Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi sa nu fie adus din Danemarca, acolo se scoate bancheta spate si ramai cu 2 locuri in fata, fiind incadrat ca autoutilitara, taxele sunt mult mai mici.

    Comment


    • Pe ce mai dau banii romanii.



      Dependență alarmantă în rândul pariorilor » Românii cheltuiesc anual 1 miliard de euro
      Pentru o tara cu populatie saraca, 1 miliard de euro bagati in jocuri de noroc inseamna ceva.

      Comment


      • cred ca baza la miliardul ala e 6 din 49.
        merita sa dai 5-10 lei pe saptamana ca sa visezi frumos.
        dar si daca dai lovitura....

        Comment


        • Loto 6/49 e nimic pe langa site urile de pariuri si agentiile de pariuri cu reclame agresive.

          Am instalat un joc de fotbal pe Android si primesc reclame cu siteuri de pariuri la fiecare 5 minute.

          Cam 20% din colegii mei joaca ocazional sau constant la pariuri.
          Mie mi se pare o dependenta periculoasa si cred ca devine o problema.

          Am vazut in oras cel putin 5 sali de jocuri deschise in ultimii 2 ani, nu cred ca este un trend bun.
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            Șantierul de la piata sudului are termen de finalizare 31.12.2018. Rusineee, dna Pandeleee.
            http://www.economica.net/proiectul-d...17_122033.html
            Asa va trebe ma daca ati votat-o...

            Comment


            • Originally posted by PiciuX View Post
              Va salut! Am si eu o nelamurire. De ceva timp tot caut un Seat Altea, iar ce nu inteleg, e de ce e catalogat ca autoutilitara? In anumite anunturi scrie ca se poate omologa ca autoturism.
              pai depinde in primul rand destinatia masinii. daca a fost autoturism era facuta sa care cativa oameni(de obicei 5 , dar maxim 8+1) , autoutilitara soferul + cativa pasageri si marfa. ideea e ca autoturismul e pentru o persoana sau o familie , un lux , autoutilitara e necesara pentru transportul de bunuri , pentru o societate in general. desi nu difera mult au cateva avantaje si cateva dezavantaje fiecare , taxa / timbrul si rovinieta is cele mai importante.
              omologare la rar se poate face , dar costa multisor si doar la rar bucuresti , parca.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Stiati ca?
                ... latina cultă se trage din limba română străveche, nu invers, ...

                Comment


                • Salut, astazi mi-au venit si mie actele masinii si as vrea sa stiu daca stie cineva daca trebuie sa mai iau vre-un document de la primarie(adeverinta, certificat, etc).

                  Comment


                  • De unde au venit? Ti le furase careva si ti le-a trimis prin posta?
                    Cum intrebi, asa primesti raspunsuri.

                    Comment


                    • Masina este noua, ridicata miercuri si azi se pare ca au venit actele(cartea + factura). intrebarea era daca trebuie sa mai fac drumuri pe la primarie sau nu

                      Comment


                      • La directia de finante locale, nu la primarie.
                        Fara inscrierea la finante, nu o poti inmatricula la politie.

                        Comment


                        • am mai auzit aberatia asta. o tampenie... romanii, care erau miezul civilizatiei la acea vreme, faceau scoala ca sa ne invete limba.... |
                          care români vechi ?! gelu, glad si menumorut ?
                          nu prea exista alte cronici despre romani. avem lungi perioade in care nu se stie cine locuia pe aici.
                          mai degraba stim istoria noastra de dupa 1100 dHr (en)

                          Comment


                          • Cred ca aici era Atlantida.

                            Comment


                            • @NDL Se vedea treaba ca ai invatat foarte bine istoria predata in scoala la vremea aia. Alrfel nu se explica fermitatea convingerilor tale.
                              @Mr.K Fiecare cu convingerile lui, daca asa crezi, n-am de gand sa te contrazic. Poate ca stii tu ceva de crezi ca Atlantida era aici.

                              via Tapatalk

                              Comment


                              • romanii au invatat latina culta de la noi, nu ? latina lor era inculta ?
                                si dupa ce au invatat-o de la noi, au transmis-o unei jumatati de glob, nu ?
                                italiana, spaniola, portugheza, franceza au la baza limba latina.
                                vezi ce spun englezii, ca o mare parte din limba lor e din latina. si de altfel recunosc ca, daca nu-i cucereau romanii, ramaneau niste salbatici.
                                exista documentare facute de bbc cu subiectul asta.
                                deci, toti au venit la românii care erau la sorbona, harvard, oxford...etc... ca sa invete latina culta, nu ?
                                si românii de unde o stiau ? ca dacii vorbeau o limba traca.
                                astia cred ca erau bubulii lui pavel corut. intotdeauna noi am fost cei mai destepti, dar traim cum traim fiindca am vrut sa pastram un "low profile".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google