via Tapatalk

                    Comment


                    • Se pare ca a mai fost niste aur care a disparut fara acte.



                      Unii spun că în noaptea de 14 spre 15 decembrie 1989 un avion a decolat din Otopeni cu un transport special către Teheran. Avionul ar fi avut la bord lingouri de aur de 24 de tone. Din Iran, după cum spun fișele de evidență aeriană, avionul s-a întors gol abia pe 4 ianuarie 1990.
                      Aur mai e destul in munti, daca l-am extrage noi, ne-ar dura fix in papadie si de FMI, si de UE si de tac'su.
                      Last edited by mr.K; 29 June 2016, 10:02.

                      Comment


                      • Originally posted by bolovan View Post
                        El si Louis de funes sunt o buna parte din copilaria mea

                        apropos... https://www.youtube.com/watch?v=xOn9b_0mtA0
                        isi aduce aminte cineva? Sau sunt prea batran eu?
                        eu imi aduc minte perfect, dar asta inseamna ca suntem amandoi batrani.
                        mai ales, daca ai amintit de de Funes.

                        Originally posted by mr.K View Post
                        Am murit Bud Spencer aka Piedone.

                        Sunt sigur ca majoritatea celor nascuti inaintea aparitiei facebook au vazut macar un film cu el.

                        Actorul italian Bud Spencer, cunoscut tuturor ca „Piedone” a murit luni la vârsta de 86 de ani, a anunțat fiul său citat de agențiile de presă internaționale, scrie Agerpres.

                        RIP.
                        Dumnezeu sa-l odihnesca !
                        le-am vazut pe toate. cred ca "Par si impar" l-am vazut de vreo 6 ori, cand chiuleam de la liceu.
                        Last edited by B997NDL; 29 June 2016, 10:28. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Eu nu sunt chiar batran, sunt chiar foarte tanar...doar arat batran...ca sa induc lumea in eroare.
                          Cred ca anul asta o sa-mi dus sotia la bai cu namol...
                          Sau, ca sa-mi citez fratele...tanar pensionar (el este mai batran ca mine...si mai ramolit)

                          P.S. Nu sunt chiar asa de batran...am aproape 40...nevasta a reusit sa ma imbatraneasca inainte de vreme.

                          Comment


                          • inseamna ca e o femeie de nota 10, ca in general cu imbatranirea se ocupa amantele.

                            Comment


                            • Nu nu...se comporta ca o combinatie perfecta intre amanta si sotie: cicalitoare ca sotia...si tocatoare de bani ca o amanta.
                              Amanata n-am...La un moment dat am avut o discutie cu sotia...si ma intreaba daca nu cumva am amanta, la care raspunsul meu a fost ceva de genul: "Chiar asa sado-maso ma crezi? Inca una pe cap? No thanks...stau prea prost cu nervii".
                              De asta n-am inteles nici poligamia la alte popoare: 5 neveste...5 soacre...banuiesc ca in zonele alea rata de sinucidere este colosala...

                              Comment


                              • Cei de la firma de asigurari mi-au gasit 50% din vina pentru ca nu am acordat prioritate celui de pe contrasens.Locatia : Bretea BD. Timisoara spre Drumul Sa...


                                Dauna culpa comuna de la City Insurance.
                                A avut dreptate asiguratorul?, subiectul se dezbate si pe alt forum.
                                Last edited by aris86; 29 June 2016, 10:44.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google