Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prometheus View Post
    Alo , Iancule ce faci ??
    Multumesc bine, tocmai am luat pranzul. Tu, esti bine?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Da sunt si eu bine , danke , uite ne-am certat aici oleaca , se pare ca ne-am calmat!
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Originally posted by 77sky View Post
        [I][COLOR="Red"]Cea mai buna solutie, ideala, carora multi li se opun (motive lesne de inteles): centrala de bloc, imobil integral anvelopat, consum repartizat in mod egal, calculat la mp.
        Cea mai buna solutie este si ea discutabila. E ca la masini: cea mai buna masina este...
        La un bloc cu centrala comuna apar diferente destul de mari de temperatura intre apartamente in functie de pozitie (parter, ultimul etaj, fatada nord, sud), balcon inchis sau nu, tipul ferestrelor (daca difera), eventual rulouri la ferestre, cat de des si cat de mult timp sunt deschise ferestrele, etc. Apar discutii intre vecini: unii vor caldura multa (frigurosi, copii mici), altii vor sa plateasca putin, unii vor caldura doar seara/noaptea (pentru ca toata ziua sunt plecati la munca si casa este goala), altii stau mai mult acasa, etc. Se gaseste unul care sa-si puna calorifere duble si sa plateasca tot la mp - alte discutii.

        Comment


        • Originally posted by prometheus View Post
          Da sunt si eu bine , danke , uite ne-am certat aici oleaca , se pare ca ne-am calmat!
          Eu nu m-am certat cu nimeni; altii au dorit sa-o faca, doar pentru ca avem opinii diferite in anumite spete.
          Asa e viata; uneori poti avea destule probleme, doar incercand sa ramai om.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by abc View Post
            Cea mai buna...
            La un bloc cu centrala comuna apar diferente destul de mari de temperatura intre apartamente in functie de pozitie (parter, ultimul etaj, fatada nord, sud), balcon inchis sau nu, tipul ferestrelor (daca difera), eventual rulouri la ferestre, cat de des si cat de mult timp sunt deschise ferestrele, etc. Apar discutii intre vecini: unii vor caldura multa (frigurosi, copii mici), altii vor sa plateasca putin, unii vor caldura doar seara/noaptea (pentru ca toata ziua sunt plecati la munca si casa este goala), altii stau mai mult acasa, etc. Se gaseste unul care sa-si puna calorifere duble si sa plateasca tot la mp - alte discutii.
            O da...!
            eu locuiesc intr-un astfel de bloc si pe langa aceste aspecte se mai adauga si cel cu ACM... ca uneori dureaza mult pana vine apa calda si ca el palteste pe buna dreptate apa aia, initial rece la pret de apa calda, cca 17lei/mc. Daca locuiesti la etajele superioare, mai ales in cursul sapt cand lumea e la munca si nu prea e consum pe etajele inferioare, cam golesti coloana pana vine apa calda...
            Centrala e montata de prin 98-2000,pt un bloc cu 2 scari avand 40 apartamente. pt ianuarie doar caldura a fost 225 lei /ap cu 2 cam/ ~50mp.
            ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

            Comment


            • Logan 3?

              Cand se estimeaza ca o sa apara Logan 3?

              Comment


              • Prin 2020 si va fi Euro7.
                Ma gandesc, nu sunt sigur.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Si cu motor în 2 pistoane, sa iasă la norme.

                  Comment


                  • da'n doi timpi, sa aiba cuplu de 4 pistoane in 4 timpi
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Se discuta mai sus despre RADET si versus. Sunt fan RADET dar uite ca acum, nu se stie de ce, n-avem caldura, apa calda.... noroc ca am trait si inainte de '89 ca sa stiu cum sa supravietuiesc in astfel de conditii.

                      Originally posted by Seba View Post
                      ...4 pistoane in 4 timpi
                      Daca are un piston functioneaza intr-un timp! Doua pistoane, doi "timpi"... Cate pistoate atati "timpi"... logic, 8 pistoane opt timpi etc...
                      Last edited by Fanez; 27 February 2018, 09:52. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Pe siteul RADET, următoarele zone sunt afectate de două avarii (care afectează 3 blocuri).
                        Sect 4: Str.Cercetatorilor bl. 29
                        Sect 6: Prel.Ghencea bl. M7; Al. Valea Salciei bl. M8

                        Iar la fiecare dintre ele, reparațiile sunt estimate a dura câteva ore, cel mult până după-amiaza.
                        Last edited by gecmc94; 27 February 2018, 12:14. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • ia uite ce bine e facuta tesla...

                          www.4 tuning.ro/alte-stiri-auto/lucreaza-de-15-ani-in-domeniu-dar-nu-a-mai-vazut-niciodata-asa-ceva-defectele-de-fabricatie-l-au-facut-sa-se-ia-cu-mainile-de-par-37684.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_437268

                          Comment


                          • Vom avea inca o zi libera; vinerea dinaintea Pastelui.
                            Plenul Camerei Deputaţilor a adoptat miercuri proiectul de lege prin care Vinerea Mare - ultima zi de vineri înaintea Paştelui - devine zi de sărbătoare legală în care nu se lucrează.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Sa fie primit!
                              Oricum, avem cale lunga pana sa-i ajungem pe spanioli la zile libere.

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                Vom avea inca o zi libera; vinerea dinaintea Pastelui.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google