Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am o rugaminte. Nu mai stiu ce parola am la wi-fi personal. Cum o pot afla? Multumesc.

    Comment


    • ce este wi-fi personal?

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Am o rugaminte. Nu mai stiu ce parola am la wi-fi personal. Cum o pot afla? Multumesc.
        trebuie sa fie scrisa pe spatele routerului, daca n-ai schimbat-o.

        Comment


        • Nici vinu’ de Milestii Mici nu e de colea.
          Keep walking...

          Comment


          • Originally posted by gecmc94 View Post
            ce este wi-fi personal?
            Ma refeream la wi-fi de acasa.
            Am rezolvat.

            Comment


            • Parola de Wi-Fi nu se poate afla in clar decât atunci când intri cu un calculator pe portul Ethernet al ruterului. Numele contului de administrator și parola trebuie scrise pe ruter in situația când vine un instalator și trebuie să verifice starea. Odată ce le știi pe acelea, accesezi pagina de administrare cu un navigator internet cuplat la ruter prin fir. Acolo, in meniuri, se poate afla parola WiFi. Bine că ai rezolvat.

              Comment


              • poti avea parola diferita pe router fata de parola retelei wifi. parola de wifi o afli de pe laptop/pc, la proprietatile conexiunii dai "show password". de pe telefon, mai ales daca e android, nu stiu sa se poata afla parola unei conexiuni gata memorate.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • eu spun ca parola retelei wifi de acasa e data de router si la fiecare e scrisa pe spate. ai poosibilitatea s-o schimbi dar cei mai multi n-o fac si ramane cea cu care a venit routerul.

                  Comment


                  • daca nu ma insel, routerele mele au fost cu wifi liber, doar pe management aveam parola. nu mai tin minte exact, tocmai pt ca am schimbat parolele...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • din cate stiu, tp link vin cu parola lor. am avut vreo 3 si a fost la fel.

                      Comment


                      • Astazi mi-au sosit delegatia RDS pentru modificarea catre Digi Net Fiberlink 300.(intamplator am ajuns la ghiseul lor, cand am auzit ca e la acelasi pret, cu cel de 100 Mbps-curent, mi-am zis - "de ce nu"?)
                        Dupa modificarea in aparatura lor, intra in casa, arunca ochiul versat la router, ASUS RT-N12+B1 si imi spun ca tre' sa cumpar alt aparat, curentul nu e potent catre noua viteza.
                        Cum spanac sa iti dai seama uitandu-te la conectica dispozitivului sa stii daca e capabil sau nu pentru 300 Mbps?
                        Attached Files
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • @ndl: in manualul de la dlink-ul meu scrie ca vine fara parola de administrare, iar setup wizard iti pune reteaua la liber "by default". adica ai router, dar oricine iti poate bloca tie propriul router daca se misca repede ii dai quick setup si in 10 minute nu mai acces la propria retea fain "feature"...le-o mers mintea la baieti "brici"
                          @sky: bah si tu esti culmea, le-ai aratat curu de la router astia de la rds is de-o prostie, ignoanta si nesimtire crunta. mie imi facusera cu ani in urma scandal ca n-am voie sa-mi pun router, ca am doar un abonament de net si cu routerul pot sa ma leg cu cate pc-uri vreau eu. bah esti prost? ti-am platit "teava" de x mbs, fuck off...nu, ca nu e corect, ca ei vad din sediu ca am mai multe device-uri. ok..., intru pe router, clone mac address. acu' ce vezi? un pc. no, perfect, in cazul asta, fuck off din nou . faza doi: tre' sa va luati receiver hd sa vedeti canale hd. coana, io tocmai ce ma uit pe protv hd cu cablul bagat in tv, dar nu vad discovery science. mi-ati spus ca am nevoie de decodor, l-am cumparat, bag decodoru, acu' nu mai vad hd-urile, ce facem? pai n-aveti cum sa le vedeti asa...bah esti beata, cum drac sa-mi zici ca io acu nu ma uit la protv hd? ce emsiune dau aia acu pe protv hd? imi zice aia emisiunea, dau sonorul tare la tv, si-o intreb daca aude acelasi lucru ca la ea in cabina. da. deci ma uit la protvhd? cica se pare ca da. no, in cazu asta, fa sa vad discovery science si protv hd, altfel anulam abonamentul. nu se poate, va trebuie decodor hd. bah insisti sa fii vaca si sa-mi spui ca imi trebuie un dispozitiv de la voi ca sa vad la tv ceea ce tv-ul meu vede fara dispozitivul respectiv? da...zic coana, maine vin la casierie, bag cablu in tv si ne uitam la protvhd. daca merge, imi dai receiverul moca si recunosti ca doar vrei s ama intepi la un abonament mai mare, de fata cu toti aia de stau sa plateasca abonamentul? pai n-o luati chiar asa...ca noi n-am stiut ca aveti plasma. n-am plasma, dar nici masina albalux, ce mama drcu iti inchipuiai, ca am miraj alb-negru si vreau sa vad descoperihd pe ala?
                          Last edited by Seba; 17 January 2018, 19:30.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • dlinku' meu tot parola avea nevoie.
                            Daca o uit, cre'ca tre' sa arunc routeru', scria clar in instructiuni ca tre' sa notez bine ce parolez si sa nu uit ever never asta.

                            Comment


                            • ai o tipla pe curu aparatului...daca n-ai dezlipit-o si n-ai aruncat-o, esti salvat. in oricare alt caz, esti victima, daca zici ca are parola
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Seba...ai avut o reactie fix ca fratimiu
                                Interventia nu a durat mai mult de 3-5 minute (deja modificasera in tabloul lor, pe scara).
                                Pur si simplu s-au uitat la dos-ul routerului si au dat decizia. Habar nu aveam de ce am, ca specificatii; cand le caut, raman mirat. Astia sunt asi!
                                O alta echipa, in urma cu ceva luni, mi-a lasat un gust amar, cand i-am vazut lucrand cu un cutter, (in loc de stripper), unind firele unul cate unul, infasurate si lipite cu izolier band (in loc de papuci dedicati).
                                Asta si la cablu net si la cel tv.
                                Aveam stripper, acum am si cleste de compresiune (pentru mufe TV), nu imi plac improvizatiile.
                                Cine a lucrat cu ele, stie ce usor e, cat de precis ies dezizolarile, imbinarile.
                                Un altul (tot RDS) a reusit sa-mi afle la acelasi router, admin-ul si parola (setate de fratele meu).
                                Last edited by 77sky; 17 January 2018, 19:51.
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google