Aici STAREA DRUMURILOR si METEO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Waw, asta da surpriza...ms

    Comment


    • #62
      Mie imi spui,,,dar de cand merg pe acolo,,adica A2 combinat cu drumul ala foarte bun,,dar parasit,,merg mai tare si fac gaura in rezervor si buget

      Comment


      • #63
        Eu ma mir totusi cum de a reusit sa treaca peste iarna, daca este asfaltat inainte sa ninga...

        Comment


        • #64
          cine trece prin Roman si nu poate evita varianta ocolitoare sa caste bine ochii ca sunt niste GROPI foarte mari.masinile mai joase risca sa ramana suspendate.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • #65
            Stie careva cum pot ajunge la Eforie Nord? Am vazut ca A2 pe Google Maps face o bifurcatie langa Dedeman spre DN39 spre Agigea si Eforie dar este facut acel tronson de A2 pana la Dedeman? Nu am fost niciodata pe A2.
            Last edited by karlos12; 11 May 2012, 21:53.

            Comment


            • #66
              Stimati colegi, urmeaza sa plec la sfarsitul lunii la mare pe urmatorul traseu:
              Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci-Braila-Macin-Slava Cercheza-Baia-Lumina- Mamaia.
              Orce informatie legata de acest traseu/tronson de drum mi-ar prinde bine.
              Multumesc, si daca exista un thread dedicat indrumati-ma catre acolo.
              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

              Comment


              • #67
                Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci
                Reabilitat.
                Tecuci-Braila
                Ok.
                Braila-Macin
                Ceva lucrari prin oras, oricum nu mergi prea mult pana la BAC, faci stanga imediat inainte de statia Lukoil de la intrare, langa dig.
                Macin-Slava Cercheza-Baia-Lumina- Mamaia
                Unele portiuni scurte pavate cu piatra cubica, ceva denivelari dar ok. Mai ales ca nu sunt radare cel putin pana in Baia.

                Vreme buna de plaja iti doresc!

                Comment


                • #68
                  Multumesc mr.K ! Promt si la obiect.
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • #69
                    Bazil, drumul se prezinta excelent pana pe la Tecuci, de la Tecuci la Braila e acceptabil, asa cum a subliniat si don K. (am facut un drum TL-IS la inceputul lunii mai)
                    Smardan-Macin si Ciucucurova-Slavele-2 Cantoane e ok. pe portiunea Baia -Constanta se lucreaza. ar fi ceva portiuni cu criblura. e posibil ca pana decolezi tu spre litoral...sa fie turnat asfaltu`.

                    Portiunea pe care nu cunosc starea carosabilului, este Horia-Ciucurova...dar din auzite ar fi in regula!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • #70
                      Pe Baia-Ovidiu se lucreaza din 2011 incoace, taseaza petrisul peste drumul vechi si toarna strat nou de asfalt. Dar niciodata nu-s portiuni mai lungi de 10km pe care sa se lucreze simultan, nu te incurca foarte mult. Partea buna e ca te intorci pe asfalt proaspat pe portiunea unde tasau pietris la dus.
                      Last edited by mr.K; 17 June 2014, 15:03.

                      Comment


                      • #71
                        De vreo un an jumate, e terminata portiunea de la intrarea in jud. Ct si pana in Lumina. acum se lucreaza pe portiunea Baia - limita cu jud Ct, care era praf! Dar in ritmul in care au mers lucrarile initiate in 2011...nu sunt prea optimist.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • #72
                          Acum 2 ani intre Baia si Lumina am prins una din aceste portiuni de drum pregatita pentru asfaltare cu pietris si un ...praf alb de am ajuns la Mamaia cu o masina fatoma, acoperita de un praf gros de 2 degete, de intai a trebuit sa gasesc o spalatorie si apoi hotelul.
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • #73
                            Stiu de ce drum spui ca si mie mi se facuse masina ca naiba de la acel praf alb , numai ca eu am avut un alt avantaj ! culoarea masinii a "mascat cumva praful"
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #74
                              Stie cineva, mai este valabila restrictia circularii TIR-urilor in weekend ?
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • #75
                                Din câte ştiu circulă doar cele care transportă produse alimentare proaspete, dar nu sunt sigur 100%.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google